Download Manager nie ściąga bo nie ma katalogu domyślnego - jak to naprawić?

ODPOWIEDZ
Lesiu34
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 15, 2018 2:06 pm

Download Manager nie ściąga bo nie ma katalogu domyślnego - jak to naprawić?

Post autor: Lesiu34 »

Witam.

Mam taki dziwny problem. Mam jeden katalog domyślny do ściągania plików i podpiętych pod niego użytkowników no i mnie. Wszystko pięknie działało, do czasu aż w Centrum ustawień włączyłem opcję Użytkownika domowego. W sumie nic z tym Użytkownikiem nie robiłem, ostatecznie opcję wyłączyłem, ale od tej pory użytkownicy (z wyjątkiem mnie) nie mogą zapuścić zadania ściągania plików. Mogę to zrobić tylko ja, natomiast użytkownikom wyświetla się komunikat, że brak jest katalogu domyślnego. Nawet gdy jako admin wejdę na serwer i wskażę ten katalog na zadaniu ściągania dodanym przez użytkownika to zadanie jest spauzowane i ściąganie nie idzie. Nie da się kliknąć na przycisk rozpoczęcia ściągania. Usunąłem całkowicie ten katalog i przeinstalowałem Download Managera po czym zrobiłem katalog od nowa. Bez zmian. Zaznaczam, że wywaliłem katalogi homes. Czy macie jakieś pomysły jak to naprawić?

Pozdrawiam.
Lesiu34
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 15, 2018 2:06 pm

Re: Download Manager nie ściąga bo nie ma katalogu domyślnego - jak to naprawić?

Post autor: Lesiu34 »

Po długiej walce z pomocą techniczną udało się rozwiązać problem, więc zostawiam rozwiązanie dla potomności. Po wywaleniu katalogów homes, sypie się użytkownikom ścieżka dostępu do katalogu ściągania i nie działa ustawienie go ani przez DSget na Androidzie, ani przez dodatek do Firefoxa (choć jest tam taka opcja). Po zalogowaniu się do systemu przez Windowsa jako użytkownik, któremu nie działa Download Manager, wystarczyło odpalić aplikację DM. Aplikacja zawołała znowu, że nie ma katalogu domyślnego, ale tym razem zezwoliła na jego ustawienie i wszystko działa. Niestety trzeba było tak zrobić dla każdego użytkownika serwera z osobna, bo nawet gdy to robiłem jako admin, to nie chciało działać, no ale ostatecznie wszystko ruszyło.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Download Manager nie ściąga bo nie ma katalogu domyślnego - jak to naprawić?

Post autor: mikhnal »

Dzięki za pozostawienie rozwiązania, nie każdy tak robi.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Download Manager nie ściąga bo nie ma katalogu domyślnego - jak to naprawić?

Post autor: michau »

Może trzeba sprawdzić czy logując się przez SSH dałoby się modyfikować plik z informacją gdzie jest domyślny folder pobierania danego użytkownika?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ