Jak zrobić kopię Photo Station?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Jak zrobić kopię Photo Station?

Post autor: michau »

Witam,
czy ktoś zagłębiał się w temacie zrobienia kopii Photo Station? Chodzi mi o taką kopię, że przy przejściu na nowe urządzenie i nowe dyski nie trzeba będzie ponownie konwertowania wszystkich zdjęć. Miniaturki folderów będą takie jak ja sobie ustawiłem a nie losowa. Aktualnie mam prawie 200 tysięcy zdjęć na swoim NASie i poszukuję jakiś wskazówek.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Jak zrobić kopię Photo Station?

Post autor: wlodekh »

Hyper Backup i zaznaczasz aplikację Photo Station. Oczywiście folder ze zdjęciami też. Przywracałem zdjęcia z takiej kopii i chyba nie było tworzenia miniatur, ale głowy nie dam.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jak zrobić kopię Photo Station?

Post autor: michau »

Tylko ja mam prawie 3TB zdjęć. A można tam zrobić samą kopię aplikacji?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Jak zrobić kopię Photo Station?

Post autor: wlodekh »

Obawiam się, że nie, samej aplikacji się nie da. Można spróbować oszukać HB wybierając inny niż /photo folder do przechowywania zdjęć - zdaje się, że domyślnie razem z aplikacją Photo Station HB robi również kopię właśnie katalogu /photo - ale chyba nie tędy droga. Nie znam innego sposobu, poczekaj aż mądrzejsi się wypowiedzą.
Tak naprawdę to nie wyobrażam sobie żeby nie mieć kopii zdjęć, nieważne czy zajmują 3TB. Z tego co piszesz wnioskuję, że nie masz takiego backupu.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jak zrobić kopię Photo Station?

Post autor: michau »

Mam backup na zewnętrznych dyskach. Ale gdyby przyszło to odtwarzać to ok czasu znowu by się miniaturki robiły.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Fixer
Trochę Wie
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 13, 2017 10:46 am

Re: Jak zrobić kopię Photo Station?

Post autor: Fixer »

kopie można wykonać łącząć się do bazy postgreSQL, tam są tabelki dla photostation, które trzeba skopiować
Aktualizacja DSM albo aktualizacja PhotoStation psuje częściowo nasze ustawienia i wymusza ponowną ideksację - jest ona jednak dużo szybsza od tej pierwszej początkowej.
http://codesnippets.pl - baza porad dla programistów, webmasterów, grafików
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jak zrobić kopię Photo Station?

Post autor: michau »

Fixer pisze: sob cze 16, 2018 12:41 am kopie można wykonać łącząć się do bazy postgreSQL, tam są tabelki dla photostation, które trzeba skopiować
Aktualizacja DSM albo aktualizacja PhotoStation psuje częściowo nasze ustawienia i wymusza ponowną ideksację - jest ona jednak dużo szybsza od tej pierwszej początkowej.
Jak połączyć się do postgreSQL ?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ