SHR - Wymiana dysku

Cześć, mam pytanie, ponieważ planuję poszerzyć pulę dostępnego miejsca na moim serwerze chciałbym zastąpić jeden z 1TB dysków nowym 3TB pytanie, czy po wyjęciu jednego z dysków Synology poradzi sobie z odbudowaniem wolumenu oraz rozszerzy jego pojemność?

Moja konfiguracja SHR
2x WD RED 3TB
2x WD RED 1TB

Re: SHR - Wymiana dysku

Pamiętaj o wykonaniu kopii bezpieczeństwa danych przed rozpoczeciem. Przy takich pracach zawsze istnieje ryzyko że coś pójdzie nie tak.
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5

Nie musi wyłączać serwera, ten model ma hotswap.
DS3018xs
DSM 6.2.2-24922 Update 5
2x 16GB RAM KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x WD Red 10TB WD100EFAX RAID5 btrfs
2x Samsung SM961 512GB M.2 read/write SSD cache @ M2D18
2x SilverStone FW91 fan mod
RT2600ac + MR2200ac
SRM 1.2.3-8017 Update 5

Ja zaproponowałem rozwiązanie jak ja bym to wykonał. Serwer na pewno nie musi być dostępny przez 100% czasu więc chwilowa przerwa nic mu nie zaszkodzi. A przy okazji może odkurzanie będzie potrzebne.

Gdyby chodziło o dostęp do pewnych usług przez cały czas to nic innego jak tylko wykorzystać dobrodziejstwo technologiczne jakim jest hotswap.
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5

Wymiana dysku zakończona :)
Ogólnie bardzo dobrze poradził sobie w trakcie naprawy wszystkie usługi były dostępne a odbudowa nowego dysku nie wpływała znacząco na obciążenie jednostki. Pomimo zastąpienia mniejszego dysku 1TB nowym 3TB wszystko śmiga!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.