Synology Drive wytłumaczenie funkcji

ODPOWIEDZ
LiVeD
Wtajemniczony
Posty: 199
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 4:41 pm

Synology Drive wytłumaczenie funkcji

Post autor: LiVeD »

Zainstalowałem Synology Drive i działa :D , mam pytanie jak go skonfigurować, aby było w miarę bezpiecznie i funkcjonalnie.

Obsługa wersji - w jaki sposób macie to ustawione, co oznacza kontrola wersji, maksymalna liczba etc.?

Z głównego pliku który mam udostępniony korzystam ja i żona, nikt więcej nie ma do niego dostępu, czy te zmiany które nanosimy zdalnie np. na plikach excel one są duplikowane czy po prostu są nadpisywane ?
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Synology Drive wytłumaczenie funkcji

Post autor: R70 »

Strasznie mieszasz -prosisz o pomoc i odsyłasz do PW, potem przestajesz odpowiadać, teraz znów na forum zaczynasz drążyć to samo.
Podstawa to chyba wiedzieć czego się oczekuje.
Wersjonowanie działa tak jak wskazuje nazwa - masz do dyspozycji taką ilość wersji pliku jak sobie ustawiłeś dla danego folderu udostępnianego w DRIVE. To ile wersji Ci jest potrzebne sam powinieneś określić - tylko Ty wiesz jak często pliki są modyfikowane i do ilu poprzednich wersji chcesz mieć dostęp.
Drive zachowuje historię zmian w pliku. Jeśli korzystasz z BTRFS zajętość wolumenu z folderami DRIVE nie rośnie drastycznie przy włączonym wersjonowaniu. Jeśli masz EXT4 to wersjonowanie powoduje min. 2x większą zajętość przestrzeni (jak to się przekłada na większą ilość wersji nie wiem, bo nie sprawdzałem tak dokładnie DRIVE na EXT4, jeśli dokumenty nie są bardzo ciężkie i nie są w gigantycznych ilościach to pewnie też nie będzie to miało wielkiego znaczenia).
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
LiVeD
Wtajemniczony
Posty: 199
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 4:41 pm

Re: Synology Drive wytłumaczenie funkcji

Post autor: LiVeD »

R70 pisze: śr gru 18, 2019 11:35 am Strasznie mieszasz -prosisz o pomoc i odsyłasz do PW, potem przestajesz odpowiadać, teraz znów na forum zaczynasz drążyć to samo.
Skoro zadaję pytanie to na PW nie dostałem odpowiedzi, ale dzięki za odpowiedź
ODPOWIEDZ