Wersja eksploratora - historia plików

Witam,
Czy może mi ktoś wyjaśnić jaka jest zależność między opcją

Wersja eksploratora -> Akcja -> Wyczyść wersja baza danych, a historią plików która jest przetrzymywana na NAS. Chciałem zrobić trochę porządku na swoim NAS i usunąć zbędne rzeczy tak aby odzyskać trochę miejsca. Opróżniłem wszystkie kosze ale wciąż było mało. W aplikacji Cloud Station Server Ustawienia -> Inni -> Baza danych jest opcja Oblicz, która pokazuje o ile dobrze rozumiem ile zajmują stare wersje plików na moim NAS. Chciałem to wyczyścić tak aby zwolnić ponad 300GB, ale nie bardzo wiem jak. Gdzieś wyczytałem, że File Station -> Wersja eksploratora -> Akcja -> Wyczyść wersja baza danych powinna to usunać ale zwolniło się jedynie 100GB. Dodatkowo wciąż widzę historię plików i mogę je odzyskać więc co w zasadzie zostało wyczyszczone skoro w "Wersja Ekspoloratora" widzę stare pliki?
W jaki sposób mogę wyczyścić wszystkie wersje plików, tak aby nie było widoczne w "Wersja Eksploratora" i zwolnić to miejsce? Czy jest jeszcze coś co mogę wyczyścić tak aby odzyskać miejsce na dyskach?

/Pozdrawiam

Re: Wersja eksploratora - historia plików

W Cloud Station Backup nie ma możliwości automatycznego czyszczenia starych wersji plików. Użycie akcji "Wyczyść wersja baza danych" wyczyści tylko wersje ponad limit ustawiony w Cloud Station Backup > Ustawienia > Ustawienia synchronizacji > Obsługa wersji. Czyli jeśli mieliśmy ustawione 32 wersje i zmniejszymy do 10 wersji nic się nie dzieje. Wtedy z pomocą przychodzi akcja "Wyczyść wersja baza danych". Cloud Station Backup usunie wtedy 22 niepotrzebne wersje i zostawi tylko 10 ostatnich. Jeśli chcesz wyczyścić wszystkie wersje odznacz ptaszek "Włącz kontrolę wersji" i wtedy kliknij "Wyczyść wersja baza danych". Cloud Station Backup powinien wtedy zostawić jedną, aktualną wersję pliku trzymaną w katalogu dostępnym dla użytkownika, a wszystkie historyczne wersje (bazę danych) usunąć.

Jeśli chcesz mieć lepszą kontrolą na ilością zajmowanego miejsca przez wersje historyczne polecam zmianę Cloud Station Backup na Drive. Od wersji 2.x jest możliwe ustawienie cyklicznego czyszczenia nadmiarowych wersji, np. co 7, 30, 60 lub 120 dni.