Calendar we współpracy z Outlook

Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Calendar we współpracy z Outlook

Post autor: BWaliszewski »

Czy Wy wiecie?

...jak podłączyć do cudeńka zwanego CALENDAR - Outlooka? W jednej takiej firmie, fajnej zresztą, wszyscy chcą synchronizować swoje kalendarze. Co więcej, niektórzy chcą nawet udostępniać swój kalendarz pozostałym... a ja mam ambicje zrobić to z pomocą Synology i jego nowego CALENDAR. Dodam tylko, że synchronizacja z Androidem oraz iDZIWADŁAMI - nie jest problemem i żadną sztuką... ale ja chciałbym zaprząc jeszcze do roboty Outlooka i to już pewna sztuka jest.

To jest realne? Ktoś z Was to robił albo wie jak to zrobić?

P.S. Można oczywiście kalendarz WYEKSPORTOWAĆ do Outlooka, jednak to jest operacja jednorazowa - nie synchronizuje się.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Calendar we współpracy z Outlook

Post autor: BWaliszewski »

Odpowiadam :-)

1. Pobieramy do Outlooka dodatek "Outlook CalDav Synchronizer"
2. Po instalacji pokazuje się dodatkowa zakładka w której ustawiamy tyle profili, ile mamy kalendarzy w Synology w CALENDAR

UWAGI i SPOSTRZEŻENIA:
- Jeśli w Synology jakiś kalendarz jest TYLKO do odczytu, to zapisane dla tego kalendarza wydarzenia w Outlooku nic nie da. Po synchronizacji zostanie ono w Outlooku WYCZYSZCZONE
- W Outlooku, w adresie danego profilu, podajemy link podawany przez CALENDAR dla iOS, a nie dla Thunderbirda
- Z adresu usuwamy zapis HTTPS, zostawiając HTTP [mi przynajmniej https nie chciało chodzić]
- Synchronizację w Outlookach warto ustawić na 1 minutę. Domyślnie jest co 30 minut!

Tym sposobem mam załatwioną całą firmę w zakresie kalendarza - a synchronizują się:
- Androidy
- iOS'y i inne "ugryzione"
- Outlooki
- ...a jeśli nikt nie ma powyższych, to na pulpicie umieszczam skrót do CALENDAR na Synology :-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Calendar we współpracy z Outlook

Post autor: Zoltar »

@BWaliszewski
A nie masz żadnych problemów z tym dodatkiem w zakresie duplikacji wydarzeń w kalendarzach? Pamiętam, że kiedyś już próbowałem użyć tego dodatku i nie do końca spełniał moje wymagania, miałem nadzieję że teraz coś się zmieniło ale wygląda na to, że nie. Mam taki przypadek, że po stronie Synology na jednym użytkowniku mam kilka kalendarzy. Po synchronizacji ich z Outlook w Synology te wydarzenia są powielane na każdy z kalendarzy w ramach tego jednego użytkownika tzn. załóżmy, że jest użytkownik X, który ma w Synology kalendarz 'Prywatny' i 'Służbowy'. Jeśli wprowadzi on jakiś termin dla kalendarza 'Prywatny' to Outlook je pobiera a następnie wysyła z powrotem do Synology kopię tego terminu w kalendarzu 'Służbowy'. Wygląda to tak, że w Outlook mam jeden termin natomiast w Synology dwa takie same terminy w dwóch różnych kalendarzach tego samego użytkownika i takie same kopie robią się na Androidzie.
Wydaje mi się, że jeśli te dwa kalendarze będą na osobnych użytkownikach to ten problem nie występuje jednak z różnych powodów muszę mieć osobne kalendarze na jednym użytkowniku.
A może ktoś inny rozwiązał jakoś ten problem?
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Calendar we współpracy z Outlook

Post autor: BWaliszewski »

To by nie było zbyt dobre... zaraz sprawdzę, bo ilość kalendarzy u omawianego klienta i na użytkownika jest nawet większa niż 2 ["prywatny" czy "służbowy"]
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Calendar we współpracy z Outlook

Post autor: BWaliszewski »

@zoltar - wszystko jest ok!

...ale tu muszę się też przyznać do błędu w jednej z moich informacji. Może nie jest to błąd, a korekta, która wynika z Twojej informacji. Jest niejako uzupełnieniem:

1. Jeśli w Synology mamy TYLKO jeden kalendarz, to w Outlooku, w adresie danego profilu, podajemy link podawany przez CALENDAR dla iOS, a nie dla Thunderbirda
2. Jeśli w Synology mamy więcej kalendarzy, to w Outlooku, w adresie danego profilu, podajemy link podawany dla Thunderbirda, a nie iOS
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Calendar we współpracy z Outlook

Post autor: Zoltar »

Ad 2.
A czy w Outlooku poszczególne kalendarze Synology wrzucasz do jednego kalendarza Outlookowego czy każdy do osobnego? Tzn. w Synology 'Służbowy' i 'Prywatny' mam pod jednym użytkownikiem i chcę mieć to w jednym widoku w Outlook więc chcę to mieć w Outlook w jednym kalendarzu zamiast tworzyć osobny Kalendarz dla 'Służbowy' i osobny dla 'Prywatny'. Wydaje mi się, że to co ja oczekuję i tak powoduje duplikacje terminów.
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Calendar we współpracy z Outlook

Post autor: BWaliszewski »

No to może zróbmy tak. Spróbuję napisać coś w rodzaju ilustrowanego przewodnika podłączenia Outlooka do Synology. Tylko dajcie mi zjeść obiad :-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: RE: Re: Calendar we współpracy z Outlook

Post autor: Zoltar »

BWaliszewski pisze:No to może zróbmy tak. Spróbuję napisać coś w rodzaju ilustrowanego przewodnika podłączenia Outlooka do Synology. Tylko dajcie mi zjeść obiad :-)
Obiad o tej porze? No dobra, smacznego :)
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Calendar we współpracy z Outlook

Post autor: BWaliszewski »

Zanim zacznę opis integracji Outlooka z Synology w zakresie kalendarza, to chciałbym podać garść podstawowych informacji, połączonych z odrobiną żalu do Synology.

Kiedy wejdziemy na stronę producenta, informującą o możliwościach aplikacji CALENDAR [w załączeniu], to dowiemy się, że współpracuje ona z aplikacjami typu: Kalendarz Apple, Kalendarz Apple dla MacOS, Thunderbirs i wreszcie Outlook. Wyraźnie widać, że z absolutnie niezrozumiałych dla mnie powodów - Synology kłania się bardziej użytkownikom Apple, odwracając się tyłem [żeby nie powiedzieć - tyłkiem], do użytkowników Windows, a o użytkownikach Android nawet nie wspomnę. Pomijam fakt, że ewentualny kupujący, który zastanawia się między platformą QNAP i Synology - szuka informacji na temat tego, czy jego platforma jest przez upatrzony produkt - wspierana czy też nie. być może nikt w Synology nie zauważył, że jednak 95% użytkowników w Europie, używa jednak Windows. Być może nikt w Synology nie zauważył, że w Europie w smartfonach - króluje jednak A N D R O I D! Czy to się komuś podoba czy nie! WINDOWS I ANDROID! Ja rozumiem, że to trochę wina producentów [Microsoft i Android], że nie wspierają popularnego protokołu CALDAV... ale POJĄC NIE MOGĘ - dlaczego Synology nie wypuści dodatków do Outlooka i Androida, tylko trzeba posługiwać się wsparciem firm trzecich - tylko po to, żeby zintegrować to z Synology. To jest absurdalne i niezrozumiałe dla mnie podejście Synology. Panowie inżynierowie - wspieram Waszą markę od bardzo wielu lat... w zasadzie od modelu DS209j. Zamontowałem kilkadziesiąt różnych modeli u moich klientów - ale w tym przypadku czuje się... zaniedbany. Synology wspiera mniejszość wspiera darmowe produkty takie jak Thunderbird... a marginalizuje ogól - czyli uzytkowników Office. Jako obowiązująca norma skazani jesteśmy na przeszukiwanie internetu " co i jak" - zamiast doinstalować dodatek od Synology. Czy to naprawdę jest jakiś poważny problem? Ech... trochę mi przykro.

Przecież gdyby było od Synology pełne wsparcie [oficjalne dodatki od Synology dla Outlook i Android], to nie byłby potrzebny poradnik, co i jak zrobić, żeby to działało!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Calendar we współpracy z Outlook

Post autor: BWaliszewski »

Opis tyczy się osób używających Outlook i Android. Nie dlatego, ze dyskryminuje pozostałych - po prostu dla użytkowników iOS oraz Thunderbird, wszystko jest jasno opisane w POMOCy Synology. Użytkownicy Outlook oraz Android - będą musieli się wesprzeć dodatkami firm trzecich. Jest ich wiele - ale ja po wielu testach, wybrałem następujące:

1. Dla OUTLOOK - dodatek "Outlook CalDav Synchronizer"
2. Dla ANDROID - dodatek "CalDav Sync Adapter"

Bez nich synchronizacja kalendarzy, wbudowanych w oba powyższe - jest niemożliwa. Oba działają mi wewnątrz sieci, jak i poza nią.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
ODPOWIEDZ