Re: TV Samsung nie widzi DLNA

szczurek pisze:
pn gru 03, 2018 8:10 pm
A gdzie mogę sprawdzić czy Video Station widzi Samsunga? Na telewizorze mam aplikacje DS Video, i po zalogowaniu się mam dostęp do filmów.
No tak, zapomniałem, że Samsung ma swoją apkę DS Video ;-)
Natomiast w DS Video na Androidzie bądź w Win10, oraz w Videostation masz ikonkę wyboru zdalnego odtwarzacza, taki jakby monitorek.
W helpie jest widoczny tu:
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... eo/Android
akapit Przesyłanie strumieniowe do telewizorów lub odbiorników wideo zgodnych z AirPlay / DLNA (tryb zdalny)

Podobnie można wysyłać przez DLNA w DS Audio/Audiostation i DS Photo (ale w Photostation nie, pisalem na forum TUTAJ)
DS214play | DSM 6.2-23739 Update 2
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.

DS Photo na smartfonie i odtwarzanie zdalne, podobnie jak opisałem post wyżej dla DS Video (ale nie tego samsungowego). Skoro nie masz dostępu do Serwera multimediów w Synku bezpośrednio z telewizora, innego sposobu nie znam. (uprzedzając: DS Audio, gdyby Cię naszła ochota streamowania do tv muzyki).

Ewentualnie apki firm trzecich, np. Bubble uPnP - w tej jednej możesz streamować multimedia wszystkich rodzajów tzn. video/foto/audio (chodzi mi o to, że w apkach Synology trzeba otwierać DS Video do plików video, DS Photo do zdjęć, itd. - tutaj można wszystko w jednej).
DS214play | DSM 6.2-23739 Update 2
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.

Miałem ten sam problem. Nowy TV od Samsunga i nie widział DLNA.
Z PC z tabletu było OK. TV nie widział w source.
Zacząłem trochę kombinować z protokołami SMB.

Ustawiłem jak na zdjęciu:
qcDneyc.png

Wyłączyłem i włączyłem serwer multimediów i nagle się pojawił.

Aha, jeszcze ustawiłem SSDP na 800, ale nie wiem czy to było potrzebne.
wYliTFd.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.