Nowa konfiguracja używanego dysku NAS

Dzień dobry.

Dostałem od brata serwer Synology DS414, który wykorzystywał w swojej firmie. W środku są dyski Seagate 4x4000GB.
Co powinienem zrobić jeśli chciałbym je sformatować (wyczyścić dane), usunąć dotychczasowe konto Synology i aktywować swoje z wykorzystaniem istniejących (sformatowanych) dysków do celów "domowych". W ramach jasności otrzymałem tylko sprzęt bez żadnej instrukcji itd.
Będę wdzięczny za wskazanie rozwiązania, jestem osobą nową w środowisku Synology i szczerze mówiąc na chwilę obecną jestem w kropce.
Z góry dziękuję!

Pozdrawiam.

Re: Nowa konfiguracja używanego dysku NAS

lupo2gra pisze:
pt sty 26, 2018 11:07 pm
Mam jeszcze pytanie: jak mogę sformatować dysk, na którym były dane z dysku NAS i by był widoczny dla Windowsa? Gdy podłączam go bezpośrednio do komputera to system go nie widzi.
podłączasz dysk pod kompa i pod windowsem uruchamiasz przystawkę zarządzania dyskami - diskmgmt.msc
jak masz windows 7 to dajesz menu start -> uruchom -> wpisujesz diskmgmt.msc
jak masz windows 10 - klikasz wyszukiwanie (lupa) i wpisujesz diskmgmt.msc

jak odpalisz tą przystawkę odnajdujesz dysk z nasa i usuwasz po kolei z niego partycje (prawy klik na zaznaczonej partycji -> usuń wolumin). następnie zakładasz partycję wg swojego uznania i je formatujesz.

oczywiście taki dysk nie będzie mógł być włożony do NAS-a i używany w nim na przemian z PC.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<