Logowanie sie przez QuickConnect a wykrywanie LAN

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Logowanie sie przez QuickConnect a wykrywanie LAN

Post autor: adjustin »

Witam wszystkich,
mam nietypowe pytanie. Swojego czasu gdy logowałem się przez QuckConnect to w zależności, czy byłem poza siecią lub w niej byłem połączenie ustawiało się automatycznie tj. łącząc się poprzez QC po LAN, adres przeskakiwał na np. 192.168.1.10:5000.
Od jakiegoś czasu gdy loguję się przez QC i pozostaję na: https://[moja nazwa serwera].de8.quickconnect.to/. Jednakże mogę też, ale dopiero po wpisaniu IP, zalogować się po sieci lokalnej.
Czy to oznacza, że w pierwszym przypadku we własnej sieci loguję się przez neta na około?
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
snailtech
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 04, 2019 9:07 am

Re: Logowanie sie przez QuickConnect a wykrywanie LAN

Post autor: snailtech »

Albo sprawdź sobie po zalogowaniu przez QC nawiązane z urządzeniem połączenia, tam będzie twój adres IP dla nawiązanej sesji.
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: Logowanie sie przez QuickConnect a wykrywanie LAN

Post autor: adjustin »

No w sumie racja.
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 614
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Logowanie sie przez QuickConnect a wykrywanie LAN

Post autor: SnejX »

Sprawdziłem u siebie przed chwilą połączenie z telefonu, File Station, adres wpisany jako QC.
Jestem pewny że jakiś czas temu jak sprawdzałem właściwości dowolnego pliku to w LOKALIZACJA albo widziałem ścieżkę z IP lokalnym albo z IP publicznym, zależnie od tego w jakiej sieci byłem. A teraz pokazuje mi że wszystkie ścieżki do plików są lokalne.

EDIT
Sprawdziłem jeszcze raz. Aplikacja File Station. Wpisany adres serwera QC. Pierwsze logowanie z sieci lokalnej. Drugie z LTE.
We właściwościach plików widzę ścieżkę " /public/zasoby" niezależnie jakim łączem się połączyłem.
logi.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ