Strumieniowanie monitoringu po sieci GSM z kamery z telefonu

zygrol
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 07, 2020 9:43 pm

Strumieniowanie monitoringu po sieci GSM z kamery z telefonu

Post autor: zygrol »

Mam synology do którego podpięta jest kamera IP po wifi. Chciałbym aby jako druga licencja wykorzystany został mój stary telefon który chciałbym aby przekazywał obraz po sieci GSM. jak to zrobić? Jaką aplikacją to zrobić? telefon jest na Android 6.0.1
Dziekuję i pozdrawiam
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Strumieniowanie monitoringu po sieci GSM z kamery z telefonu

Post autor: look12 »

zygrol pisze:Mam synology do którego podpięta jest kamera IP po wifi. Chciałbym aby jako druga licencja wykorzystany został mój stary telefon który chciałbym aby przekazywał obraz po sieci GSM. jak to zrobić? Jaką aplikacją to zrobić? telefon jest na Android 6.0.1
Dziekuję i pozdrawiam
Kamery podłączasz do serwera, listę zgodnych kamer znajdziesz na pomocy technicznej, licencje nie mają nic wspólnego z telefonami, a starego telefonu nie zamienisz w kamerę podłączoną pod serwer - no przynajmniej ze wsparciem Synology.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strumieniowanie monitoringu po sieci GSM z kamery z telefonu

Post autor: mikhnal »

look12 pisze: wt kwie 07, 2020 10:02 pm... a starego telefonu nie zamienisz w kamerę podłączoną pod serwer - no przynajmniej ze wsparciem Synology.

Nieprawda:
https://play.google.com/store/apps/deta ... gy.livecam
Można z telefonu z Androidem zrobić kamerę dla Surveillance Station, niestety musi być to Android w wersji co najmniej 7.0.

@zygrol:
Telefon musi być w tej samej lokalnej sieci wifi co Synek, nie działa to przez LTE.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
zygrol
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 07, 2020 9:43 pm

Re: Strumieniowanie monitoringu po sieci GSM z kamery z telefonu

Post autor: zygrol »

mikhnal pisze: wt kwie 07, 2020 11:15 pm
look12 pisze: wt kwie 07, 2020 10:02 pm... a starego telefonu nie zamienisz w kamerę podłączoną pod serwer - no przynajmniej ze wsparciem Synology.

Nieprawda:
https://play.google.com/store/apps/deta ... gy.livecam
Można z telefonu z Androidem zrobić kamerę dla Surveillance Station, niestety musi być to Android w wersji co najmniej 7.0.

@zygrol:
Telefon musi być w tej samej lokalnej sieci wifi co Synek, nie działa to przez LTE.
No właśnie live cam mam na nowszym tel i działa.

A te aplikacjie typu IP webcam? Tez tylko po wifi?
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strumieniowanie monitoringu po sieci GSM z kamery z telefonu

Post autor: mikhnal »

Nie mam możliwości przetestowania takiej konfiguracji.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Strumieniowanie monitoringu po sieci GSM z kamery z telefonu

Post autor: stanley99 »

Akurat niedawno z corona-nudów trochę bawiłem się apką IP Webcam na swojej starej S5-tce, andek 6.0.1 i owa "kamera" jest widziana przez SS (ONVIF).
https://play.google.com/store/apps/deta ... bcam&hl=pl
Ale jak zorganizować dostęp z/do takiej "kamery" po GSM nawet się nie zastanawiałem (VPN?)
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
zygrol
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 07, 2020 9:43 pm

Re: Strumieniowanie monitoringu po sieci GSM z kamery z telefonu

Post autor: zygrol »

stanley99 pisze: śr kwie 08, 2020 10:45 am Akurat niedawno z corona-nudów trochę bawiłem się apką IP Webcam na swojej starej S5-tce, andek 6.0.1 i owa "kamera" jest widziana przez SS (ONVIF).
https://play.google.com/store/apps/deta ... bcam&hl=pl
Ale jak zorganizować dostęp z/do takiej "kamery" po GSM nawet się nie zastanawiałem (VPN?)
Tak, to mi działa też bez zarzutu..... i podobne tego rodzaju programy.
Czyli albo zorganizuje sobie telefon z androidem 7.0 i zainstaluję live cam
albo mogę zapomnieć? A jakaś kamera z modemem gsm? Jest cos takiego?
Na allegro widzę, że jest ale żeby działało z synkiem???
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Strumieniowanie monitoringu po sieci GSM z kamery z telefonu

Post autor: stanley99 »

zygrol pisze: śr kwie 08, 2020 5:34 pm
stanley99 pisze: śr kwie 08, 2020 10:45 am Akurat niedawno z corona-nudów trochę bawiłem się apką IP Webcam na swojej starej S5-tce, andek 6.0.1 i owa "kamera" jest widziana przez SS (ONVIF).
https://play.google.com/store/apps/deta ... bcam&hl=pl
Ale jak zorganizować dostęp z/do takiej "kamery" po GSM nawet się nie zastanawiałem (VPN?)
Tak, to mi działa też bez zarzutu..... i podobne tego rodzaju programy.
Skoro działa, nie rozumiem w czym problem? ;-)
Czyli albo zorganizuje sobie telefon z androidem 7.0 i zainstaluję live cam
albo mogę zapomnieć?
Przed chwilą z ciekawości wykonałem eksperyment. Samsung S5, Andek 6, apka IP Webcam. Smartfon (tylko GSM, WiFi specjalnie wyłączone do testu) połączony z Synkiem przez VPN. Udało się bez problemu skomunikować z "kamerą". Czyli chyba to, o co chodziło w pierwszym poście. Na dowód wrzucam screen z Surveillance Station.
Aczkolwiek jak to by się sprawowało na dłuższą metę - nie wiem. Myślę, że na smartfonie można by dodatkowo zainstalować np. TeamViewer host, żeby w razie czego móc się zdalnie dostać (i np. odpalić IP Webcam ;-) )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
zygrol
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 07, 2020 9:43 pm

Re: Strumieniowanie monitoringu po sieci GSM z kamery z telefonu

Post autor: zygrol »

stanley99 pisze: śr kwie 08, 2020 7:00 pm
zygrol pisze: śr kwie 08, 2020 5:34 pm
stanley99 pisze: śr kwie 08, 2020 10:45 am Akurat niedawno z corona-nudów trochę bawiłem się apką IP Webcam na swojej starej S5-tce, andek 6.0.1 i owa "kamera" jest widziana przez SS (ONVIF).
https://play.google.com/store/apps/deta ... bcam&hl=pl
Ale jak zorganizować dostęp z/do takiej "kamery" po GSM nawet się nie zastanawiałem (VPN?)
Tak, to mi działa też bez zarzutu..... i podobne tego rodzaju programy.
Skoro działa, nie rozumiem w czym problem? ;-)
Czyli albo zorganizuje sobie telefon z androidem 7.0 i zainstaluję live cam
albo mogę zapomnieć?
Przed chwilą z ciekawości wykonałem eksperyment. Samsung S5, Andek 6, apka IP Webcam. Smartfon (tylko GSM, WiFi specjalnie wyłączone do testu) połączony z Synkiem przez VPN. Udało się bez problemu skomunikować z "kamerą". Czyli chyba to, o co chodziło w pierwszym poście. Na dowód wrzucam screen z Surveillance Station.
Aczkolwiek jak to by się sprawowało na dłuższą metę - nie wiem. Myślę, że na smartfonie można by dodatkowo zainstalować np. TeamViewer host, żeby w razie czego móc się zdalnie dostać (i np. odpalić IP Webcam ;-) )
Super, a zdradzisz co to jest VPN ? Albo gdzie to ustawić?
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Strumieniowanie monitoringu po sieci GSM z kamery z telefonu

Post autor: stanley99 »

zygrol pisze: śr kwie 08, 2020 10:04 pm Super, a zdradzisz co to jest VPN ? Albo gdzie to ustawić?
Ależ oczywiście, że zdradzę, nie jest to wiedza tajemna ;-) Wyjaśniono w jednym zdaniu np. tutaj, aczkolwiek baaardzo ogólnie (ale są linki prowadzące dalej ;-) ):
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... r/vpn_desc
Natomiast odnośnie ustawiania - wskazówki są zawarte materiałach pomocy czy bazach wiedzy Synology. Spróbuj się zapoznać, przejrzeć, a jeśli będziesz miał problemy ewentualnie założyć topic w odpowiednim dziale forum. Polecam uruchomić serwer OpenVPN, aczkolwiek wymaga zainstalowania (i skonfigurowania) dodatkowego oprogramowania na klientach. Czyli na urządzeniach, których będziesz używał do dostępu przez VPN - smartfonach, komputerach, itp.

Jednak zanim cokolwiek zaczniesz - pytanie podstawowe: czy w swoim łączu do internetu masz publiczne IP (podkreślam: publiczne, niekoniecznie stałe), oraz czy możesz robić przekierowania portów na routerze? Bo bez tego całe zmagania na nic.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ