Download Station nie łączy się z żadnym serwerem eMule

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hippocampus
Amator
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 11:37 am

Download Station nie łączy się z żadnym serwerem eMule

Post autor: Hippocampus »

Jak w tytule, po wybraniu dowolnego (albo żadnego, czyli losowo) serwera i kliknięciu "połącz" nie łączy mnie z żadnym serwerem. Zwraca komunikat "połącz z serwerem" Jestem świeżym użytkownikiem NAS'a i pewnie coś źle robię.
NAS Synology 220+
Dysk 2x4TB Seagate IronWolf
Pamięć RAM: 6GB RAM
UPS CyberPower UT850EG-FR
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Download Station nie łączy się z żadnym serwerem eMule

Post autor: mikhnal »

A port ustawiłeś i przepuściłeś przez router?
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
Hippocampus
Amator
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 11:37 am

Re: Download Station nie łączy się z żadnym serwerem eMule

Post autor: Hippocampus »

porty są włączone domyślne a na routerze ustawiłem TCP oraz UDP tak jak umiałem, ale na pewno źle. Czy może mi ktoś podpowiedzieć co i do czego jest? instrukcja oficjalna jest z dupy, niczego się nie nauczyłem z oficjalki
spójrz proszę na zdjęcie prezentujące to, co wpisałem w router od operatora T-mobile
192.168.8.166 to adres NAS na routerze (w sumie to mam 2, bo podpięte są 2 kable do routera)
mój model NAS DS220+

https://drive.google.com/file/d/1___3Ct ... sp=sharing
cyferki pokrywają się z tymi na NAS

Pozdrawiam serdecznie
Robert
NAS Synology 220+
Dysk 2x4TB Seagate IronWolf
Pamięć RAM: 6GB RAM
UPS CyberPower UT850EG-FR
Awatar użytkownika
Hippocampus
Amator
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 11:37 am

Re: Download Station nie łączy się z żadnym serwerem eMule

Post autor: Hippocampus »

hmmm, myślałem ze to forum prężniej działa, ponad 50 oglądających, ale z pomocą ciężko ...
NAS Synology 220+
Dysk 2x4TB Seagate IronWolf
Pamięć RAM: 6GB RAM
UPS CyberPower UT850EG-FR
Awatar użytkownika
Hippocampus
Amator
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 11:37 am

Re: Download Station nie łączy się z żadnym serwerem eMule

Post autor: Hippocampus »

Tak na poważnie pytanie nie dotyczy tylko eMule ale konfiguracji routera do wielu innych usług. Ostatecznie mając NAS chciałbym skorzystać z wielu aplikacji i usług.
Może jednak ktoś się zlituje i merytorycznie okiełzna udostępniony przeze mnie obrazek routera?
NAS Synology 220+
Dysk 2x4TB Seagate IronWolf
Pamięć RAM: 6GB RAM
UPS CyberPower UT850EG-FR
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Download Station nie łączy się z żadnym serwerem eMule

Post autor: stanley99 »

Hippocampus pisze: ndz mar 21, 2021 10:30 pm tak na poważnie pytanie nie dotyczy tylko eMule ale konfiguracji routera do wielu innych usług. Ostatecznie mając NAS chciałbym skorzystać z wielu aplikacji i usług.
Moze jednak ktoś się zlituje i merytorycznie okiełzna udostępniony przeze mnie obrazek routera?

Pytanie zasadnicze: czy od swojego dostawcy, którym jak domniemam z obrazka jest T-mobile - masz przydzielony publiczny adres IP?
Bo jeśli nie, to o wszelkich przekierowaniach portów można zapomnieć.

Pytanie również z czego chcesz korzystać, co osiągnąć. Np. w przypadku dostępu do NAS-a "z zewnątrz" (czyli spoza swojej sieci lokalnej, z innego łącza internetowego), możesz dla niektórych aplikacji/usług użyć QuickConnect. Co nie wymaga posiadania publicznego IP oraz konfigurowania przekierowań portów na routerze, aczkolwiek zazwyczaj wiąże się z mniejszymi prędkościami, wolniejszym dostępem.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
Hippocampus
Amator
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 11:37 am

Re: Download Station nie łączy się z żadnym serwerem eMule

Post autor: Hippocampus »

Ślicznie dziękuję za odpowiedź. Teraz rozumiem, że nie mam takiego adresu. Mieszkam na wsi i mam router od T-Mobile z kartą SIM. Wątpię czy oni taki adres udostępniają. A drugi wątek, który poruszyłeś - miałem nadzieję postawić stronkę na WordPressie oraz bloga. Rozumiem, że nici z tego? Hmmm, wychodzi na to, że bez sensu kupiłem NASa. Do filmów, zdjęć u muzyki wystarczył zwykły dysk podpięty pod TV lub router (tak miałem do tej pory). Niestety jestem już "wiekowy" i chciałem jeszcze nacieszyć się nowymi technologiami. Za późno się zabrałem za to a i wiedzy za mało. Dzięki za info.
NAS Synology 220+
Dysk 2x4TB Seagate IronWolf
Pamięć RAM: 6GB RAM
UPS CyberPower UT850EG-FR
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Download Station nie łączy się z żadnym serwerem eMule

Post autor: stanley99 »

Z tego co na szybkiego wygooglałem, T-mobile udostępnia "publika" za 10zł miesięcznie w ofercie dla firm:
https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 000249.pdf

Co do stawiania i udostępniania własnej stronki/bloga - rozumiem, że chodzi o coś niewielkiego, znaczy się niewielu użytkowników, mały ruch? Bo tu w grę wchodzi nie tylko adres publiczny, ale też przepustowość Twojego łącza. I głownie nie download (czyli do Ciebie), ale upload, bo przecież użytkownicy mieli by pobierać dane z Twojego serwera. A łącza (zwłaszcza te domowe) są zazwyczaj niesymetryczne, czyli są ukierunkowane bardziej na pobieranie, niż wysyłanie. Poza tym udostępniając stronę ze swojego serwera, musisz się liczyć z tym, że Ty jesteś administratorem, musisz dbać o bezpieczeństwo, liczyć się (niestety) z potencjalnymi atakami, itp.
A nie myślałeś o postawieniu tej strony/bloga na wynajętym serwerze (hostingu)? Odpada Ci cała sprawa techniczna w sensie sprzętowym, odpowiednio przepustowego łącza, bezpieczeństwa, itp. Po prostu tylko wrzucasz swoje treści. Przy czym zaznaczam: w sprawie doboru odpowiedniego dla Ciebie serwisu hostingowego, cen, itp. nie pomogę - nigdy się bliżej tym nie interesowałem, nie miałem potrzeby. Ale z pewnością są tu forumowicze mający w tym względzie duże doświadczenie. Ewentualnie załóż odpowiedni temat w dziale "Przy piwie", bo to o czym teraz piszemy raczej już nie ma wiele wspólnego z Download Station i eMule ;-)

Co do sensu zakupu NAS-a... No cóż, powodów może być wiele. W moim przypadku (już kilka ładnych lat temu...) głównym był "centralny magazyn wszelkich moich danych". Wszystko co dla mnie istotne zapisuję na nim. Bardzo wygodne, bo wiem, że "tam to jest", mam dostęp z praktycznie wszystkich urządzeń, a nawet spoza swojej sieci domowej (i bez powierzania tych danych chmurom). I taką podstawową funkcję z powodzeniem pełni do dziś.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
Hippocampus
Amator
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 11:37 am

Re: Download Station nie łączy się z żadnym serwerem eMule

Post autor: Hippocampus »

nieopisanie jestem Tobie wdzięczny ze te wszelkie uwagi i sugestie. Obawiam się ze we wszystkim masz racje. Przemyśle twoje argumenty ale a priori trafiło we mnie wszystko co napisałeś . Do tej pory uruchomiłem z NASa kopie laptopów moje i żony, do tego świetna apka do synchronizacji chmury googla i Overdrive ( jak sam napisałeś wszystko szyfrowane i "i bez powierzania tych danych chmurom"), genialny Note Station (odinstalowałem Evernota) o zdjęciach z telefonów, ulubionych filmach i muzyce nie wspominając w tym "Moments" zastępujący wygasającą za chwile chmurę zdjęć googla. Sumując powinienem być spełniony ( i jestem) ale jako wciąż głodny wiedzy chciałem sięgnąć dalej. Masz rację, zamiast walczyć i płacić 10x12= 120 zł rocznie za stałe IP t-mobile wykupić lepiej coś na rynku. bardzo dziękuję za merytoryczną pomoc. Pozdrawiam Ciebie serdecznie
NAS Synology 220+
Dysk 2x4TB Seagate IronWolf
Pamięć RAM: 6GB RAM
UPS CyberPower UT850EG-FR
Awatar użytkownika
Hippocampus
Amator
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 11:37 am

Re: Download Station nie łączy się z żadnym serwerem eMule

Post autor: Hippocampus »

no nie wiem jak to zrobiłem ale ... działa. Kombinowałem z modułem EZ-Internet. importowałem ustawienia z rożnych routerów i jeden z nich zadziałał - tym samym eMule zadziałał, mimo braku zewnętrznego IP. Rozumiem ze wszystko idzie przez Taiwan?. Najgorsze jest to ze nie mogę teraz dojść do tego jak to zrobiłem aby opisać na forum i pomoc innym. Nie widzę opcji zapisu ustawień aby w razie Rozkalibrowania wrócić do tych samych opcji. Czy migawki zapisują również stan ustawień?
Wielkie dzięki Stanley99 za podpowiedzi i pomoc
NAS Synology 220+
Dysk 2x4TB Seagate IronWolf
Pamięć RAM: 6GB RAM
UPS CyberPower UT850EG-FR
ODPOWIEDZ