Problem z działaniami na plikach przy użyciu WebDAV

ODPOWIEDZ
konsultant
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 02, 2018 8:23 pm

Problem z działaniami na plikach przy użyciu WebDAV

Post autor: konsultant »

Hej,

Mam problem z plikami na usłudze WebDAV, dyski sieciowe zmapowane mam w systemie Windows 10. Połączenie działa bez problemu, skrypty startowe również.

Problem natomiast jest w momencie wykonywania jakichkolwiek akcji na plikach. Po pierwsze przy przenoszeniu plików za pomocą "przytrzymaj i upuść" wyskakuje błąd
Obrazek.
Oraz przy przenoszeniu dosyć dużych plików np. 150mb, pojawia się błąd "Błąd 0x800700DF. Nie można zapisać pliku, ponieważ jego rozmiar przekracza dozwolony limit".

System użytkowników- Windows 10
Dysk Synology RS818+
System DSM6.1.5-15253 Update 1
WebDAV wypuszczony jest poza sieć lokalną i łączy się za pomocą adresu DDNS synology.me- próby prowadzone były zarówno na porcie 5005 jak i 5006 czyli z i bez SSL'a.

Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak? Dzieję się tak na każdym jednym komputerze, który nawiążę połączenie z wolumenami.

Dodatkowo dodam, że problem nie występuje w serwisie internetowym oraz w protokole FTP.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Problem z działaniami na plikach przy użyciu WebDAV

Post autor: WILU »

co do kodu błędu przy dużych plikach, sprawdź to rozwiązanie (co prawda dotyczy starszych wersji windows, ale nie powinno mieć to znaczenia):
kliken machen
co do screena - tu zapewne problem jest z zabezpieczeniami systemu windows niż z NAS-em.
linki do poczytania (z rozwiązaniem):
kliken machen 1
kliken machen 2
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
konsultant
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 02, 2018 8:23 pm

Re: Problem z działaniami na plikach przy użyciu WebDAV

Post autor: konsultant »

Co do błędu z zabezpieczeniami Windowsa. Niestety, pierwszy link to coś nowego, ale nic nie pomogło edycja rejestru. Natomiast drugi to odgrzewany kotlet, nic nie pomógł w zaistniałej sytuacji. Dziwne, że jeżeli dodałem prywatną domenę od VPS to działało, a ta dwuczęściowa DDNS nie dziala.
ODPOWIEDZ