Współpraca DS212j z kamerą i smartfonem

ODPOWIEDZ
synolek
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 05, 2020 11:03 pm

Współpraca DS212j z kamerą i smartfonem

Post autor: synolek »

Witam. Moje leciwe DS212j spisuje się znakomicie jako domowy serwer plików. Mam wygodny dostęp z dwóch komputerów. Teraz myślę o podłączeniu kamery, później może drugiej. Mam dwa problemy:
1. Chciałem wykorzystać jako kamerę smartfon Samsung Galaxy S9. Myślę o wifi. Niestety aplikacja Synology LiveCam instalowana na smartfonie wymaga DSM w wersji 8.2 a na mój NAS jest tylko 6.2. Nowszych nie zrobili. Można to jakoś przeskoczyć?
2. Ewentualnie mogę kupić tanią kamerę wifi. Planuję zainstalować w pokoju. Widok z okna jest wystarczający dla moich potrzeb. Czy zmieniając serwer NAS na nowocześniejszy zyskam coś w kwestii współpracy z kamerą? Np. będę mógł nagrywać monitoring w wyższej rozdzielczości?
Dziękuję za porady.
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Współpraca DS212j z kamerą i smartfonem

Post autor: Zoltar »

Przede wszystkim o ile się nie mylę to DSM nie ma wersji 8.2 a jedynie 7. Podejrzewam że może chodzić o SS w wersji 8.2

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

synolek
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 05, 2020 11:03 pm

Re: Współpraca DS212j z kamerą i smartfonem

Post autor: synolek »

Dziękuję za szybką pomoc. Źle przeczytałem. Udało się połączyć! Niestety płynnie działa tylko 640 x 480. Domyślam się że to problem z wifi? Router stoi na parterze a smartfon na 2 piętrze.
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Współpraca DS212j z kamerą i smartfonem

Post autor: Zoltar »

Mozliwe że to kwestia WiFi ale z drugiej strony DS212j nie jest demonem prędkości

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ