Jak działa Cloud Station

ODPOWIEDZ
piotrlg
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 20, 2017 8:08 pm

Jak działa Cloud Station

Post autor: piotrlg »

Hej
Jak sądzicie czy CS sprawdzi się w takim scenariuszu. Jest program (CAD), który generuje pierdyliard plików, w ten sposób zapisując sobie projekty. CS działa tak, że kopiuje na NASa każdy zmieniony plik (czy nie zauważyliście problemów z wydajnością?). Pytanie czy tak zrobiony backup będzie można wiarygodnie odtworzyć? Przy odtwarzaniu wybieram dzień z jakiego chcę kopię odzyskać i co się dalej dzieje? On odtwarza wg jakiego kryterium te pliki? Bo ich wersje (w rozumieniu CS) będą różne, niekoniecznie wszystkie będą miały tą samą datę (jeśli w tym dniu nie były zmienione to i nie trafiły do backupu). Zakładam, że CS jest przemyślany i restore będzie ok, ale wolę się spytać, gdyż mam wrażenie, że CS jest bardziej pod pliki pojedyncze, powiedzmy samodzielne, nie powiązane ze sobą jakimś nadrzędnym systemem. Innymi słowy czy restore da mi wszystkie pliki wymagane przez CADa do pracy i do tego z wybranego dnia?

Nie wiem czemu Synology tak kombinuje, ponieważ klasyczny backup wg ustalonego harmonogramu byłby w tym przypadku bardziej wiarygodny. No i kompresję można by użyć a tutaj mamy zajętość 1:1 (oryginał:kopia). To spore marnotrawstwo miejsca, wcale nie taniego.

P.
Pinki
Trochę Wie
Posty: 101
Rejestracja: sob sty 02, 2016 2:06 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Jak działa Cloud Station

Post autor: Pinki »

U mnie w jednej firmie 5 konstruktorow pracuje tak na solidworks. Nigdy nie zglaszali problemow.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak działa Cloud Station

Post autor: mikhnal »

Moim zdaniem używasz złego narzędzia. Lepszym rozwiązaniem byłby backup zrobiony przez Active Backup for Server.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
piotrlg
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 20, 2017 8:08 pm

Re: Jak działa Cloud Station

Post autor: piotrlg »

mikhnal: Active Backup tylko dla wybrańców ;-( niestety

Pinki: A czy restora kiedykolwiek robiliście?
piotrlg
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 20, 2017 8:08 pm

Re: Jak działa Cloud Station

Post autor: piotrlg »

Dodam do wątku być może dla niektórych cenną informację a nie znaną powszechnie. CS jest przez samo Synology nadal traktowane jako wersja beta, nie do produkcyjnego użycia. CS ma swoje wymagania, czyli nie spodiewajmy się, że na słabym modelu (np 214) uda się synchronizować więcej niż kilka tysięcy plików. Ja szybko załatwiłem swojego przy 10000 plików. W praktyce leciał plik na sekundę przy synchronizacji, co przy oczekujących w kolejce 200 000 nie dawało szansy na sukces.

Dlatego uznaję CS za ciekawostkę a nie użyteczne narzędzie.
P.
piotrlg
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 20, 2017 8:08 pm

Re: Jak działa Cloud Station

Post autor: piotrlg »

Ich support wyraził się tak mniej więcej: CS w aktualnej wersji jest raczej dla użytkowników domowych przeznaczony i nadal trwają nad nim intensywne prace rozwojowe, sugerują skorzystać z innych rozwiązań do backupu jak komuś zależy na wydajności i stabilności. Dla mnie to definicja bety.
Ludzie bardzo narzekają na jego wydajność a Synology zbyt optymistycznie reklamuje swoje rozwiązania wprowadzając odbiorców w błąd. Nie każdy model podoła zadaniom zleconym przez CS, np mój nie ma szans na backup kilkudziesięciu tysięcy plików. Opublikowali na ten temat CS white paper https://global.download.synology.com/do ... SM_6.0.pdf. Niestety do tego się dociera dopiero po zakupie. Irytujące.
Awatar użytkownika
thorgal
Amator
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 29, 2017 9:26 am

Re: Jak działa Cloud Station

Post autor: thorgal »

Mój DS 215j radzi sobie z synchronizacją katalogu ze zdjęciami (ponad 80GB i rośnie bo zdjęcia z telefonów zaraz po zrobieniu lecą do synka-3 telefony) a z synka na 2 kompy, do tego dokumentacja i pliki z kompa firmowego do synka i znowu kopia na 2 wyżej wspomniane kompy i do tego synchronizacja kilku katalogów użytkowych pomiędzy dwoma kompami a synkiem około 200GB - obciążenie procesora od 20-60%. Ogólnie to zależności są trochę bardziej skomplikowane a tu przedstawiłem tylko ogólny zarys sytuacji jaką ogarnia CS. Jak na moje aktualne potrzeby daje radę.
DS215j / DSM 7.2-64570 / 2x WD RED 2TB WD20EFRX ext4 (RAID 1) / 512MB RAM
DS720+ / DSM 7.2-64570 / 2 x Seagate IrionWolf ST4000VN008 Btrfs (RAID 1) / 18GB RAM
RT2600ac / SRM 1.3.1-9346 / 64GB Sandisk Ultra USB 3.0
ODPOWIEDZ