Prywatne konta PhotoStation

ODPOWIEDZ
Silus
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 07, 2017 10:23 pm

Prywatne konta PhotoStation

Post autor: Silus »

Witam.
Mam od dłuższego czasu DS216Play jako serwer multimediów w domu.
Na serwerze są 2 konta admina. Nie wiem jak zrobić coś takiego żebym i ja i szwagier mogli trzymać swoje zdjęcia a po zalogowaniu przez apkę lub www każdy widział tylko swoje. Jak nie zrobię ( a może robię coś źle) to wszytskie zdjęcia są widoczne dla wszystkich.
Tworzę nowy album, zaznaczam że odczyt i zapis tylko na moim koncie po czym logoje sie na PS z testowego konta i dalej zdjęcia są widoczne. Próbuje założyć hasło ale nic to nie daje. I tak na innym koncie włączam PS i widzę zdjęcia.
Macie może jakiś pomysł na to?
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Prywatne konta PhotoStation

Post autor: wlodekh »

Może w ten sposób: włącz użytkownika domowego, w Photo Station zaptaszkuj "Włącz osobistą usługę Photo Station", zdjęcia osobiste użytkownika przerzuć do katalogu photo znajdującym się w folderze home tego użytkownika oraz dodaj ten katalog do indeksowania. Nie pamiętam już jak będzie wyglądać przeglądanie w apkach i przez przeglądarkę, ale to już chyba łatwe do ogarnięcia. Na początek proponuję wrzucić kilka zdjęć i sprawdzić czy to spełnia Twoje wymagania. Aha, "normalne" Photo Station nadal będzie dostępne.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Silus
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 07, 2017 10:23 pm

Re: Prywatne konta PhotoStation

Post autor: Silus »

Pozwole sobie odświerzyć temat bo od tamtej pory poświęciłem kilka wieczorów i dalej nie udało mi się tego ogarnąć...
Konkretnie...
- wchodze w PS w konkretny album i ustawiam go na prywatny po czym loguje się na testowe konta admina - dalej widzi
- zmieniam z prywatne na hasło i wpisuje je - na testowym koncie wchodzi bez zadnego hasła (nie działa ta opcja czy tylko w jakichś konkretnych sytuacjach?)
- wchodzę we właściwości albumu i w uprawnienia i zaznaczam tylko swoje konto. loguje sie na koncie testowym i dalej widzę te zdjęcia
Jeśli ktoś wie jak to zrobić to proszę łopatologicznie od zera bo wydaje mi sie że chyba próbowałem, już wszystkiego....
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Prywatne konta PhotoStation

Post autor: michau »

Z tego co piszesz to konto Admina ma dostęp do wszystkiego bez względu na to co poustawiasz albo zapomniałeś tutaj zajrzeć:

PS > konta użytkowników > wybierasz użytkownika > Edytuj > Przypisz uprawnienia.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Silus
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 07, 2017 10:23 pm

Re: Prywatne konta PhotoStation

Post autor: Silus »

michau pisze: czw gru 06, 2018 1:22 pm PS > konta użytkowników > wybierasz użytkownika > Edytuj > Przypisz uprawnienia.
Nie da się edytować konta administratora... opcja jest wyłączona. tylko standardowi uzytkownicy... szkoda, uważam że powinna byc taka mozliwość. Mnie nie zależy nawet żeby w 100% odebrac taką możliwość. Rozumiem że administrator musi mieć funkcje "włączenia" sobie takich zasobów. Ale nie bedziemy sobie nawzajem na siłe nadawać tych uprawnien. Ja mam dostęp do swoich a drugi admin do swoich. Ale jak widać chyba się tak nie da...
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Prywatne konta PhotoStation

Post autor: michau »

Zmień mu Konto na użytkownika albo prywatna galeria.

Co do samego Photo Station program ma potencjał ale jeszcze wiele trzeba by w nim zmienić. Brak wielu funkcji i możliwości konfiguracji.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ