Zaszyfrowany dysk w DS 218+

Witam
Mam poważny problem
Zaszyfrowałem sobie dysk (DS 218+). Na 100% pamiętam hasło., ale nie dałem go do menedżera kluczy.
Teraz chciałem odszyfrować współdzielony katalog, ale krzyczy mi że hasło jest błędne.
Hasło znam, bo użyłem go 5 min przed planowaną deszyfracją....

Pomocy, bo to wszystkie moje dokumenty!

Pozdro
Adrian

Re: Zaszyfrowany dysk w DS 218+

Widocznie nie znasz hasła skoro nie możesz tego zrobić. Sprawdź czy przy wpisywaniu CapsLock nie był wciśnięty. Trzeba próbować do skutku.

Jak można było nie dodać klucza do Menadżera?
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5

Czasem problemem jest zmieniony język klawiatury... Niby wpisywana kombinacja ta sama a na ekranie zupełnie inna bajka.
Skoro nie masz klucza pozostaje strzelanie aż do skutku. Czasem wystarczy się przespać z tematem i hasło się znajdzie.
Restart synka już wykonywałeś? Może to DSM zgłupiał co bardzo bardzo rzadko mu się zdarza.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676

Hej
Do pomocy zgłaszałem wczoraj. Udało się!!!
Dla wszystkich zainteresowanych dostałem taką informację:

W momencie szyfrowania folderu w przeglądarce pobiera się automatycznie plik z nazwą katalogu i rozszerzeniem .key
Wtedy można rozszyfrować katalog nie hasłem ale plikiem.

Uffff. Plik z danymi z 12 lat ocalony.

Pozdrawiam.

Może odrobinę odświeżę temat. Zdarzało się [nie wiem dlaczego], że przy kopiowaniu hasła, np. z jakiegoś pliku - że przeglądarka Google Chrome... dodawała od siebie znak spacji... i trzeba go było usunąć.

Pisałeś, że hasło wielokrotnie wpisywałeś... ale przy kopiowaniu haseł - warto o tym pamiętać i przeliczyć ilość znaków w okienku hasła.
RT2600ac / SRM 1.2.3-8017 Update 5
DS918+ / DSM 6.2.2-24922 Update 5 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
--
U klientów kilkadziesiąt sztuk: RS2418+ / DS1618+ / RS818+ / DS218+ / RS217 / DS916+ / RS815+ / RS214 / DS412 / RS810+ etc