DX513 - problem z tworzeniem wolumenu

ODPOWIEDZ
bzarzecz
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 19, 2017 11:34 pm

DX513 - problem z tworzeniem wolumenu

Post autor: bzarzecz »

Problem polega na tym że na stacji rozszerzającej DX513 po włożeniu dysku nie mogę z niego zrobić żadnego wolumenu (niezależnie od typu). Ten sam dysk włożony do głównego serwera DS1515+ działa i można na nim zrobić wolumen.

Komunika w logu "System failed to create [Volume 2](Device Type is [SHR]) with disk [2 (DX513-1)]."

Załączam printscreena, to co mnie zastanawia to to że na zrzucie ekranu przy tworzonym wolumenie pojawia się wielkość 0 Bajtów.


Proszę o wskazówki.

Wersja systemu
DS1515+
DSM 6.1.4-15217 Update 3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: DX513 - problem z tworzeniem wolumenu

Post autor: WILU »

próbowałeś ten dysk włożyć do innej kieszeni w tej jednostce? albo użyć innego dysku (by wyeliminować ewentualny brak kompatybilności między dyskiem a jednostką). sprawdź też poprawność połączenia jednostki z NASem, czy kabel jest prawidłowo osadzony w porcie esata.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
bzarzecz
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 19, 2017 11:34 pm

Re: DX513 - problem z tworzeniem wolumenu

Post autor: bzarzecz »

Dzięki za sugestię.
Jednostka DX513 przez pewien czas działała poprawnie po dołożeniu dysków. Po kilku dniach pracy wolumen wszedł w tryb crashed. Dane uznałęm za stracone bo mam je jeszcze gdzieś indziej.

Dyski z zepsutego wolumenu przeniosłem do DS1515+ i działają.
Kupiłem dwa nowe dyski (seria, model) takie same jak kiedyś działały i efekt jest taki na załączonym wyżej obrazku. Intryguje mnie to że wielkość wolumneu jest 0 bajtów.

Dodam że dyski jak przenoszę do kieszeni USB to działają.

Kwestia jakości podłączenia - do zweryfikowania.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: DX513 - problem z tworzeniem wolumenu

Post autor: WILU »

bzarzecz pisze: Kupiłem dwa nowe dyski (seria, model) takie same jak kiedyś działały i efekt jest taki na załączonym wyżej obrazku. Intryguje mnie to że wielkość wolumneu jest 0 bajtów.
tak to zawsze wygląda na początku jak zaczyna się tworzyć wolumin ;) dopiero w późniejszym etapie (jak następuje optymalizacja systemu plików i sprawdzanie bad sectorów) to wyświetla właściwy rozmiar.
co do jakości połączenia - weź zwykły kabel esata (do kupienia w komputerowym za pare zł) i sprawdź czy problem nadal występuje.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
ODPOWIEDZ