Re: moments problem z logowaniem.

ok, a w telefonie podajesz mojadomena.com:6001, zaznaczasz HTTPS i nie idzie? Pytam, bo komunikat który dostajesz wygląda jakbyś zaznaczył HTTPS, ale próbował połączyć się z mojadomena.com:6000 albo na routerze było przekierowanie skopane, np. 6000 > 6000 oraz 6001 > 6000

nie mam pomysłu na to. Na kilkanaście prób telefon 2 lub 3 razy zalogował się do moments. Można było przeglądać zdjęcia ale próba pobrania luz archiwizacji wyrzuca błąd połączenia sieciowego. Normalnie cyrk. Na kompie bez zmian. Loguje się bez problemu.

ok zadziałało. Zresetowałem weryfikację 2 etapową i ot tego momentu zaskoczyło. Mam inne pytanie z innej beczki. Czy tworząc konto dla pracownika x jest możliwość zabezpieczenia jego danych w taki sposób, że tylko on będzie miał do niego dostęp? Czy jest możliwość zabezpieczenia danych w taki sposób, żeby administrator nie miał do nich dostępu?

Administrator zawsze widzi wszystko, nie ma od tego wyjątku.
DS3018xs
DSM 6.2.2-24922 Update 2
16GB RAM DDR4 2400 CL17 ECC
6x WD Red 6TB RAID 5 btrfs
2x Samsung SM961 512GB M.2 read/write SSD cache @ M2D18
2x SilverStone FW91 fan mod
APC Back USP ES 700G
RT2600ac + MR2200ac
SRM 1.2.2-7915

Musisz coś zrozumieć.

W NASie (i każdym innym serwerze) administrator ma dostęp do wszystkiego, nie inaczej jest w Dropboxie czy OneDrive, ale (!) jeśli zaczniesz szyfrować pliki i przechowywać je w formie zaszyfrowanej, to administrator ma dostęp tylko do zaszyfrowanych plików. Dropbox chwali się tym, że pliki są szyfrowane przed wysłaniem i przechowywane w formie zaszyfrowanej. Oczywiście na ile to prawda, to tylko Dropbox wie ;)

Natomiast jeśli zależy Ci na "ukrywaniu" czegoś przed administratorem to korzystaj z rozwiązań typu VeraCrypt czy Cryptomator. Wtedy wszystko co Twoje nadal będzie Twoje i żaden admin nie powie Ci, że coś jest Mojsze niż Twojsze.

Re: EXOS X12 12TB (ST12000NM0007)

Skoro to Google to nawet jeśli całe zasoby są szyfrowane to oni jako administrator mają do tego dostęp. Chyba że wrzucisz zaszyfrowane archiwum.

PS. Zdania zaczyna się z dużej litery.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676