Generowanie różnych formatów plików

ODPOWIEDZ
Marco74
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 23, 2021 1:47 am

Generowanie różnych formatów plików

Post autor: Marco74 »

Witajcie,
Zrobiłem kopię (przy użyciu Drive) stacjonarnego komputera na swoim DS720+. Niestety, ale Synek mieli zdjęcia i filmy już 2gą dobę (ponad 100 tys plików). Czy można wyłączyć generowanie plików w odniesieniu do robionej kopii i tylko stosować ją do katalogu, gdzie przechowujemy zdjęcia? Kopia jest w katalogu: home/Drive.
Liczę na pomoc. Ten hałas mnie dobija.
Pozdrawiam,

PS. jeżeli problem / pytanie jest trywialne, prośba o przekierowanie mnie do źródła wiedzy :)
Marco74
posiadacz DS720+
Marco74
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 23, 2021 1:47 am

Re: Generowanie różnych formatów plików

Post autor: Marco74 »

To i to, obecnie indeksowanie to ok. 40% mocy procesora, a generowanie - ponad 30%.
Marco74
posiadacz DS720+
Marco74
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 23, 2021 1:47 am

Re: Generowanie różnych formatów plików

Post autor: Marco74 »

Dodam jeszcze, że w Panelu Sterowania, w Usłudze Sterowania stan indeksowania jest "zakończono". A pomimo tego mielą się pliki od kilku dni. Jakieś pomysły? Może trzeba wyczyścić kopię i jeszcze raz ją zrobić, ale przy dodatkowych ustawieniach?
Marco74
posiadacz DS720+
Marco74
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 23, 2021 1:47 am

Re: Generowanie różnych formatów plików

Post autor: Marco74 »

Słychać było. W dodatku w prawym górnym roku byłą notyfikacja. Ale teraz już się zakończyło. Chociaż w menedżerze zadań widzę, że Moments ciągle zajmuje ok. 90% procesora.
Dalej nie wiem jak unikać indeksowania (o ile jest to możliwe) w przypadku kopii dysku.
Próbowałem też korzystać z AbfB, i chyba wówczas nie było indeksacji ale ta sama kopia zajęła ok. 1,6TB więcej miejsca (piszę o tym w innym wątku - Active Backup for Business / Hyper Backup / Inne/ ABfB vs. Drive). Tak więc, mam do rozwiązania lub wyjaśnienia 2 kwestie związane z kopią dysku: który program i dlaczego, oraz jak wyłączyć indeksację zrobionej kopii.
Marco74
posiadacz DS720+
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Generowanie różnych formatów plików

Post autor: wlodekh »

Jeśli nie chcesz indeksować Drive można troszkę oszukać i odznaczyć wszystkie lub kilka typów plików. Oczywiście osobno dla każdego usera.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Marco74
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 23, 2021 1:47 am

Re: Generowanie różnych formatów plików

Post autor: Marco74 »

wlodekh pisze: ndz lut 07, 2021 9:48 am Jeśli nie chcesz indeksować Drive można troszkę oszukać i odznaczyć wszystkie lub kilka typów plików. Oczywiście osobno dla każdego usera.

Obecnie nie mam zaznaczonego żadnego rodzaju pliku dla żadnego usera. Jak odhaczę jakiś, indeksowanie ponownie się rozpoczyna. Pytanie czy to problem z indeksowaniem jeżeli teraz większość procesora jest zajęta przez proces "synophoto-assestment", przypisany do Moments.
Marco74
posiadacz DS720+
Marco74
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 23, 2021 1:47 am

Re: Generowanie różnych formatów plików

Post autor: Marco74 »

Dzięki. Wydaje się, że indeksowanie było złym kierunkiem. Obecnie zastanawiam się, jak usługę "synophoto-assestment" (to ona zajmuje ponad 80% procesora obecnie) ograniczyć wyłącznie do katalogu "photo", a nie do wszystkich katalogów.
Marco74
posiadacz DS720+
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Generowanie różnych formatów plików

Post autor: Szubi »

A po wrzuceniu filmów, zdjęć - Synek tworzy jakies indeksowanie i coś tam robi z zdjęciami i filmami. Chyba tworzy minaitury tak ? Czy one zajmują dodatkowe miejsce ? Jeżeli tak, gdzie są te miniatury przechowywane ? Oraz czy jak zmienię ścieżki do zdjęć, jak i nazwy folderów - on zacznie robić wszystko na nowo ? Za 1 razem trwało to baardzo długo. I teraz boje się, że jak pozmieniam nazwy folderów - wszystko zacznie się od nowa.
ODPOWIEDZ