Automatyczne montowanie zaszyfrowanego folderu współdzielonego

ODPOWIEDZ
mkss12
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 27, 2020 11:06 pm

Automatyczne montowanie zaszyfrowanego folderu współdzielonego

Post autor: mkss12 »

Mam problem z automatycznym montowaniem folderu współdzielonego po uruchomieniu serwera. W menedżerze kluczy mam nieaktywna opcję zaznaczenia automatycznego montowania folderu. W czym problem że nie mogę tego uruchomić ?
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Automatyczne montowanie zaszyfrowanego folderu współdzielonego

Post autor: michau »

Tworzenie folderu współdzielonego z pomocy Synology:

9. Zaszyfruj ten folder współdzielony: aby zaszyfrować folder współdzielony, wykonaj następujące czynności:

a. Określ i potwierdź nowy klucz szyfrowania. Klucz szyfrowania nie może zawierać przecinków (,) ani znaków równości (=).
b. W razie potrzeby zaznacz pole wyboru Dodaj klucz szyfrowania do Menedżera kluczy, aby szyfrowany folder był montowany automatycznie podczas uruchamiania. Jeżeli opcja jest wyłączona, zaszyfrowany folder współdzielony pozostanie niezamontowany po kolejnym uruchomieniu serwera Synology NAS. Aby zobaczyć niezamontowany folder współdzielony i uzyskać do niego dostęp, trzeba będzie ręcznie go zamontować, importując lub wprowadzając klucz szyfrowania.

Wszystko zgodnie z tym robisz?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
mkss12
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 27, 2020 11:06 pm

Re: Automatyczne montowanie zaszyfrowanego folderu współdzielonego

Post autor: mkss12 »

Tak , próbowałem jeszcze raz i bez zmian. Dodam ze menedżer kluczy jest na usb, hasło folderów szyfrowanych jest zwykłe , nie zaszyfrowane kluczem maszynowym
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Automatyczne montowanie zaszyfrowanego folderu współdzielonego

Post autor: michau »

Spróbuj na innym nowym folderze.

Jeśli ponownie będzie tak samo pozostaje Synology.


Utwórz zgłoszenie do pomocy technicznej
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
mkss12
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 27, 2020 11:06 pm

Re: Automatyczne montowanie zaszyfrowanego folderu współdzielonego

Post autor: mkss12 »

michau pisze: sob mar 28, 2020 6:49 pm Spróbuj na innym nowym folderze.
Próbowałem....

Napisze zgłoszenie. Dam znać jak coś ustale.
mkss12
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 27, 2020 11:06 pm

Re: Automatyczne montowanie zaszyfrowanego folderu współdzielonego

Post autor: mkss12 »

DSM 6.2.2-24922 Update 4 , najnowsza jaka jest dostępna.
mkss12
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 27, 2020 11:06 pm

Re: Automatyczne montowanie zaszyfrowanego folderu współdzielonego

Post autor: mkss12 »

Mam rozwiązanie problemu , znalazłem na stronach faq....
Cytuję :
Odszyfrowywanie folderu współdzielony automatycznie po uruchomieniu: Zaznacz opcję Montuj przy uruchamianiu w każdym folderze współdzielonym, a zaszyfrowany folder współdzielony będzie automatycznie montowany przy każdym uruchomieniu serwera Synology NAS. (Ta opcja zostanie wyłączona, jeśli klucz folderu współdzielonego jest zaszyfrowany hasłem).

I to mnie nakierowało na rozwiązanie problemu bo ten zapis nie jest jasny...

Przy tworzeniu folderu szyfrowanego w kreatorze ustawiamy klucz szyfrowania , następnie zaznaczamy "dodaj klucz szyfrowania do Menedżera kluczy" wpisujemy hasło menedżera ale : Szyfr ustawiamy jako Klucz maszynowy. Wtedy wszystko działa jak należy.... Czyli hasło menedżera kluczy musi być zabezpieczone szyfrem maszynowym.
ODPOWIEDZ