E-maile szyfrujące a Synology

Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: E-maile szyfrujące a Synology

Post autor: adjustin »

Dziękuję Wam za podpowiedź. Powiem szczerze, że w województwie śląskim w okolicach Bielska-Białej to jest jakiś pogrom z tym szyfrowaniem.
Rozwiązanie Btrfs + migawki jest dość mocno promowane przez Qnap, jednakże Synology oferuje to samo.
Myślałem tez nad takim wariantem: w przypadku małych firm (do 20 pracowników) serwer miałby robić tylko kopie plików, więc:
- wyłączyć SMB;
- pospinać Synka z komputerami przez Synology Drive i Synology Backup przez QuickConnect i postawić serwer za DMZ (fakt, synchronizacja byłaby przez internet, ale to już inny temat),
- serwer w Brtfs + migawki (mam na myśli Synology DS718+),
- końcówki na prawach użytkownika,
- można oczywiście dołożyć UTM (np. Zyxell).

Koszt finalny:
- Serwer DS718+ = 1950 zł
- 2 dyski WD RED PRO lub GOLD = 2 x 550 zł = 1100zł
- UTM Zyxel ZyWALL USG 110 = 1900 zł + 1500 zł na rok

SUMA: 4950 zł jednorazowo + 1500 zł na rok za licencje (no co 3 lub 4 lata wymiana dysków ;))
Co wy na to? Można jeszcze pójść w rozwiązania terminalowe, ale to całkiem inny temat (jednakże ciekawy).
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: E-maile szyfrujące a Synology

Post autor: BWaliszewski »

Nie raz, nie dwa miałem już problem z szyfrowaniem u klientów - za każdym razem sytuacje ratują migawki. Nieważne ile zaszyfruje wirus - migawka to w zasadzie 100% remedium. Nie musisz się bawić włączaniem/wyłączaniem SMB, ukrywaniem katalogów dla użytkowników bez uprawnień [choć to akurat zawsze warto zrobić]. Jak coś Ci zaszyfruje katalogi... siadasz, uruchamiasz migawkę z dnia, który Cię interesuje i idziesz na kawę. Zanim wrócisz - użytkownicy przez telefon zaczną Ci dziękować :-)

P.S.
Jak rozwiązałeś swój problem?
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
ODPOWIEDZ