DSM + przekierowanie portów na Asus

ODPOWIEDZ
Wlochaty007
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 03, 2023 3:32 pm

DSM + przekierowanie portów na Asus

Post autor: Wlochaty007 »

Cześć wszystkim.

Potrzebuje pomocy, bo trochę jestem skołowany konfiguracją. Mianowicie:
Internet ISP (tryb bridge) -> router Asus ZenWifi Mx4 (zmeshowany z 2 takim samym po wifi). Z głównego routera Asus do innego pokoju idzie kabel rj45 do switcha, do którego podłączone są 3 urządzenia, w tym Synology. W synology jest ustawiony QuickConnect (swieci na zielono, aktywny). Jest również aktywny DDNS synology: przyklad.synology.me ( tutaj również jest wszystko ok). Synology nie rozpoznaje routera Asusa ( na nim jest ustawione UPnP). Nie można dodać portów automatycznie od strony DSMa.

Nie działa logowanie do DSM po witrynie synology.me. Mimo ręcznego ustawienia portów w Asusie na adres IP synology. DSM ma sztywny adres. Port triggering tez nie działa. Wchodząc w telefonie na przyklad.synology.je nie jestem w stanie wejść po webdav do urządzenia. Z Aplikacji DSPhoto DSVideo podobnie. Łącząc się przez Link quickconnect przekierowuje mnie po dłuższej chwili na adres synology.me:nrportu. Ale wcześniej działało to bez wpisywania portu. Zreszta jak wpisze port w linku synology.me:5001 tez nie jestem w stanie wejść do urządzenia zdalnie. Myślałem, ze to może dlatego ze Asus dDns działa, ale po wyłączeniu asusowego ddnsa jest podobnie. Nie mam pomysłu na to, a dostarcza mi to trochę problemu, bo kolega wrzucił mi taką prośbę, a ja nie lubię się poddawać.

Zaznaczę, że nie jestem laikiem. Konfiguruje i obsługuje sprzęt cisco, juniper, FortiGate, Huawei, Mikrotik, itp. Ale tutaj nie wiem co mam zrobić (być może gdzieś się zapętliłem sam). Czy ktoś spotkał się z was z takimi objawami?
ODPOWIEDZ