DS218play transkodowanie

i352611
Amator
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:45 am

DS218play transkodowanie

Post autor: i352611 »

Cześć
Mam to urządzenie. Ma ono mieć transkodowanie ale w Serwerze multimediów Zgodność DMS nie mam opcji "Włącz transkodowanie wideo". O co chodzi?
Dzięki
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS218play transkodowanie

Post autor: stanley99 »

Gdybam: może dlatego, że opcja (możliwość) transkodowania jest cały czas włączona i nie ma potrzeby jej wyłączać? (w tym modelu transkodowanie odbywa się sprzętowo, jak wyczytałem w materiałach reklamowych).
Tutaj artykuł producenta o tym kiedy, w jakich sytuacjach, zestawieniach sprzętu i oprogramowania ("scenariuszach") będzie zachodziło transkodowanie materiałów 4k:
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... _my_device

P.S. Z powyższych tabelek wynika, że mój trochę starszy telewizor FullHD, ale posiadający DLNA (i nie wykonany w "Technologii Samsung Smart TV" ;) niestety nie będzie mógł odtwarzać strumieniowo materiałów 4k z DS218play. Lub inaczej: DS218play nie będzie potrafił transkodować materiałów 4k i streamować przez DLNA do mojego tv. NAS musiałby należeć do Grupy 4K 1 lub 2, a należy do 3.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
i352611
Amator
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:45 am

Re: DS218play transkodowanie

Post autor: i352611 »

Dzięki.
Sprawdzałem w DSM Live Demo, że w opcji serwera multimediów jest taka opcja. Tylko jest tam wersja DSM 6.2 ja ma 6.1. Czy to coś zmieni - nie wiem.
Ten artykuł który Podałeś czytałem i teraz jak tam się bardziej wczytam to wychodzi, że mając starszy sprzęt ds216play miał bym transkodowanie w dlna a w nowszym nie mam :( Potęga reklamy.
Dziwne bo mam jeden z telewizorów w Technologia Samsung Smart TV i tez nie działa. Próbowałem kilku różnych materiałów w 4k.
Czuję się oszukany przez firmę. Tak bym kupił ds218j 250zł tańszy. Piszę do nich by mi to wyjaśniono...

ps. Masz 214play - jak tam jest z transkodowaniem 4k?
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS218play transkodowanie

Post autor: stanley99 »

i352611 pisze: czw cze 07, 2018 8:59 am Dzięki.
Sprawdzałem w DSM Live Demo, że w opcji serwera multimediów jest taka opcja. Tylko jest tam wersja DSM 6.2 ja ma 6.1. Czy to coś zmieni - nie wiem.
Demo jest chyba wspólne dla wszystkich modeli Synków, co nie znaczy, że w każdym wszystkie opcje są takie same. Notabene przed chwilą spróbowałem spojrzeć, ale coś nie chce mi się odpalić.
Ten artykuł który Podałeś czytałem i teraz jak tam się bardziej wczytam to wychodzi, że mając starszy sprzęt ds216play miał bym transkodowanie w dlna a w nowszym nie mam :( Potęga reklamy.
Na to wychodzi, też to zauważyłem ;)
Dziwne bo mam jeden z telewizorów w Technologia Samsung Smart TV i tez nie działa. Próbowałem kilku różnych materiałów w 4k.
Czuję się oszukany przez firmę. Tak bym kupił ds218j 250zł tańszy.
A czy na tym Samsungu próbowałeś w aplikacji DS Video, tzn. aplikacji zainstalowanej w telewizorze? (link TUTAJ )
Bo o ile dobrze rozczytuję tabelki w artykule, transkodowanie 4k będzie możliwe właśnie w tym przypadku. Zwróć uwagę, że pozycja:
"Technologia Samsung Smart TV - * Transkodowanie wideo do 1080p"
znajduje się w Tabeli 1, czyli dotyczącej transkodowania przy użyciu aplikacji Video Station lub DS video.
Natomiast jeżeli chcesz oglądać na Samsungu czy innym telewizorze, np. ja na swoim Panasonicu, że tak napiszę: łącząc się przez normalne DLNA (w Panasie nie mam innej opcji, nie ma apki DS Video dla Panasonica), transkodowanie 4k na DS218play nie będzie możliwe, co wynika z analizy tabelek.
Piszę do nich by mi to wyjaśniono...
Ciekawe co odpowiedzą...
ps. Masz 214play - jak tam jest z transkodowaniem 4k?
Na swoim DS214play z transkodowaniem 4k nie mam żadnych problemów. Ponieważ gdy go kupowałem (2013r) 4k było pieśnią przyszłości, no może już trochę widoczną na horyzoncie ;) A poważniej: nie obsługuje 4k, a artykuł dotyczący transkodowania w moim modelu jest TUTAJ. Zresztą nie mam sprzętu 4k i w najbliższej przyszłości nie zamierzam wymieniać obecnego fullHD, skoro funkcjonuje i spełnia moje oczekiwania. Nie jestem też filmomaniakiem ;)

P.S. A próbowałeś odbierać strumień z materiału 4k w innym urządzeniu natywnie nie obsługującym 4k, np. w urz. z systemem Android z zainstalowanym DS Video? Według Tabelki 1 transkodowanie do max 1080p na DS218play powinno być możliwe.
P.S.#2 W aplikacji Video Station (w przeglądarce na komputerze) oraz w DS Video jest opcja transkodowania offline. Próbowałeś jej użyć? Ciekawe czy da się potem odtworzyć przekonwertowany materiał na sprzęcie nie obsługującym 4k. Wiem, że to nie to o co tu głównie chodzi - bo chodzi o transkodowanie i przesyłanie w czasie rzeczywistym.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
i352611
Amator
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:45 am

Re: DS218play transkodowanie

Post autor: i352611 »

Ciekawe co odpowiedzą...
Narazie cisza.
P.S. A próbowałeś odbierać strumień z materiału 4k w innym urządzeniu natywnie nie obsługującym 4k, np. w urz. z systemem Android z zainstalowanym DS Video? Według Tabelki 1 transkodowanie do max 1080p na DS218play powinno być możliwe.
P.S.#2 W aplikacji Video Station (w przeglądarce na komputerze) oraz w DS Video jest opcja transkodowania offline. Próbowałeś jej użyć? Ciekawe czy da się potem odtworzyć przekonwertowany materiał na sprzęcie nie obsługującym 4k. Wiem, że to nie to o co tu głównie chodzi - bo chodzi o transkodowanie i przesyłanie w czasie rzeczywistym.
P.S. #2 próbowałem. Niektóre 4k przerobiło ale i tak chodziło to kiepsko na laptopie.

Sprawdzę. Najgorsze jest to, że w moim przypadku używanie ds video to proteza. Szczególnie zależało mi na DLNA.

Coraz więcej materiałów jest w 4k. Nawet komórką można kręcić. Takie filmy (choć jeszcze i chyba nigdy już poprzez ds218play) często wyświetlam na tv bez 4k.
Dzięki
i352611
Amator
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:45 am

Re: DS218play transkodowanie

Post autor: i352611 »

Dostałem odpowiedź wymijająca od synology na pytanie dlaczego wcześniejsza wersja 216play jest "lepsza" w transkodowaniu:
The transcoding relates to the system hardware (processor and instructions)
Do tego PLEX nie działa z procesorem Realtek i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie działał. Oczywiście ds216play obsługuje.
https://forums.plex.tv/discussion/29596 ... rocessors/
Porażka na całej linii...
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS218play transkodowanie

Post autor: stanley99 »

i352611 pisze: pt cze 08, 2018 8:47 am Sprawdzę. Najgorsze jest to, że w moim przypadku używanie ds video to proteza.
OK, jednak dalej ścieka-w-ości podpytuję, czy transkodowanie 4k ruszyło w DS Video w Samsungu? Pisałeś, że masz model obsługujący "Technologię Samsung Smart TV", czyli jak domniemywam umożliwiający zainstalowanie DS Video. Chodzi mi o to, czy napisali prawdę w TYM artykule.
Szczególnie zależało mi na DLNA.
No cóż, jak już wspominałem, opierając się na informacjach i tabelkach w w.w. artykule, niestety z transkodowania z użyciem DS218play w takim przypadku nici.
Coraz więcej materiałów jest w 4k. Nawet komórką można kręcić.

To prawda, nawet mam taką ;) Co prawda ze względu na kompatybilność z posiadanym sprzętem kręcenie filmów ustawione na rozdzielczość 2k ;) Niemniej zdaję sobie sprawę, że materiałów UHD będzie coraz więcej (a w przyszłości pewnie 8k, 16k, 32k, itd. ;) . Dlatego chociaż na razie nie mam innego sprzętu 4k, i przyznam szczerze nie jestem zbytnim fanatykiem, mimo wszystko conieco jestem zainteresowany tematem.
Takie filmy (choć jeszcze i chyba nigdy już poprzez ds218play) często wyświetlam na tv bez 4k.
A z ciekawości: w jaki sposób? Konwertujesz najpierw w jakimś programie?
i352611 pisze: wt cze 12, 2018 2:38 pm Porażka na całej linii...
No cóż, Twoje posty są dla mnie nalepszym przykładem, że nowsze nie zawsze jest lepsze. Chociaż nigdy bym nie przypuszczał, ze najnowszy sprzęt stanowiący kontynuację linii z podobnej półki (dwuzatokowce "play"), będzie słabszy od starszego modelu.

Ewentualnie, jeżeli kupowałeś przez internet jako konsument oraz nie upłynęło 14dni, możesz sprzęt zwrócić.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
i352611
Amator
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:45 am

Re: DS218play transkodowanie

Post autor: i352611 »

stanley99 pisze: śr cze 13, 2018 10:19 pm OK, jednak dalej ścieka-w-ości podpytuję, czy transkodowanie 4k ruszyło w DS Video w Samsungu? Pisałeś, że masz model obsługujący "Technologię Samsung Smart TV", czyli jak domniemywam umożliwiający zainstalowanie DS Video. Chodzi mi o to, czy napisali prawdę w TYM artykule.
Mam samusnga z 2012 roku i nie ma dostępnego ds video
A z ciekawości: w jaki sposób? Konwertujesz najpierw w jakimś programie?
Takie filmy - chodziło mi o filmy z komórki i nie mam w 4K jeszcze...
i352611 pisze: wt cze 12, 2018 2:38 pm Ewentualnie, jeżeli kupowałeś przez internet jako konsument oraz nie upłynęło 14dni, możesz sprzęt zwrócić.
Nie no poza tym bublem dotyczącym 4K jestem zadowolony. Wszystko poustawiane, 1TB danych przeniesiony z poprzedniego NAS. CloudDrive i DLNA działają.

Ogromny minus jednak jest co do wyciszenia zestawu. Sprzęt jest na plastikowych nóżkach i wibracje z dysków przechodziły mi na całą szafkę wraz z nieprzyjemnym odgłosem. Podklejenie gumowymi podkładkami pomogło, ale to powinno być w zestawie.

Czekam na możliwość zainstalowania plex. Może on ogarnie 4K - może.
Dzięki
Zibi74
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 02, 2018 9:35 pm

Re: DS218play transkodowanie

Post autor: Zibi74 »

Mnie również naciągnęli na ten model pod koniec zeszłego roku.
Chciałem zakupić DS216play, ale pan sprzedawca wcisnął 218 jako najnowszy, superwydajny, multimedialny NAS.
I co z tego mam? Brak Plex'a do dziś.
Poza tym oczywiście sprzęt first class :)
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: DS218play transkodowanie

Post autor: Zoltar »

i352611 pisze: czw cze 14, 2018 9:22 am Mam samusnga z 2012 roku i nie ma dostępnego ds video
Ja również mam Samsunga z 2012 albo nawet starszy i DS VIDEO mam. Podejrzewam, że szukasz w oficjalnych apkach ze sklepu Samsunga a jeśli tak to tam na pewno nie znajdziesz. Z tego co pamiętam to musisz to robić w trybie develop, jest na to odpowiednia instrukcja w bazie wiedzy na stronie Synology - https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... g_Smart_TV
Robiłem to kilka lat temu wg sposobu pierwszego więc nie wiem na ile to jest aktualne ale spróbować warto.
ODPOWIEDZ