File Station - bardzo słaby transfer.

ODPOWIEDZ
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

File Station - bardzo słaby transfer.

Post autor: Szubi »

Korzystam w pracy z internetu mobilnego. Aktualnie download ok 50 mbps a wysył oscyluje w granicy 20 mbps. Jednak gdy odpalę DSM przez przeglądarke i QuickConnect (ds220+) a następnie File Station i wrzucam pliki do mojego NAS w domu, transfer jakim wrzucam pliki na mój nas nie przekracza 800kb/s. Dlaczego tak jest ?
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: File Station - bardzo słaby transfer.

Post autor: michau »

1. Masz Intenet mobilny w pracy.
2. Jaki masz Internet w domu?
3. Korzystanie z QC może powodować opóźnienia i spowolnienie prędkości.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: File Station - bardzo słaby transfer.

Post autor: Szubi »

michau pisze: śr lut 10, 2021 11:57 am 1. Masz Intenet mobilny w pracy.
2. Jaki masz Internet w domu?
3. Korzystanie z QC może powodować opóźnienia i spowolnienie prędkości.
1. Jest to mobilny internet z routerem wpiętym na USB z Orange. transfery średni Download 50mbps, Upload 20mbps.
2. W domu internet kablowy 800/20 mbps. Ale realne transfery to Dwonload 500-600 mbps, Upload 25mbps. Dwa routery - jeden działa jako modem i zasila parter rodziców, drugi połączony kablem zasila moje piętra Archer C80. i do niego wpięty jest NAS.
3. Ale aż tak ? Po sieci lokalnej mam ok 50-60mb/s.
Czyli przekierowania portów i logowania się bezpośrednio z przeglądarki jak FTP ? Kurde QC prostsze i wydaje się bezpieczniejsze.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: File Station - bardzo słaby transfer.

Post autor: michau »

Szubi pisze: śr lut 10, 2021 12:12 pm Czyli przekierowania portów i logowania się bezpośrednio z przeglądarki jak FTP ? Kurde QC prostsze i wydaje się bezpieczniejsze.


Nie jak FTP. Przekierowujesz port 5000/5001 i logujesz się do DSM. To jest może bardziej skomplikowane ale lepsze rozwiązanie.
Zrób sobie próbę bezpośrednio po adresie IP bez tego QC.
Możesz również łączyć się ze swoim NAS przez VPN.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: File Station - bardzo słaby transfer.

Post autor: Szubi »

michau pisze: śr lut 10, 2021 8:31 pm
Szubi pisze: śr lut 10, 2021 12:12 pm Czyli przekierowania portów i logowania się bezpośrednio z przeglądarki jak FTP ? Kurde QC prostsze i wydaje się bezpieczniejsze.


Nie jak FTP. Przekierowujesz port 5000/5001 i logujesz się do DSM. To jest może bardziej skomplikowane ale lepsze rozwiązanie.
Zrób sobie próbę bezpośrednio po adresie IP bez tego QC.
Możesz również łączyć się ze swoim NAS przez VPN.
Ufff, udało się. Mogę się logować bezpośrednio z mojego IP oraz przez DDNS.

A jeszcze pytanko - czy to zawsze będzie tak działać, że gdy udostępniam komuś jakiś plik przez file station - to i tak dostaje się andres xxxx.synology.me/xxxxxxx i pokauzje się baton "Pobierz". To chyba nie to samo, co ściąganie bezpośrednio z NAS tak ? Tak cyz inaczej idzie gdzieś dookoła przez ddnsa ?
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: File Station - bardzo słaby transfer.

Post autor: Szubi »

A czy błędem konfiguracyjnym jest to, że teraz i mogę się logować przez domenę synology.me jak i prosto przez adres IP mój zewnętrzny ? Lepiej jedno lub drugie wyłączyć ? Czy po prostu jak już otworzyłem port dla ddnsa to silą rzeczy bym mógł się logować adresem ip ?
ODPOWIEDZ