dsfile nie wyswietla miniaturek rawow ds218play i video podobnie

ODPOWIEDZ
semimatt
Amator
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 06, 2018 2:40 pm

dsfile nie wyswietla miniaturek rawow ds218play i video podobnie

Post autor: semimatt »

nie ma miniaturek rawow w ds file, ds218play

bez tego ciezko poza domem cokolwiek komukolwiek wyslac poza pojedynczymi plikami chyba ze recznie na kartce wypisze liste plikow do wyslania z aplikacji ds photo i potem je recznie zaznacze w ds file .... bo tak to nie wiem jakie zdjecie wysylam (brak podgladu) a wszystkie rawy przez komorke sciagac to bez sensu zeby zobaczyc co wyslac...
dla przykładu galeria dsphoto station
https://semimatt.de.quickconnect.to/pho ... e/wAjxcEWB - tu jest podglad na raw ale rawu nie mozna sciagnac tylko jego podglad..

natowmiast jak udostepnie plik z dsfil do sciagniecia.. to plik mozna sciagnac ale nie ma jego podgladu wiec nie wiem co sciagam.. :D
http://gofile.me/4aLXy/61QGlTD3R

jest jakas opcja zeby w galerii photo station dalo sie sciagac oryginalny plika a w opcji udostepniania do sciagniecia byl podglad ?:P

i drugi problem
nie ma miniaturek video w ds video.. (pliki mov)
i na komorce androd pliki mov z aparatu ds video zamiast odtwarzac.. chce sciagac... ... a mam wersje play ktora powinna to streamowac raczej ? play
. 300zł tanszy qnap streamowal tylko byl bez transokodowania wiec zamienilem na synology play a tu taki zonk... no kompie przy dostepie przez panel administratora odtwarza .. a w linku udostepnionym juz nie...
https://semimatt.de.quickconnect.to/vs/ ... 92aWUtMTYy
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: dsfile nie wyswietla miniaturek rawow ds218play i video podobnie

Post autor: j0seph »

semimatt pisze: śr lip 11, 2018 1:28 pmdla przykładu galeria dsphoto station
https://semimatt.de.quickconnect.to/pho ... e/wAjxcEWB - tu jest podglad na raw ale rawu nie mozna sciagnac tylko jego podglad.
Udostępniając nie pojedynczy plik, a katalog z plikami jest możliwość podejrzenia miniatur,
przynajmniej z poziomu przeglądarki, File Station - nie wiem jak odbywa się to z poziomu DS File
http://gofile.me/35m0Q/mcSRGxU4A (tak, 2 przepalone RAWy ;) link jutro wygasa)

BTW. Znajoma klasa IP, korzystam w robocie z m.in. tego samego dostawcy Internetu ;)
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
semimatt
Amator
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 06, 2018 2:40 pm

Re: dsfile nie wyswietla miniaturek rawow ds218play i video podobnie

Post autor: semimatt »

trudno.. najlepszy dostawca na swiecie to nie jest.. chociaz ostatnio stabilnie.. ale to off topic..

co do miniaturek w udostepnionym linku to jest tak jak mowisz... tylko jakos strasznie wolno to dziala -
na calym nasie mam moze maks kilkaset zdjec... to co mial przemielic juz dawno przemielił wiec procek nie jest zajety...
taki stan jak na screenie po 3 minutach po otwarciu linka a jest tam tylko 16 plikow i to sRaw czyli połowa wielkosci :D miniaturki pojawiaja sie z predkoscia 1 na minute moze

a na komorce ten zapisany zmniejszony jpg czy render z rawu jak zapisuje to jest strasznie syfnej kompresji po powiekszeniu wiec do niczego sie nie przydaje tylko tyle zeby sobie w dsphoto poogladac co mam na nasie.. :/
Opera Zdjęcie_2018-07-11_234550_gofile.me.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: dsfile nie wyswietla miniaturek rawow ds218play i video podobnie

Post autor: j0seph »

semimatt pisze: śr lip 11, 2018 11:56 pmco do miniaturek w udostepnionym linku to jest tak jak mowisz... tylko jakos strasznie wolno to dziala -
na calym nasie mam moze maks kilkaset zdjec... to co mial przemielic juz dawno przemielił wiec procek nie jest zajety...
taki stan jak na screenie po 3 minutach po otwarciu linka a jest tam tylko 16 plikow i to sRaw czyli połowa wielkosci :D miniaturki pojawiaja sie z predkoscia 1 na minute moze
Spojrzałem lokalnie i z lokalizacji zdalnej, SOA#1, błyskawicznie nie jest, ale względnie sprawnie się generuje:
http://gofile.me/35m0Q/60pA0K0Qv

Zdjęć na NASie 150k+, +/- 65 gotowe jpg, 35 surowe RAWy
semimatt pisze: śr lip 11, 2018 11:56 pma na komorce ten zapisany zmniejszony jpg czy render z rawu jak zapisuje to jest strasznie syfnej kompresji po powiekszeniu wiec do niczego sie nie przydaje tylko tyle zeby sobie w dsphoto poogladac co mam na nasie.. :/
Ja z DS Photo zacząłem korzystać całkiem niedawno, ale mam tam zdjęcia w wersji 'poglądowej', 3000x2000px z tego co pamiętam, tak aby właśnie szybko i sprawnie mieć do nich dostęp na telefonie.
Reszta to tylko i wyłącznie backup tego co mam na komputerze.
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
semimatt
Amator
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 06, 2018 2:40 pm

Re: dsfile nie wyswietla miniaturek rawow ds218play i video podobnie

Post autor: semimatt »

podmienilem dysk hdd na inny bo tamten mial bady i wrzucilem go tylko testowo . na nowych ironwolfach wczytuja sie szybciej miniaturki, ale wszystkie inne problemy pozostaja - czyli sciaganie oryginalu przez łacze z ds photo i miniaturek w ds file brak

rozwiazalem problem miniaturek w ds video - trzeba przypiac folder z filmami do biblioteki "video domowe' ale wszystkie inne problemy czyli brak odtwarzania przez link udostepniania czy aplikacje w tel pozostają.
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: dsfile nie wyswietla miniaturek rawow ds218play i video podobnie

Post autor: j0seph »

psmanek pisze: czw lip 12, 2018 11:10 amCo to za aparat? U mnie normalnie generują się miniaturki z RAWów w DS File.
U mnie Canon 5DmkII (dość wiekowy aparat), w DS File na OnePlus One i S8 brak miniatur.
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
semimatt
Amator
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 06, 2018 2:40 pm

Re: dsfile nie wyswietla miniaturek rawow ds218play i video podobnie

Post autor: semimatt »

Pomoc techniczna odpowiedziala, ze niestety ds file w ogole nie wyswietli miniaturek rawow :/ no trudno. na szczescie rzadko bede tej funkcji uzywał
czesciej jpg ale zarzadzac rawami tez by sie przydalo z jakims podgladem tym bardziej

udalo sie odpalic sciaganie zdjec w oryginale z poziomu linku udostepnionego - trzeba pogmerac w ustawieniach DS photo z poziomu NASa.
ale nie sciaga sie dalej oryginal poprzez aplikacje ds photo. mimo poprawnych ustawien. czekam na dalsze wyjasnienia helpdesku ;)
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: dsfile nie wyswietla miniaturek rawow ds218play i video podobnie

Post autor: j0seph »

U mnie też Intel,
jeszcze zanim zobaczyłem informację o odpowiedzi Helpdesku wrzuciłem RAWy do katalogu indexowanego, oraz do Photo Station (które generuje miniatury każdego zdjęcia) - również brak podglądu/miniatury w DS File.

jakie u siebie masz Rawy?
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: dsfile nie wyswietla miniaturek rawow ds218play i video podobnie

Post autor: j0seph »

DS File,
File Station wskazany jako alternatywa z której rozwinął się wątek poboczny, a przy okazji diagnoza usterki dysku ;)
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
semimatt
Amator
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 06, 2018 2:40 pm

Re: dsfile nie wyswietla miniaturek rawow ds218play i video podobnie

Post autor: semimatt »

Gdzie ci wyswietla ? Aplikacja ds file na komorce wyswietla ci rawy czy moze gdzie indziej ?
ODPOWIEDZ