tv Hotel

gawer21
Amator
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 17, 2017 1:11 pm

tv Hotel

Post autor: gawer21 »

Czy istnieje możliwość wyświetlania informacji na tv w hotelu poprzez serwer po których się można poruszać. Chodzi dokładnie o taki system przywitania gościa hotelowego z informacja o danym hotelu i miejscowości tak by po nim się przemieszczać. Czy jest do tego jakaś specjalna aplikacja i czy musi być to tv z dlna.

Z góry dziękuję.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: tv Hotel

Post autor: Przemuss »

Możliwe że przy pomocy raspberry pi, HTPC lub Mini PC zdołasz uzyskać zadowalający efekt. Oczywiście wykorzystując do tego odpowiednie oprogramowanie.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
gawer21
Amator
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 17, 2017 1:11 pm

Re: tv Hotel

Post autor: gawer21 »

serwer mam synology 216play i chodzi mi o to czy jest jakieś oprogramowanie do tego lub aplikacja?
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: tv Hotel

Post autor: stanley99 »

Rozumiem, że chodzi o coś interaktywnego: gość coś-tam sobie wybiera na ekranie, w odpowiedzi coś-tam mu się wyświetla. O interaktywności w DLNA nic mi nie wiadomo. Dlatego sposób ten zdaniem moim odpada, gdyż pozwala tylko na "bierny" odbiór streamu, np. klipu z reklamą hotelu.
Ad-hoc przychodzi mi do głowy postawiona na NAS-ie strona web, odpowiednio spreparowana pod potrzeby tv. Np. duże elementy, prosta, bardzo czytelna nawigacja, itp. Jednak tv musiałby być wyposażony w przeglądarkę - albo wewnętrzną, albo w jakiejś przystawce, o której wspomniał @Przemuss. Pytanie, czy to wszystko przeciętny gość umiałby łatwo obsłużyć?
O gotowej aplikacji nie słyszałem (zresztą jakiej apce - na Android? Do wgrania w tv z Androidem?)
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
gawer21
Amator
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 17, 2017 1:11 pm

Re: tv Hotel

Post autor: gawer21 »

Chodziło dokładnie o oprogramowanie które będzie wyświetlane na tv. Czyli taki pulpit jak opisałeś.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: tv Hotel

Post autor: Przemuss »

Jeśli w hotelu masz kablówkę to może tą droga. Własny program przy pomocy modulatora DVB-T https://dvbsklep.pl/pl/p/Modulator-DVB- ... 00-HD-/480 http://telewizja-cyfrowa.com/2015/11/mo ... woj-kanal/
Obraz puszczasz z komputera/dekodera/DVD czy innego urzadzania po HDMI na modulator. A po ustawieniu odpowiedniej częstotliwości obraz będzie na wszystkich telewizorach w obiekcie jak tylko przeszukasz kanały.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: tv Hotel

Post autor: stanley99 »

Sądzę, że właśnie takie (modulator) lub podobne rozwiązania są stosowane w hotelowych instalacjach. Nie raz widziałem kanał "demo", zazwyczaj zawierający nadawany w kółko kilkuminutowy klip z prezentacją obiektu, pobliskich atrakcji turystycznych, itp.

Jednak Autorowi topicu chodziło o coś bardziej interaktywnego, co uważam dosyć istotnie, żeby nie powiedzieć decydująco wpłynęłoby zarówno na techniczną stronę przedsięwzięcia oraz koszty. Nic nie wiadomo nt. sprzętu, np. czy już jakiś jest, czy będzie dopiero kupiony, itp. Czy w hotelu jest (lub będzie) w ogóle jakaś sieć LAN, telewizory jakiego typu (ile?), czy mają jakiekolwiek przydatne do w/w celu funkcje smart, itp. Tv w hotelach zwykle są z niższej półki, często mają funkcje celowo ograniczone tylko do głośniej/ciszej i zmiany kanałów. W sumie Autor nic na ten temat nie napisał. Wiemy tylko, że ma DS216play.
Poza tym uważam kwestią dyskusyjną jest, że tak napiszę: współczynnik celowości całego pomysłu do poniesionych nakładów. Ilu gości w ogóle z tego skorzysta? W dobie gdy każdy ma przy sobie cały internet w komórce? ;)

P.S. A może by wystarczyło jedno takie interaktywne urządzenie, umiejscowione gdzieś w głównym holu, przy recepcji? Coś na wzór "kiosków" z informacją turystyczną (ekran dotykowy, itp.), itp., spotykanymi w niektórych miastach?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: tv Hotel

Post autor: WILU »

a mi się wydaje że to nic z tego co podaliście. wg mnie najlepiej tu pasuje tzw Signage player. konkurencja Synology ma nawet coś takiego: Signage Station. pozwala to stworzyć multimedialne, interaktywne prezentacje wyświetlane np na ekranie TV, ale również na ekranie komputera czy telefonu. konkurencja ma tą zaletę że raz ma odpowiedni dodatek a dwa ich NAS-y w większości mają wyjście HDMI. nie używałem tego więc nie wiem jak się sprawuje, nie wiadomo mi też nic by Synology coś takiego oferowało (albo by istniało podobne rozwiązanie dla Synology stworzone przez firmę trzecią).
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: tv Hotel

Post autor: stanley99 »

WILU pisze:a mi się wydaje że to nic z tego co podaliście
być może nic tego co podaliśmy...
pozwala to stworzyć multimedialne, interaktywne prezentacje wyświetlane np na ekranie TV
...w każdym razie, zdaniem moim, jeśli to ma być interaktywne, będzie wymagało nakładów finansowych, raczej niemałych. Albo w formie przystawek do telewizorów (załóżmy jakieś tv już są, pomysł raczej kiepski), albo zakupu odbiorników spełniających odpowiednie wymagania, np. możliwość instalacji odpowiednich aplikacji (czyli modeli raczej nie bardzo budżetowych). No i serwer(y) do tego, może własnie zdolny obsłuzyć to Signage. Poza tym sprawa, że tak napiszę: rozmachu całego przedsięwzięcia - np. czy to jest bardziej pensjonat z kilkoma-kilkunastoma pokojami, czy hotel na kilkadziesiąt-kilkaset łóżek, kwestie realizacji sieci lokalnej, itp., itd.

Tak czy siak, choć temat wydaje się ciekawy, uważam, że w dobie wszechdostępnego internetu, smartfonów,, laptopów, etc., chyba lepiej (i taniej...) pomyśleć o zrobieniu porządnej, czytelnej strony obiektu (również, a może przede wszystkim w wersji mobilnej). I tam interaktywnie przekazywać gościom to Autor topicu chciał przedstawiać na ekranach telewizorów poprzez, jak to określił, "taki pulpit". A do telewizji hotelowej ewentualnie "wpuścić" dodatkowy kanał, ze zwykłą prezentacją wideo "w pętli", o czym było w już tym wątku. Chyba, że Autor miał jeszcze coś innego na myśli, cała idea ma mieć jakiś głębszy sens. No ale to nie forum wróżbitów ;)
Pozdrawiam.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
gawer21
Amator
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 17, 2017 1:11 pm

Re: tv Hotel

Post autor: gawer21 »

Na tą chwilę pokoje są przygotowywane ale na pewno będą skrętki doprowadzane do tv. Ogólnie taki system stosuje Samsung. Interaktywna telewizja hotelowa. Ogólnie myślałem, że zamontuje telewizory z dlna połącze je w sieci i będzie możliwość podglądu tego co chcę bo z tego co wiem to można oglądać filmy i słuchać muzyki to czy byłby to problem gdyby dodać jakieś dodatkowe informacje ale by było to upożadkowane czyli taki ładny pulpit z logiem hotelu itp.
ODPOWIEDZ