Moments - pusto w bibliotece współdzielonej

ODPOWIEDZ
meriox
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 29, 2019 9:33 am

Moments - pusto w bibliotece współdzielonej

Post autor: meriox »

Witam,
Chciałem rozpocząć zabawę z Moments w celu automatycznej archiwizacji zdjęć i klipów z telefonów.
W DSMie utworzyłem drugiego użytkownika z uprawnieniami administratora (dla żony).
Aplikację Moments zainstalowałem w telefonach zaznaczając, że chcę korzystać z biblioteki współdzielonej. Rozpoczęła się archiwizacja a na Synology powstał nie jeden folder, jak to jest w instrukcji a dwa:
1. home/drive/moments/mobile/model telefonu/DCIM/
2. homes/ <-- tutaj mamy foldery użytkowników a w nich reszta jak wyżej

Rozumiem, że jest to normalna sytuacja bo folder z pkt.1 jest widoczny dla zalogowanego w DSMie użytkownika. Foldery w z pkt.2 to jak sama nazwa wskazuje - zbiór katalogów home wszystkich użytkowników w jednym miejscu.

Do tego momentu wszystko wyglądało ok. Podczas tworzenia kopii zapasowych telefonów sprawdziłem w DSMie Moments i we współdzielonej bibliotece zdjęć widoczne były zdjęcia z jednego telefonu. Sądziłem, że jak skończy się tworzenie kopii to widoczne będą wszystkie zdjęcia. W międzyczasie do folderu jednego użytkownika zacząłem kopiować inny zbiór filmów i zdjęć za pośrednictwem File Station.

Rano chcąc sprawdzić czy wszystko jest ok, zalogowałem się do DSM i wszedłem do współdzielonej biblioteki w Moments. Zdjęcia były ale bez podglądu.
Postanowiłem uruchomić ponowne indeksowanie i w tym momencie wszystko zniknęło. Nie ma podglądu biblioteki współdzielonej.
Na telefonach każdy widzi swoje pliki ale biblioteka współdzielona jest pusta.
Jak naprawić ten problem?
DS218+
DSM 6.2.2-24922 Update 4
boru
Amator
Posty: 17
Rejestracja: pn gru 02, 2019 10:14 pm

Re: Moments - pusto w bibliotece współdzielonej

Post autor: boru »

meriox ogarnąłeś tego Momentsa? Niestety ja coś nie mogę zakumać jak to działa.
na forum też widze albo nie ma kogoś kto jest w stanie pomoc albo nikomu sie nie chce (Zalozylem temat ale martwy juz od wielu dni;/
look12
Zawsze On-Line
Posty: 513
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: Moments - pusto w bibliotece współdzielonej

Post autor: look12 »

Wielu z nas korzysta z PhotoStation, nie przesiadło się na Moments - może dlatego ta cisza. Macie okazję zgłębić temat i podzielić się na forum.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Moments - pusto w bibliotece współdzielonej

Post autor: michau »

Ja korzystałem z Moments jak tylko się pojawiło. Liczyłem że będzie rozwinięciem Photo Station które jest moją główną aplikacją. Gdy stwierdziłem, że jest czymś innym to porzuciłem. Teraz samo Synology doszło do wniosków że chyba nie ma sensu tego dalej rozwijać.

Osobiście nie widziałem sensu używania Moments jak mam Photo Station
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
boru
Amator
Posty: 17
Rejestracja: pn gru 02, 2019 10:14 pm

Re: Moments - pusto w bibliotece współdzielonej

Post autor: boru »

nikogo nie jadę. stwierdzam fakt i szukam pomocy.

z powyzszych postów wynika, żeby lepiej używać photostation i być może to jest dla mnie rozwiązanie na dzis. Sprobuje i zobaczymy
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Moments - pusto w bibliotece współdzielonej

Post autor: michau »

Jutro odpalę Moments i sprawdzę jak to działa. Odezwę się po uruchomieniu.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
generalicja
Amator
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 08, 2017 11:17 am

Re: Moments - pusto w bibliotece współdzielonej

Post autor: generalicja »

A takie pytanie...
Czy PhotoStation i Moments będą działały rownolegle (na przemian)?
Także zainstalowałem Moments, ale na razie mam tam pusto i nie chce sobie namieszać.
Może lepiej to odinstalować i korzystać jednak z PhotoStation, jeżeli nikt tego nie ogarnia i tylko problemy są.
DS216Play+2xWD2GB RED
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Moments - pusto w bibliotece współdzielonej

Post autor: michau »

Jeżeli mamy uruchomiony Photo Station to podczas pierwszego uruchamiania biblioteki współdzielonej w Moments pojawia się komunikat mówiący o tym, że w bibliotece współdzielonej będą widoczne zdjęcia z folderu photo (Photo Station)

Moments.png


Gdy nie mamy uruchomionego (zainstalowanego) Photo Station to tego komunikatu nie ma.


Odpaliłem Moments i dodałem 2 zdjęcia przez stronę. Znajdują się one w:
/home/Drive/Moments/Web
Web dlatego, że zostały dodane przez stronę. Dodatkowo każdy jest w folderze z datą.

Po włączeniu tej biblioteki współdzielonej i dodaniu plików utworzył się folder Moments w /photo

Pliki wszystkie widzę w bibliotece współdzielonej. Jest ich kilka ale są wszystkie.


W ustawieniach > Biblioteka współdzielona > jest możliwość ponownego indeksowania. Może warto uruchomić je ponownie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ