DTV na Video Station

stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 433
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DTV na Video Station

Post autor: stanley99 »

look12 pisze: pt kwie 01, 2022 10:54 am No właśnie czekam na termin przejścia na DVB-T2 w moim obszarze. Ciekawi mnie, czy wpłynie to na sygnał w kablówce. No przynajmniej na datę przejścia, bo pytanie w zasadzie powinno brzmieć nie czy, tylko kiedy.
Tutaj jest harmonogram:
https://www.emitel.pl/refarming/
https://www.emitel.pl/refarming/harmonogram-przelaczen/
Przy czym w moim regionie MUX-3 jeszcze świeci po staremu, chociaż według harmonogramu powinien zgasnąć 28.03 (reszta zgasła). Tzn. wczoraj jeszcze świecił, dzisiaj jeszcze nie mam jak sprawdzić, gdzieś za około 3h ;-)
P.S. DSM 7 nie ma implementacji sterowników USB dla tunerów TV i nie tylko tunerów TV. Jest to opisane w zmianach do wersji 7.
OK, jasne. Czyli DVB w nowym systemie Synology = game over.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 433
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DTV na Video Station

Post autor: stanley99 »

Tequila pisze: pt kwie 01, 2022 10:41 am Kraj wybrałem Auto
Region Default
Niestety dalej nie wyszukuje.
Hm, pomysły mi się kończą... A może VS jakoś się gryzie z TVHeadend?

Jeszcze jedno: Mam gdzieś opisane jak dla VS tworzyć i gdzie konfigurować/umieszczać własny plik "regionu" . Ale musiałbyś znać konkretnie częstotliwości odbieranych u Ciebie MUX-ów (chociaż jednego do testów). Pamiętam, że gdy się w to kiedyś bawiłem plus był taki, że tuner nie skanował wszystkich dostępnych na świecie częstotliwości (długo trwa), tylko myk-myk wczytał co trzeba. Poszukać?
Na samym początku, zaraz po kupnie wszystko pięknie działało. Problem pojawił się jak przypadkowo zainstalowałem DSM 6.2. Po downgrade do DSM 6.1 VS przestało wyszukiwać kanały. Czy jest jakaś możliwość całkowitej de instalacji tej aplikacji i wyczyszczenia wszystkich ustawień. Wydaje mi się e przy zwykłej de instalacji zawsze pozostają jakieś śmieci.
Hm, z tym czyszczeniem nie wiem. Wydawało mi się, że deinstalacja dość dokładnie resetuje ustawienia. Może współforumowicze coś jeszcze pomogą.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Tequila
Amator
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 31, 2022 7:16 pm

Re: DTV na Video Station

Post autor: Tequila »

Raczej nie gryzie się z TVHeadend bo go dopiero zainstalowałem jak nie mogłem poradzić sobie z VS. Nie wiem czy ręczne dodanie mux'ów pomoże bo jak pamiętasz mam kablówkę.
DS218play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 433
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DTV na Video Station

Post autor: stanley99 »

@Tequlia: po powrocie do domu podłączyłem dongla. Był jeszcze podpięty do kabla od anteny, wystarczyło wetknąć w port USB ;-) Przeskanowałem kanały (żeby chociaż tu było tak samo jak u Ciebie - też w trybie kraj:Auto, region:Default) i... znalazło te jeszcze czynne u mnie kanały w "starym" DVB-T. Proces skanowania trwał chyba z pół godziny. Już zwątpiłem czy coś znajdzie, ale po dobrych chyba z 10 minutach coś się zaczęło dziać.
Wersja DSM w moim DS214play: 6.2.4-2556 Update 5. Video Station: 2.5.0-1656. To tak informacyjnie dla porównania wersji.

Jeszcze jedno pytanie i pomysł: czy w TVHeadend można podejrzeć częstotliwości znalezionych kanałów/MUX-ów? Albo czy możesz uzyskać tę informację od swojej kablówki, na ich stronach itp.? Wówczas można by spróbować porównać, czy te częstotliwości znajdują się w pliku odpowiedzialnym za skanowanie po wybraniu Auto/Default w VS.

EDIT: jeszcze raz spojrzałem na Twój screen ze skanowania. Wygląda, że był robiony w trakcie. Na pewno doczekałeś do końca, był jakiś komunikat w stylu "zakończono skanowanie", "nie znaleziono kanałów", itp.? Bo jak wspomniałem wyżej u mnie w trybie Auto/Default trwało to dłuuugo. Za pierwszym razem po paru minutach "nicniedziania" (przynajmniej na ekranie) zniecierpliwiony przerwałem, nawet zrestartowałem NAS-a.
Ostatnio zmieniony pt kwie 01, 2022 10:18 pm przez stanley99, łącznie zmieniany 1 raz.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
look12
Zawsze On-Line
Posty: 515
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: DTV na Video Station

Post autor: look12 »

Tequila pisze:Dokładnie tak.

Obrazek

Obrazek

I tak w kółko.
Doczekałeś do końca scanowania ?
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 433
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DTV na Video Station

Post autor: stanley99 »

look12 pisze: pt kwie 01, 2022 9:45 pm Doczekałeś do końca scanowania ?
O to samo zapytałem post wyżej, w akapicie "EDIT".
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
look12
Zawsze On-Line
Posty: 515
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: DTV na Video Station

Post autor: look12 »

Widziałem, odpowiedzi brak.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
Tequila
Amator
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 31, 2022 7:16 pm

Re: DTV na Video Station

Post autor: Tequila »

Sformatowałem DS, postawiłem na nowo DSM i ruszyło. Znalazł wszystkie kanały dostępne w kablówce. Kraj ustawiony na Auto, region na default.
DS218play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 433
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DTV na Video Station

Post autor: stanley99 »

@Tequila: trochę drastyczne, ale grunt, że pomogło :-)

Osobiście podejrzewam, że coś mogło być skopane w pliku konfiguracyjnym przechowującym listę skanowanych częstotliwości. To tylko przypuszczenie.

P.S. Co prawda era DVB w Synology się kończy, ale dla potomnych archeologów. Pliki z częstotliwościami, które tuner będzie używał do skanowania, znajdują się w DSM w katalogu:

Kod: Zaznacz cały

/volume1/@appstore/VideoStation/etc/synodvb_t/ 
Są tam podfoldery poszczególnych krajów m.in. Poland. Jest też "kraj" Auto z plikiem Default.
Dostać się można przez SSH i zalogowaniu na root.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Tequila
Amator
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 31, 2022 7:16 pm

Re: DTV na Video Station

Post autor: Tequila »

Musiałem sformatować bo inne rzeczy tez się posypały. Np. nie mogłem nic kopiować na DS, pojawiał się błąd ustawień sieci. Teraz wszystko działa poprawnie. Nawet udało mi się odpalić VPN.
DS218play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
ODPOWIEDZ