Brak wykrycia ruchu przez kamere HIK

quent75
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:34 am

Re: Brak wykrycia ruchu przez kamere HIK

Post autor: quent75 »

error105 pisze:
quent75 pisze: wt kwie 13, 2021 4:19 pm Mam od wielu lat kamery tej firmy ale nigdy nie ustawiałem wykrywania ruchu przez nas. Wszystko konfiguruje w sofcie kamer. Po co nadmiernie obciążać zasoby nasa?
DS918+ nie specjalnie się męczy przy dwóch kamerach, docelowo 4-5 i H265 :)
Kamery HIKa są starsze i nie wiem czemu jak tworzę udział sieciowy z uzytkownikiem na NASie to nie ma opcji by ten udział podpiąć pod kamery, pomijam że jedna w panelu nie pokazuje w ogóle obrazu z powodu braku wtyczki w przeglądarce która jest zainstalowana, stąd przetwarzaniem obrazu zajmuje się NAS.
Jeśli obsługa kamer to jedyne zajęcie dla nas to pewnie nie ma o co kruszyć kopii.
Jednak skoro wszystkim może zająć się kamera to rozsądniej jest ustawić to w taki sposób. Ss odbierze tylko info z kamery o wykryciu ruchu i zacznie nagrywać.
U mnie działa tak 5 kamer od wielu lat.

Czas masz ustawiony dobrze w tej felerne kamerze?
error105
Amator
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 09, 2021 9:39 am

Re: Brak wykrycia ruchu przez kamere HIK

Post autor: error105 »

Godziny poprawne.
Z checia bym przewalil wykrywanie przez kamere, ale tak jak mowie, przynajmniej jedna nie ma podgladu przez przegladarke i nie mam pojecia czemu, i w takim wypadku nic nie mogę ustawic niestety :(
Do tego Supportowana jest tylko jedna, akurat ta ktora nie dziala o ile to ma znaczenie.
quent75
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:34 am

Re: Brak wykrycia ruchu przez kamere HIK

Post autor: quent75 »

error105 pisze:Godziny poprawne.
Z checia bym przewalil wykrywanie przez kamere, ale tak jak mowie, przynajmniej jedna nie ma podgladu przez przegladarke i nie mam pojecia czemu, i w takim wypadku nic nie mogę ustawic niestety :(
Do tego Supportowana jest tylko jedna, akurat ta ktora nie dziala o ile to ma znaczenie.
Próbowałeś internet explorer?
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2752
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak wykrycia ruchu przez kamere HIK

Post autor: mikhnal »

A czy ta kamera "niedziałająca" przez przeglądarkę nie ma przypadkiem strumienia ustawionego jako h265 (HEVC)?
Ten kodek nie będzie wyświetlany w przeglądarce.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
error105
Amator
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 09, 2021 9:39 am

Re: Brak wykrycia ruchu przez kamere HIK

Post autor: error105 »

mikhnal pisze: śr kwie 14, 2021 10:29 am A czy ta kamera "niedziałająca" przez przeglądarkę nie ma przypadkiem strumienia ustawionego jako h265 (HEVC)?
Ten kodek nie będzie wyświetlany w przeglądarce.
H264 i MJPEG, z H265 wiem ze nie widać na przegladarkach :)
quent75 pisze: śr kwie 14, 2021 10:22 am
error105 pisze:Godziny poprawne.
Z checia bym przewalil wykrywanie przez kamere, ale tak jak mowie, przynajmniej jedna nie ma podgladu przez przegladarke i nie mam pojecia czemu, i w takim wypadku nic nie mogę ustawic niestety :(
Do tego Supportowana jest tylko jedna, akurat ta ktora nie dziala o ile to ma znaczenie.
Próbowałeś internet explorer?
Wszystko, łącznie z Safari testowane. Nawet w wirtualnej maszynie WIndows 7 z tylko jednym kontem admina i starym IE 7 twierdzi że nie wyswietli obrazu.

I tak jak pisalem, w zadnej z nich nie moge do zapisu ustawic nic innego poza wbudowana karta SIM, NFS i Samba wywala bledy.
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2021 12:04 pm przez error105, łącznie zmieniany 1 raz.
quent75
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:34 am

Re: Brak wykrycia ruchu przez kamere HIK

Post autor: quent75 »

Tam nie ma jakichś konfiguracyjnych zagwozdek.
Jeśli nie działa to widocznie wadliwy egzemplarz.
error105
Amator
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 09, 2021 9:39 am

Re: Brak wykrycia ruchu przez kamere HIK

Post autor: error105 »

Tutaj mowie o edycji ustawien kamery przez przegladarke, w SS podglad dziala i dlatego chce nim nagrywac.
quent75 pisze: śr kwie 14, 2021 12:04 pm Tam nie ma jakichś konfiguracyjnych zagwozdek.
Jeśli nie działa to widocznie wadliwy egzemplarz.
No tak, ale skoro wywala obraz poprawnie bez wzgledu na pogode i jasnosc to chyba nie do konca wadliwy :)
quent75
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:34 am

Re: Brak wykrycia ruchu przez kamere HIK

Post autor: quent75 »

error105 pisze: śr kwie 14, 2021 12:12 pm No tak, ale skoro wywala obraz poprawnie bez wzgledu na pogode i jasnosc to chyba nie do konca wadliwy :)
Te kamery nie potrzebują do działania rejestratora ani nas. Można zapisywać np. do FTP.
IMVHO jeśli nie działa podgląd w przeglądarce choć powinna to jest to wada i kamera nadaje się do zwrotu.
Spróbowałbym ewentualnie z innym firmware, może nawet starszym jeśli masz najnowszy.
error105
Amator
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 09, 2021 9:39 am

Re: Brak wykrycia ruchu przez kamere HIK

Post autor: error105 »

Czyli ustawic wykrywanie ruchu przez kamere, i ustawic kamere na wykrywanie ruchu i tak tez ustawic w SS zeby bylo najwydajniej ?
Bo doszły jeszcze dwie Dahua nie supportowane i chcialbym miec wszystko w jednym miejscu.
quent75
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:34 am

Re: Brak wykrycia ruchu przez kamere HIK

Post autor: quent75 »

error105 pisze: śr kwie 14, 2021 12:35 pm Czyli ustawic wykrywanie ruchu przez kamere, i ustawic kamere na wykrywanie ruchu i tak tez ustawic w SS zeby bylo najwydajniej ?
U siebie tak mam ustawione.
Wg. mnie tak jest lepiej niż zlecać to zadanie SS.
Czułość tego wykrywania przez kamerę jest bardzo duża.
Niby regulowana ale nie jest to łatwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Surveillance Station”