Dziwny problem Mac OS Extended

ODPOWIEDZ
pajczur
Amator
Posty: 54
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 1:42 am

Dziwny problem Mac OS Extended

Post autor: pajczur »

Witam serdecznie,
jestem zupełnie nowym użytkownikiem w świecie NAS. Trochę nie do końca wiem z czym to się je.

Otóż dlaczego uważam, że mój przypadek jest dziwny:
Mam dwa "stare" dyski zewnętrzne, oba są sformatowane na Mac OS Extended (Journaled).
Jeden z tych dysków działa normalnie po podłączeniu do DS220j, a drugiego nie widać.
Czym to może być spowodowane? Jak sobie z tym poradzić?

Przy czym istotne są chyba następujące informacje:
Dysk, który działa prawidłowo ma tylko jedną partycję i jest zasilany przez USB.
Natomiast dysk, który nie działa, ma 3 partycje (wszystkie Mac OS Extended (Journaled)), i ma własne zasilanie (normalnie ma swój kabel do prądu).

Dodam jeszcze, że dysk niedziałający oczywiście działa kiedy podłączę go bezpośrednio do Macbooka.

Sprawdzałem także w Control Panel/External Devices i tam po prostu nie ma tego mojego dysku, nawet gdybym chciał go sformatować to nie mam jak.

Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam
pajczur
Amator
Posty: 54
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 1:42 am

Re: Dziwny problem Mac OS Extended

Post autor: pajczur »

Ale przecież napisałem, że nie mogę go sformatować przez DS220j. W control panel/external devices nawet nie ma tego dysku. Moge go rzeczywiscie sformatowac po podlaczeniu do Macbooka, ale nie w tym rzecz, bo ja chce wszystkie dane z tego dysku przerzucic na DS220j. Mam tam cenne dane, więc jakże mógłby go formatować? To by było samobójstwo 😳.

Moge tez przerzucic wszystkie dane przez sieć, ale tego jest bardzo dużo, a poza tym chodzi po prostu o rozwilkanie zagadki, dlaczego tej jeden konkretny dysk jest niewidoczny dla NASa?
pajczur
Amator
Posty: 54
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 1:42 am

Re: Dziwny problem Mac OS Extended

Post autor: pajczur »

Ok, dzięki za pomoc.
Będę musiał w takim razie jakoś na raty przenieść te dane, albo po prostu przez wi-fi trochę sobie poczekam.
Co zrobić...
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 605
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwny problem Mac OS Extended

Post autor: SnejX »

:)
jakbyś od razu zaczął kopiować to teraz pewnie już by tematu nie było :)
nie ma co czekać, zaczynaj,
ODPOWIEDZ