Pytanie dotyczące powiadomień z DSM

Witam mam parę pytań odnośnie powiadomień z DSM które otrzymałem niedawno. Jestem na świeżo ze swoim synology

1. Automatyczne przekierowanie HTTP na HTTPS jest wyłączone
Czy włączanie tej opcji jest koniecznością i czy może kolidować z firewallem w domenie ?

2.HTTP oraz HTTPS nie został zmieniony z wartości domyślnej
Czy zmiana wartości obu portów jest wymagana co jakiś czas i czy trzeba coś jeszcze konfigurować ? Z jakiej puli portów mogę korzystać od 5000 do ?

3. Wartość domyślana portu SSH nie została zmieniona
Tutaj również jak wyżej czy jest to wymagane co jakiś czas i z jakiej puli portów mogę korzystać ?

Re: Pytanie dotyczące powiadomień z DSM

1/2. Nie przejmowałbym się. Można wyłączyć sprawdzanie tych punktów w Doradcy ds. Zabezpiczeń.
3. Natomiast port SSH radzę zmienić na dowolny, np. 34522, ustaną wtedy próby zalogowania na standardowy nr portu.
DS3018xs
DSM 6.2.3-25426
2x 16GB RAM KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x WD Red 10TB WD100EFAX RAID5 btrfs
2x Samsung SM961 512GB M.2 read/write SSD cache @ M2D18
2x SilverStone FW91 fan mod
RT2600ac + MR2200ac
SRM 1.2.3-8017 Update 5

Re: Pytanie dotyczące powiadomień z DSM

saper pisze:Witam mam parę pytań odnośnie powiadomień z DSM które otrzymałem niedawno. Jestem na świeżo ze swoim synology

1. Automatyczne przekierowanie HTTP na HTTPS jest wyłączone
Czy włączanie tej opcji jest koniecznością i czy może kolidować z firewallem w domenie ?
Lokalnie to to niema dużego znaczenia , firewall standardowo tego nie zablokuje ale jak wystawiasz synka na "świat" to lepiej to włączyć. HTTPS to szyfrowane połączenie , a http nie co ułatwia podsłuchanie haseł i loginów do synka.

3. Poważnie przemyśl czy potrzebujesz dostępu ssh , po schemacie pytań zakładam ,że nie wiec zablokuj dostęp ssh albo co najmniej zablokuj dostęp z internetu.
https://grandefortuna.pl

"Każde urządzenie będzie działać lepiej, kiedy włożysz wtyczkę do gniazdka"