iSCSI + SSD cache - Opinie

ODPOWIEDZ
Przemuss
Godfather
Posty: 1319
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

iSCSI + SSD cache - Opinie

Post autor: Przemuss »

Przemuss pisze:Czy ktoś może testował jakie są różnice w wydajności i czy są to odczuwalne różnice po dodaniu dyski SSD jako Cache w produkcyjnym zastosowaniu?
Aktualnie na wydajność nie narzekam, ale jakby było lepiej to nie zaszkodzi.
Aktualnie testują SSD cache na firmowym RS2212RP+ (tylko iSCSI) i mogę śmiało stwierdzić że daje to wymierną korzyść.
Zamontowałem w serwerze dysk SSD Kingstone SVP200S37A120G, a efekt wykorzystania dysku SSD można obejrzeć w dziale Menu -> Zarządzanie przechowywanie -> Pamięć podręczna SSD"
SSD.PNG
Na chwile obecną jest to tylko 1 dysk w trybie "Tylko do odczytu" ale w przyszłym roku będą 2 dyski co najmniej 250GB i będą one pracować w trybie Odczyt/Zapis co powinno dać dodatkowego kopa.

Poniżej zrzut SMART-u dysku SSD w dniu montażu i teraz (dane w GB)
SSD_SMART_1.PNG
SSD_SMART_2.PNG
Przez 43 dni dysk SSD przerobił:
Zapis: 877GB
Odczyt: 1670GB

Jak będą 2 dysku SSD w trybie Odczyt/Zapis dam znać jakie są z tego dodatkowe korzyści.

Pisząc "wymierną korzyść" nie mam na myśli tylko powyższych wyników z przepracowanych GB ale także z prędkości działania najczęściej używanych baz danych które to znajdują się na dyskach iSCSI. Z informacji jakie uzyskałem od pracowników to odnotowali oni poprawę.

ps. szkoda że nie można wskazać z którymi LUN-ami ma działać dysk SSD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”