Prywatne konta PhotoStation

ODPOWIEDZ
Silus
Początkujący

Prywatne konta PhotoStation

Post autor: Silus » sob maja 05, 2018 2:22 pm

Witam.
Mam od dłuższego czasu DS216Play jako serwer multimediów w domu.
Na serwerze są 2 konta admina. Nie wiem jak zrobić coś takiego żebym i ja i szwagier mogli trzymać swoje zdjęcia a po zalogowaniu przez apkę lub www każdy widział tylko swoje. Jak nie zrobię ( a może robię coś źle) to wszytskie zdjęcia są widoczne dla wszystkich.
Tworzę nowy album, zaznaczam że odczyt i zapis tylko na moim koncie po czym logoje sie na PS z testowego konta i dalej zdjęcia są widoczne. Próbuje założyć hasło ale nic to nie daje. I tak na innym koncie włączam PS i widzę zdjęcia.
Macie może jakiś pomysł na to?

wlodekh
Amator

Re: Prywatne konta PhotoStation

Post autor: wlodekh » ndz maja 06, 2018 8:54 am

Może w ten sposób: włącz użytkownika domowego, w Photo Station zaptaszkuj "Włącz osobistą usługę Photo Station", zdjęcia osobiste użytkownika przerzuć do katalogu photo znajdującym się w folderze home tego użytkownika oraz dodaj ten katalog do indeksowania. Nie pamiętam już jak będzie wyglądać przeglądanie w apkach i przez przeglądarkę, ale to już chyba łatwe do ogarnięcia. Na początek proponuję wrzucić kilka zdjęć i sprawdzić czy to spełnia Twoje wymagania. Aha, "normalne" Photo Station nadal będzie dostępne.
DS716+II

psmanek
Uczeń Mistrza

Re: Prywatne konta PhotoStation

Post autor: psmanek » ndz maja 06, 2018 9:05 am

Uprawnienia w DSM i uprawnienia w PS to dwie różne sprawy. Zaloguj się do PS i tam w ustawieniach nadaj odpowiednia uprawnienia widoczności albumów dla poszczególnych użytkowników.

ODPOWIEDZ