Przeglądarka PDF - opcja druku

ODPOWIEDZ
Skecz
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 31, 2019 11:03 am

Przeglądarka PDF - opcja druku

Post autor: Skecz »

Witam,
Zauważyłem dziwną sytuację podczas używania "przeglądarki pdf" i nie umiem sobie z nią poradzić.. mianowicie, przy otworzeniu pliku pdf z pozycji pulpitu stacji plik otwiera się z możliwością drukowania (ikona drukarki, oraz kilka innych dodatkowych opcji w menu "więcej" jak np "pobierz")
pdf.jpg
A jeśli ten sam plik otworzę z pozycji drive tych opcji nie ma.. zaznaczę, że konto użytkownika jest to samo
pdf2.jpg
Jest to irytująca kwestia, bo nie chcę pobierać dokumentu, aby go wydrukować. Czy istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam

DS916+
DSM 6.2.2-24922 Update 4
Przeglądarka PDF Synology Inc ver 1.2.2-0090
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS916+
look12
Zawsze On-Line
Posty: 513
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Przeglądarka PDF - opcja druku

Post autor: look12 »

No tak to wygląda jak piszesz. Przeglądanie pdf’a przez Drive nie ma ikony wydruku, w Przeglądarce pdf jest ikona drukowania.
Brakuje tej opcji w Drive - może w kolejnych wersjach ....
Przeglądarka w Drive i osobny program „przeglądarka pdf” pomimo, że tak samo wyglądają mają różne funkcje.

BTW:
Nie musisz pobierać pliku do wydruku w „przeglądarce pdf” wystarczy nacisnąć ikonę drukarki.
Z drugiej strony jak korzystasz z klienta Drive na kompie pliki masz zsynchronizowane więc nie ma problemu z otwarciem lokalnie pliku na kompie do wydruku.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
Skecz
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 31, 2019 11:03 am

Re: Przeglądarka PDF - opcja druku

Post autor: Skecz »

No nic, zaczekam.. może.. dołożą.. albo znajdę inne rozwiązanie.. ;)

a co do BTW.. to chciałem dać dostęp osobie z zewnątrz na "chwilę", więc w tym przypadku wygodniej było by przez przeglądarkę..

Dzięki za info i pozdrawiam.
DS916+
ODPOWIEDZ