Nie działa pobieranie klipów muzycznych z YT

stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Nie działa pobieranie klipów muzycznych z YT

Post autor: stanley99 »

Witam
Z Youtube pobieram sporadycznie, ale zdarza(ło) się. Od jakiegoś czasu, tygodnia, może dwóch, trzech, próba ściągnięcia klipów muzycznych przez DS kończy się błędem. Coś może bliżej wiadomo na ten temat, może kwestia praw, itp.? Jakiś sprawdzony działający środek alternatywny? Niekoniecznie przy pomocy NAS, np. jakiś dodatek do przeglądarek, aplikacja, itp.?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nie działa pobieranie klipów muzycznych z YT

Post autor: stanley99 »

Wiesz, spodziewałem się. Nie szukałem/korzystałem, bo do tej pory wystarczał mi DS. Chodzi mi o coś sprawdzonego - jeśli masz, poproszę, spróbuj ściągnąć jakiś klip. Jeżeli blokada pewnych plików jest, że tak napiszę globalna, dotyczy braku możliwości pobierania we wszystkich tego typu pluginach/aplikacjach, instalowanie nie ma dla mnie sensu.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działa pobieranie klipów muzycznych z YT

Post autor: mikhnal »

Najprostsza metoda to strona http://www.youtube-get.com/ lub downloader .exe pod linkiem Pobierz na ich stronie.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
2451
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 04, 2018 7:48 pm

Re: Nie działa pobieranie klipów muzycznych z YT

Post autor: 2451 »

jDownloader
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nie działa pobieranie klipów muzycznych z YT

Post autor: stanley99 »

Witam

Parę dni temu przyszła aktualizacja Download Station, zatem sprawdziłem wyrywkowo, czy coś się zmieniło z pobieraniem klipów z YT.
Niestety nie poprawiło się. Co prawda zaczyna ściągać niektóre, których przedtem w ogóle nie chciał, ale kończy błędem: "Odnośnik nieprawidłowy' (chociaż na pewno jest prawidłowy, przecież pobierał plik). Poza tym prędkości ściągania są tragiczne, rzędu 30-40KB/s, dotyczy nie tylko klipów muzycznych.
2451 pisze: wt sty 22, 2019 2:47 amjDownloader
Fakt, zainstalowałem w międzyczasie na pececie, trochę się pobawiłem. Pliki, których DS nie chciał pobrać, jDownloader ściągnął bez zająknięcia.
Wiem, że jD mogę zainstalować na Synku, jest chyba na forum stosowny topic, ale jakoś nie mam weny ;)

Tak w ogóle te klipy ściągam z YT sporadycznie, a o problemie piszę raczej informacyjnie. Trochę jednak szkoda, że już nie działa ta funkcjonalność. Przedtem po prostu wiedziałem, że jest i mogę z niej w każdej chwili skorzystać bez instalowania extra-narzędzi.

EDIT
mikhnal pisze: czw sty 17, 2019 8:44 am Najprostsza metoda to strona http://www.youtube-get.com/ lub downloader .exe pod linkiem Pobierz na ich stronie.
aaa, zapomniałem. Jakiś czas temu chwilę bawiłem się i tym. Nie jest tak hop-siup: żeby skorzystać ze stronki, trzeba i tak ściągnąć i odpalić ichni "pobieracz". Który o ile pamietam raz coś chyba pobrał, potem się wykrzaczył. Dlatego jeśli już instalować, to uważam coś sprawdzonego. Z mojego pobieżnego rozeznania jDownloder2 w tej chwili faktycznie jest chyba liderem i nie ma co w tej kwestii kombinować.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nie działa pobieranie klipów muzycznych z YT

Post autor: stanley99 »

powtarzasz się. Masz ochotę tracić czas na eksperymenty, instalować/odinstalowywać śmieci, testować stronki, Twoja sprawa. Prosiłem o konkret - dostałem konkret. Nazywa się jDownloader2. Przy okazji potrafi duuuużo więcej niż ściąganie z YT ;)
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nie działa pobieranie klipów muzycznych z YT

Post autor: stanley99 »

Okej, brawo Ty, o Jaśnie Wszechwiedzący i w sobie to trzymający.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 605
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie działa pobieranie klipów muzycznych z YT

Post autor: SnejX »

jak potrzebuję to używam 4K Video Downloader
https://www.4kdownload.com/pl/products/ ... downloader

Wersja nie-premium wystarcza w 100% do moich potrzeb.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działa pobieranie klipów muzycznych z YT

Post autor: mikhnal »

stanley99 pisze: sob mar 30, 2019 8:28 pm ... i tak ściągnąć i odpalić ichni "pobieracz". Który o ile pamietam raz coś chyba pobrał, potem się wykrzaczył. Dlatego jeśli już instalować, to uważam coś sprawdzonego ...

Pobieracz wywalał się w czasach, kiedy pracował w technologii java. Od kiedy jest jako .exe nie ma z nim żadnego problemu więc nie siej defetyzmu, że coś Ci w czasach Internetu łupanego nie działało. Ten mały programik w zupełności do wszystkiego wystarcza.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nie działa pobieranie klipów muzycznych z YT

Post autor: stanley99 »

Nie wiem co Ty chcesz mi udowodnić. Prosiłem o konkretne, SPRAWDZONE narzędzie, a nie testowanie czego popadnie z Google. Czy to tak dużo? Nie znasz, nie wiesz, albo wiesz i nie chcesz się podzielić - Twoja sprawa. Obejdzie się. Dziękuję, już nie potrzebuję.
Co do jDownloadera: Twoja opinia w sprawie możliwości używania tego programu do piractwa mnie nie interesuje i nie jest przedmiotem tego topicu. Powiem tak: młotkiem można wbijać gwoździe, młotkiem można też zabić. Co do reszty wywodu nie bardzo rozumiem - jDownloadera zainstalowałem dosyć dawno, jak widać wzmianka o nim była tu ponad 2 m-ce temu. Przetestowałem wtedy czy robi to co chciałem - robi. Przy okazji pobrałem conieco testowo z innych witryn, dla Twojej informacji dodam, że nie pirackich. Byłem też trochę ciekaw narzędzia, bo coś-tam o nim słyszałem, ale pobieranie plików nie jest mottem mojego życia, a dotychczas zwykle wystarczało mi narzędzie od Synology. Nie informowałem wtedy o "postępach" sprawy na forum - raz, że nie ma obowiązku, dwa, że zapomniałem ;) Tyle w sprawie jD.

Jeszcze mała uwaga:

Nie potrafi, ale nie wszystkie, tzn. część potrafi ;) Z moich pobieżnych podkreślam obserwacji wygląda, że problem dotyczy klipów muzycznych. Chociaż być może także innych, może oznaczonych przez YT jakimś specjalnym "znacznikiem" (gdybam), może mającym związek z prawami autorskimi, itp.
Przykładowo ten plik można pobrać (i przypuszczam wszystkie z tego kanału):
https://www.youtube.com/watch?v=cMDghS8pYWY
a np. ten nie:
https://www.youtube.com/watch?v=o-CQEW4BXB8
mikhnal pisze: sob mar 30, 2019 10:03 pm Pobieracz wywalał się w czasach, kiedy pracował w technologii java. Od kiedy jest jako .exe nie ma z nim żadnego problemu więc nie siej defetyzmu, że coś Ci w czasach Internetu łupanego nie działało. Ten mały programik w zupełności do wszystkiego wystarcza.
@mikhnal, stwierdzam tylko fakt, który miał u mnie miejsce. Gdyby ten "pobieraczek" działał OK, to by działał i już. Jednak były jakieś problemy. Może w wolnej chwili jeszcze raz się przyjrzę, skoro polecasz.

Okej, z mojej strony temat "alternatywnych" narzędzi do pobierania z YT uważam za zakończony. Dziękuję za wszystkie sugestie, włącznie z dodaniem Google do ulubionych ;)
Swoją drogą zastanawiam się, czy zgłosić problem DS do Synology?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ