Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: Szubi »

Znacznie sprawniej na moim telefonie działa aplikacja Moments. Tak więc chyba ona stanie się moim zarządcą treści foto/video.

1. Jednak chole*nie mocno podoba mi się widok mapy w Photo Station, widzę pineski gdzie robiłem zdjęcia. Przybliżam i widzę fotki z danego rejonu. W aplikacji Moments nie widzę takiej opcji, można zobaczyć jedynie mapkę danego zdjęcia a nie wszystkich na raz.

2. Drugim problemem jest to, kiedy wrzucę sobie zdjęcia do aplikacji Moments na PC to mi tworzy po tagach foldery z datami. Jest ich całe mnóstwo, np. jeżeli przez tydzień zrobiłem każdego dnia jedno zdjęcie, to mam 7 folderów a w nich po jednym zdjęciu. Można to pominąć ? W Photo Station jest to trochę lepiej zrobione.

No ale sama płynność działa w telefonie, gdy nie jestem wpięty do sieci lokalnej. Na duży plus dla Moments.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: michau »

Moments i Photo Station nie będzie dostępne w DSM 7.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: Szubi »

michau pisze: śr lut 10, 2021 11:59 am Moments i Photo Station nie będzie dostępne w DSM 7.
Nie żartuj, czyli wszystko co sobie poukładam pójdzie się ...... ?To dlatego jest jakaś apka DS Photos w sklepie google która nie ma może się połączyć z NASEM, gdyż nie ma swojej aplikacji matki w centrum pakietów Synology.

Teraz patrzę na DSM 7, Jest Synology Photos. I nie ma mapy... Ale szkoda.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: michau »

Nie tylko Ty będziesz z tego powodu cierpiał. Wielu Użytkowników używa Photo Station do katalogowania zdjęć. Ja również od samego początku przygody z Synology. Moments który umrze śmiercią naturalną miał niby zastąpić Photo Station ale jak dla mnie to niewypał.

Wychwalają się jakie to super urządzenia mają dla Fotografów. Może i super ale każdy inny serwer dobrze przechowuje pliki.

Synology Photos do niczego się nie nadaje w takiej postaci jak jest teraz.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: Szubi »

michau pisze: śr lut 10, 2021 8:37 pm Nie tylko Ty będziesz z tego powodu cierpiał. Wielu Użytkowników używa Photo Station do katalogowania zdjęć. Ja również od samego początku przygody z Synology. Moments który umrze śmiercią naturalną miał niby zastąpić Photo Station ale jak dla mnie to niewypał.

Wychwalają się jakie to super urządzenia mają dla Fotografów. Może i super ale każdy inny serwer dobrze przechowuje pliki.

Synology Photos do niczego się nie nadaje w takiej postaci jak jest teraz.
No to teraz za bardzo nie wiem co robić ? Brnąć dalej i kopiować piki z PC do Synka ? Czy czekać na DSM7 ? Bo rozumiem że sam update przebiegnie bez problemu z zachowaniem wszystkich ustawień systemu ?
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: michau »

Kopiować możesz, będziesz już miał.
Będzie opcja aukualizacji do DSM 7 albo na czysto system instalować.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: Szubi »

Czy DS7 i jego aplikacja do zarządzania zdjęć, została pozbawiona mapy i zbiorowych pinezek gdzie były zrobione zdjęcia ?
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: michau »

Podglądu zdjęć na mapie znanego z Photo Station nie ma w Synology Photos.
Czy się pojawi? Nikt tego nie wie.
Zapewnia nie jest to funkcja tak ważna żeby była dostępna.


W DSM 6 mamy Photo Station które pomimo swoich braków do ideału jest dobrym narzędziem.
Wraz z DSM 7 pojawia się Synology Photos, które jest całkowicie inne i już od początku budzące wiele wątpliwości.
Użytkownicy będą teraz włosy z głowy sobie rwać, że takie coś ujrzało światło dzienne.
Trzeba pisać i zgłaszać swoje uwagi.
Ostatnio zmieniony czw mar 04, 2021 7:41 am przez michau, łącznie zmieniany 1 raz.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: krissos »

Tylko pisanie do nich to jak w studnie. Z tym nowym photos to jakieś nieporozumienie. Jak mogli pozbyć się jednej z najlepszych aplikacji? Chyba że chcieli dorównać konkurencji i zrobić niewypał, to im się zadanie powiedzie.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: michau »

A najgorsze, że nie ma żadnej alternatywy.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ