Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Awatar użytkownika
Hippocampus
Amator
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 11:37 am

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: Hippocampus »

najśmieszniejsze to fakt ze ja kupiłem Nas'a głownie dla zdjęć, których darmowa usługa kończy się w czerwcu u googla i to właśnie ten element zawodzi w Synology
NAS Synology 220+
Dysk 2x4TB Seagate IronWolf
Pamięć RAM: 6GB RAM
UPS CyberPower UT850EG-FR
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: michau »

Może nie będzie tak źle. Sam jestem ciekawy jak Synology Photos poradzi sobie z ogromną ilością zdjęć.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: Szubi »

Hippocampus pisze: pn kwie 12, 2021 6:48 am najśmieszniejsze to fakt ze ja kupiłem Nas'a głownie dla zdjęć, których darmowa usługa kończy się w czerwcu u googla i to właśnie ten element zawodzi w Synology
Ja dokładnie to samo zrobiłem - wydałem 3k na urządzenie do katalogowanie filmów i zdjęć, by odkleić się od googla. Ogólnie QNAP wydawał mi się znacznie lepszym wyborem, ale gdy przeglądałem dema oprogramowania i włączyłem mapy w photo station to mówie OOO BIORE!

No i mam... przestał działać buton "View all" w mapach. A nowa aplikacja w DSM 7 to lipa.

No to wybrałem...

Już pomijając fakt, że aplikację mobilne kuleją. Trzeci miesiąc mija, jak synchronizują się zdjęcia i filmy z naszych telefonów. No i są co jakiś czas problemy.
Albo NAS wyloguje bez podania powodu przy oglądaniu, albo nie mogę odszukać zdjęć które niby są po synchronizacji, dopiero po 3 czy 4 razem wylogowywania i logowania do apek, się pojawiają... Albo się coś tam zblokuje, że zdjęcia przestają się synchronizować. Nie zdarza się to jakoś często, ale już wymaga to zerknięcie co jakiś czas, czy czasem coś się nie wykrzaczyło. W google jednak nie było takich problemów. Szkoda... No i myślę, że NAS jako serwer plików do pracy jest super... Ale do zdjęć i filmów, chyba trochę żałuje, że wydałem 3k (dla mnie to bardzo dużo) na coś co nie do końca funkcjonuje, tak jak sobie to wyobraziłem.
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: krissos »

Aktualizacja aplikacji na telefon to straszna porażka, tam już chyba nie ma kto pracować nad nowościami i bezproblemowym działaniem jak kiedyś. Zamiast się rozwijać to się cofa całe to synology. Jeszcze trochę i będzie trzeba szukać alternatywy
Awatar użytkownika
FloydKulis
Amator
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 06, 2019 10:18 pm

Re: Mapa Photo Station a Moments oraz katalogowanie.

Post autor: FloydKulis »

Mi to przypomina do złudzenia program od Qnapa. Może to ta sama technologia. Mówię o programie do galerii zdjęć.
ODPOWIEDZ