Synology (jaki) dla ..... szukaczy dokumentów ..

ODPOWIEDZ
Budek
Amator
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 09, 2016 9:23 pm

Synology (jaki) dla ..... szukaczy dokumentów ..

Post autor: Budek »

Witajcie!

Stoję przed wyborem rozwiązania dla ... szukaczy dokunemtów... Kim jest szukacz ? :)
To pracownik kancelarii (wszelakich) który generuje dziennie 20-30 nowych plików (akta, itp) i przez lata zebrało się ... 20-30 tys dokumentów.
Takich osób w kancelarii są 3,4 które co jakiś czas przeszukują wszystkie dokumenty pod kątem występowania jakiejś frazy ...
Żeby było jeszcze ciekawiej, wyszukiwanie nie ogranicza się do nazwy pliku, ale też do treści :)

Do sedna, wstępnie padło na DS218+ + do tego dwa dyski 7200 obr/min (HGST), nurtuje mnie tylko, czy jest sens i do jakiej ilości rozbudować RAM ?
W DS718+ mam po 16GB śmigają aż miło, ale ... nie korzystamy z funkcji wyszukiwania.
Rozbudowa RAM powinna pomóc, na pewno nie zaszkodzi, tylko ile można wpakować MAX RAM-u do środka ?

Może ktoś już instalował taki DS u "szukaczy" dokumnetów i podpowie, na co zwrócić uwagę ?

Dziękuję za wszystkie merytoryczne odpowiedzi.

/Budek
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Synology (jaki) dla ..... szukaczy dokumentów ..

Post autor: R70 »

Rozumiem że przeszukujesz zawartość archiwów za pomocą UniversalSearch ? Ja nie mam prawdzie tak wielkiej bazy dokumentów (nawet nie wiem ile ich mam, ale zapewne kilkanaście tyś) ale ma indeksowane także ok 20TB zdjęć - czyli EXIFy tych plików. Baza indeksów siedząca u mnie w RAM (mam 32GB) zajmuje teraz ok 12GB. Szukanie nie angażuje dysku więc ich szybkość ma znaczenie tylko na etapie indeksowania nowych dokumentów - wszystko odbywa się w pamięci RAM. Wyszukiwanie np. dokumentu zawierającego konkretną ulicę, nip, czy np. wartość iso zdjęcia, zajmuje od ułamka sekundy do 2-3s gdzie te 2-3s to czekam na wyszukanie składające się z 50-100tyś wyników.
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
Budek
Amator
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 09, 2016 9:23 pm

Re: Synology (jaki) dla ..... szukaczy dokumentów ..

Post autor: Budek »

Nie. Zasoby są podłączone do windowsa po SMB.

/Budek
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Synology (jaki) dla ..... szukaczy dokumentów ..

Post autor: R70 »

Z chęcią posłucham co zaproponują koledzy z forum - mi nie udało się zmusić do indeksowania dysków mapowanych pod windows 10, ani do skorzystania z zasobów universal search pod tym systemem. Zgłaszałem już do Synology żeby przewidzieli sposób wykorzystania UniwersalSearch pod windows (może na zasadzie agenta, nie wiem) bo teraz przeszukiwanie z poziomu windowsa jest beznadziejne.
Finder na MACa potrafi korzystać z bazy indeksów universal search więc pewnie jeśli miałbym dużo szukania w zasobach synka, to zamiast w lepszego synka zainwestowałbym w choć jedno stanowisko MACa (nawet używany, tańszy sprzęt) - wyobrażam sobie że w większości prac kancelarii MAC nie mniej użyteczny niż Windows, a dostęp do indeksowanych treści z synology dałby mu w tym zakresie lata świetlne przewagi (jak mam cokolwiek znaleźć na serwerze, to loguję się do DSM i szukam w US - oszczędzam godziny oczekiwań na przeszukanie zasobów mapowanych z poziomu kompa :(

Ale tak jak napisałem - czekam na podpowiedzi kolegów :)
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
tomaasz
Stały Bywalec
Posty: 279
Rejestracja: śr gru 13, 2017 9:32 am

Re: Synology (jaki) dla ..... szukaczy dokumentów ..

Post autor: tomaasz »

Czy w temacie możliwości korzystania z zasobów Universal Search z poziomu Windowsa/Linuksa coś się wydarzyło pozytywnego ? Czy nadal nie ma takiej opcji ?
RT2600ac [SRM 1.3]
MR2200ac [SRM 1.3]
DS923+ [DSM 7.2] 4x2TB WD Gold RAID6
ODPOWIEDZ