Kapryśny QuickConnect?

ODPOWIEDZ
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 435
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Kapryśny QuickConnect?

Post autor: stanley99 »

Witam
Od wielu lat na swoim NAS i routerze (RT2600ac) mam skonfigurowany dostęp przez QuckConnect. Korzystałem niewiele, raczej trochę z ciekawości, testowo, gdyż na łączu miałem publiczny IP i do swojego LAN zorganizowałem dostęp przez VPN. QC traktowałem awaryjnie, np. gdyby z jakichś powodów VPN zawiódł.
Niestety od kilku tygodni jestem zmuszony korzystać z łącza GSM, które nie posiada “publika”. RT2600 jest teraz podpięty do routera tel. mobilnej. Żeby mieć "z zewnątrz" przynajmniej jaki taki kontakt ze swoimi urządzeniami Synology, siłą rzeczy zacząłem używać QC.
Okazało się jednak, że często nie mogę nawiązać połączenia. Za jakiś czas mogę… potem znów nie można… Np. dzisiaj rano brak dostępu, w chwili gdy piszę tego posta działa…
Co ciekawe - w swoim LAN mam trochę urządzeń typu “smart home” korzystających ze swoich rozwiązań chmurowych (np. Supla, Tuya). I do tych urządzeń dostęp jest CAŁY CZAS. Wniosek z tego, że łącze mobilne ogólnie działa poprawnie, zaś”wina” leży raczej po stronie usługi QC…
Jak to wygląda u Was? Korzystacie z QC? Też tak "kaprysi"? Może "ten typ tak ma"?
Pozdrawiam.

[EDIT - ok. 1,5h po napisaniu głównego posta]
O, a teraz jest ciekawa sytuacja... Nie mogę się dostać przez QC na router, ale mogę na NAS... Oczywiście każde ma swój QC ID.
Jest identycznie zarówno z komputera, jak i apek Synology na telefonie (DS finder, DS router).
DS_router.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ