Jeden telefon i synchronizacja z dwoma serwerami DS

ODPOWIEDZ
MPL
Amator
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 15, 2016 4:03 pm

Jeden telefon i synchronizacja z dwoma serwerami DS

Post autor: MPL »

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma może pomysł jak jednocześnie synchronizować dokumenty (różne) do telefonu z dwóch różnych serwerów Synology?
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 615
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeden telefon i synchronizacja z dwoma serwerami DS

Post autor: SnejX »

Na takie pytanie nie odpowiem bo nie próbowałem ale...
czy potrzebnych danych nie możesz synchronizować z drugiego NASa na pierwszy, a z pierwszego to co potrzeba na telefon?

Wiem, że to może i niepotrzebne dublowanie danych/zajmowanie miejsca ale jak nic nie wymyślisz to może chociaż tak.
MPL
Amator
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 15, 2016 4:03 pm

Re: Jeden telefon i synchronizacja z dwoma serwerami DS

Post autor: MPL »

Oczywiście, że można tak zrobić, oczywiście minusem jest zwiększenie zajętości dyskowej na serwerze "pomocniczym", ale co zrobić jak serwery są własnością dwóch różnych podmiotów? Obecnie szukam rozwiązania w aplikacjach zewnętrznych, ale one w znakomitej większości wymagają zakładania dodatkowych kont co nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.
tomahawk5000
Amator
Posty: 31
Rejestracja: śr maja 17, 2023 4:18 pm

Re: Jeden telefon i synchronizacja z dwoma serwerami DS

Post autor: tomahawk5000 »

Może by się dało zainstalować dwie aplikacje na telefon i na każdej zalogować się na inne konto

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

MPL
Amator
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 15, 2016 4:03 pm

Re: Jeden telefon i synchronizacja z dwoma serwerami DS

Post autor: MPL »

Nie znam sposobu instalacji jednej aplikacji dwa razy na jednym urządzeniu (ale chętnie bym poznał).
Problem rozwiązałem bez udziału rozwiązań Synology (a szkoda) - zastosowałem aplikację Foldersync (Android)
Aplikacja ma spore możliwości synchronizacji i występuje w dwóch wersjach: darmowej i Premium płatnej.
Ja używam darmowej w zupełności mi wystarczy.
ODPOWIEDZ