HyperBackup | Robi kopie niezaznaczonych folderów współdzielonych

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

HyperBackup | Robi kopie niezaznaczonych folderów współdzielonych

Post autor: adjustin »

Hej

Jakiś czas temu zauważyłem jedną dziwną rzecz:
W zadaniu HyperBackup miałem zaznaczoną część folderów współdzielonych do bakupu. Niektóre nie są mi potrzebne. Od jakiegoś czasu widnieje przy nich ikonka z literką "i" i wyświetla się po najechaniu na nią:
Kopia zapasowa zapasowa niektórych plików w folderze współdzielonym .... zostanie również utworzona z powodu ustawienia następujących aplikacji: Synology Drive Server
Zaskoczyło mnie to. Co więcej, zerknąłem do Synology Drive Server (a dokładnie do "konsola administratora Synology Drive" bo tak to się docelowo nazywa) i nie widzę tam jakoś ustawień, które mogłyby mieć wpływ na tę sytuację.
Nie da się tego zmienić ale.... parę razy pootwierałem aplikację Hyper Backup i zniknęło (robiłem to na innym serwerze). Ale na głównym mam to dalej.
Ktoś się spotkał z tym zjawiskiem? Może ja czegoś nie widzę?

HB.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
look12
Zawsze On-Line
Posty: 515
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

HyperBackup | Robi kopie niezaznaczonych folderów współdzielonych

Post autor: look12 »

Jak zaznaczyłeś w sekcji Aplikacje backup Synology Drive, to będą wraz z ustawieniami aplikacji archiwizowane są katalogi Drive. Z tego powodu wyświetla się komunikat w sekcji Foldery. Powinien zniknąć jak odznaczasz backup Synology Drive w sekcji Aplikacje.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: HyperBackup | Robi kopie niezaznaczonych folderów współdzielonych

Post autor: adjustin »

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Czyli mam odznaczyć aplikację Synology Drive. Rozumiem, że wtedy ustawienia dla folderów współdzielonych typu wersjonowanie nie będą backupowane oraz które foldery mają być widoczne dla Synology Drive w aplikacji na komputer (przy przywróceniu kopii). Troszkę to dziwne. Bo mam foldery współdzielone i ustawione w Synology Drive i ich nie archiwizuje HyperBackup.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
ODPOWIEDZ