PS - brak możliwości przechodzenia do zdjęć z trybu wyświetlania "Mapa"

ODPOWIEDZ
Nemo
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 28, 2020 12:54 pm

PS - brak możliwości przechodzenia do zdjęć z trybu wyświetlania "Mapa"

Post autor: Nemo »

Witam.

Od niedawna korzystam z aplikacji PS. Mam problem z przechodzeniem do zdjęć z trybu wyświetlania "Mapa". Sama mapa działa OK. Pojawiają się pinezki, a po kliknięciu na nie pojawia się liczba zdjęć. Brak jest natomiast możliwości przejścia do tych zdjęć. Załączyłem dwa pliki, które obrazują o co pytam. Widzę, że u mnie ramka jest kwadratowa, jakby ścięta z prawej strony. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Z góry dziękuję za jakieś sugestie.
Pozdrawiam

PS. Korzystam z PS na DS218play. Problem opisany powyżej pojawia się na PC z Win10. Sprawdzałem na przeglądarce GoogleChrome i MS Edge.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: PS - brak możliwości przechodzenia do zdjęć z trybu wyświetlania "Mapa"

Post autor: Przemuss »

Sprawdz jeszcze na FF.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Nemo
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 28, 2020 12:54 pm

Re: PS - brak możliwości przechodzenia do zdjęć z trybu wyświetlania "Mapa"

Post autor: Nemo »

Dzięki za odpowiedź.
Sprawdziłem przed chwilą na FF i jest tak samo.

Dodam jeszcze, że kiedy korzystam z PS na moim telefonie z androidem to możliwość przejścia do zdjęć z poziomu mapy działa bez zarzutu. Natomiast problem, który opisałem mam na wszystkich czterech komputerach, na których to mogę sprawdzić (każdy z Win10).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: PS - brak możliwości przechodzenia do zdjęć z trybu wyświetlania "Mapa"

Post autor: michau »

Odkopuję!!!

Na Forum znalazłem wątek o problemie:
https://community.synology.com/enu/foru ... ort=oldest
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Nemo
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 28, 2020 12:54 pm

Re: PS - brak możliwości przechodzenia do zdjęć z trybu wyświetlania "Mapa"

Post autor: Nemo »

Dzięki. Trochę czasu już minęło ;-)

Na forum anglojęzycznym jest kilka tematów na ten temat. Szukałem po tym jak tu nie uzyskałem pomocy. To potwierdzenie, że problem istniej. Istnieje od dłuższego czasu. Wiele ludzi ma z tym problem. I samo Synology też ma, bo nic nie zostało zrobione z tym tematem. Nie pojawił się też żaden oficjalny komunikat na zgłaszany błąd. Dodatkowo w nowej aplikacji Synology Photos odstąpiono od tej funkcjonalności. Co w zasadzie jest przysłowiowym gwoździem do trumny dla widoku "Mapa". Szkoda bo bardzo lubiłem tę formę przeglądania zdjęć.
Zastanawiałem się, czy ta funkcjonalność nie działa w ogóle i dotyczy wszystkich, czy to jednak część z Was nie ma z tym problemu?
Pytam oczywiście o PC, bo - tak jak pisałem - na "androidowej" aplikacji przechodzenie z mapy do zdjęć działa cały czas super.
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: PS - brak możliwości przechodzenia do zdjęć z trybu wyświetlania "Mapa"

Post autor: Szubi »

Nemo pisze: pt lut 19, 2021 10:39 pm Dzięki. Trochę czasu już minęło ;-)

Na forum anglojęzycznym jest kilka tematów na ten temat. Szukałem po tym jak tu nie uzyskałem pomocy. To potwierdzenie, że problem istniej. Istnieje od dłuższego czasu. Wiele ludzi ma z tym problem. I samo Synology też ma, bo nic nie zostało zrobione z tym tematem. Nie pojawił się też żaden oficjalny komunikat na zgłaszany błąd. Dodatkowo w nowej aplikacji Synology Photos odstąpiono od tej funkcjonalności. Co w zasadzie jest przysłowiowym gwoździem do trumny dla widoku "Mapa". Szkoda bo bardzo lubiłem tę formę przeglądania zdjęć.
Zastanawiałem się, czy ta funkcjonalność nie działa w ogóle i dotyczy wszystkich, czy to jednak część z Was nie ma z tym problemu?
Pytam oczywiście o PC, bo - tak jak pisałem - na "androidowej" aplikacji przechodzenie z mapy do zdjęć działa cały czas super.
Osobiście uwielbiam widok MAPA. I to właśnie spowodowało, że wybrałem Synology a nie QNAPa. Serwer jest właśnie po to u mnie w domu, by trzymać tam tysiace zdjęć. Służbowych i domowych. Uwielbiamy wszyscy mapę. Pewnie nigdy nie wejdę w DSM7 i już na zawsze zostanę z 6tką - właśnie przez mapę.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: PS - brak możliwości przechodzenia do zdjęć z trybu wyświetlania "Mapa"

Post autor: michau »

@Szubi

Spokojnie może dorzucą.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: PS - brak możliwości przechodzenia do zdjęć z trybu wyświetlania "Mapa"

Post autor: Szubi »

michau pisze: pn kwie 12, 2021 7:11 am @Szubi

Spokojnie może dorzucą.
No było by bosko, ale wątpię. Patrząc na ich nowoczesną aplikacje "moments", gdzie już w niej pozbawili tej funcji. Myślę, że porzucili mapę tak jak Citroen hydroaktywne zawieszenie :)
ODPOWIEDZ