iSCSI DS1515+ wolne miejsce

ODPOWIEDZ
ja1987
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 07, 2017 8:07 am

iSCSI DS1515+ wolne miejsce

Post autor: ja1987 »

Witam
Na wstępie chciałbym się przywitać, mam na w/w urządzeniu ustawione iSCSI ponieważ przechowuje tam backup, jednak pomimo że podmontowany dysk pokazuje ponad 2TB wolnego miejsca NAS już tylko 890GB, nie chcę żeby pewnego dnia urządzenie przeszło w tryb tylko do odczytu i żebym stracił wszystkie dane, czy można coś z tym zrobić?
Usuwanie ręczne plików z dysku nie pomogło, w załącznikach ustawienia które mam teraz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: iSCSI DS1515+ wolne miejsce

Post autor: Przemuss »

Poproszę o więcej informacji:
- wielkość wolumenu. Domyślam się że jest to 7,442TB
- ile już masz zajętego miejsca przez foldery współdzielone: Zarządzanie przechowaniem -> Wolumen -> wybrać wolumen i na samym dole jest informacja co ile zajmuje.
- jakie już masz utworzone dyski iSCSI? Jak są to czy są jakieś bez funkcji "Thin Provisioning". Dyski bez tej funkcji zajmują tyle miejsca na wolumenie ile max pojemność Lun-a.

W momencie kiedy miejsce na wolumenie się skończy (mimo to że na Lun będzie go jeszcze całe mnóstwo) spowoduje niemożliwość zapisu danych. Ale ich nie utracisz.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ja1987
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 07, 2017 8:07 am

Re: iSCSI DS1515+ wolne miejsce

Post autor: ja1987 »

Witam
1. Tak 7,442TB
2. Nie mam współdzielonych ponieważ wszystko jest spięte po iSCSI
3. Wszystko mam w jednym LUN z Thin Provisioning

Pytanie czy można puścić jakieś czyszczenie LUN'a żeby zaczął pokazywać faktyczny stan czyli około 2TB wolnego miejsca - nie chcę żeby dyski zapełniły mi się do końca bo wtedy klops będzie.
W ostateczności mogę zrobić format macierzy tylko w jaki sposób ustawić poprawnie, ponieważ kopie mam rotacyjne i archiwa starsze iż 7dni są usuwane więc teoretycznie miejsce jest zwalniane.
ODPOWIEDZ