Wymiana dysków w DS216J na inne, następnie powrót do wcześniejszej konfiguracji - ustawienia i dane

ODPOWIEDZ
rad3onpl
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 19, 2017 3:01 pm

Wymiana dysków w DS216J na inne, następnie powrót do wcześniejszej konfiguracji - ustawienia i dane

Post autor: rad3onpl »

Witam serdecznie użytkowników polskiego forum Synology, to mój pierwszy post i od razu kieruję się do Was z pytaniem :)

Z pewnych powodów stoję przed koniecznością wyjęcia z mojego DS216J dwóch dysków twardych (SHR) i zainstalowania w nim nowych, innych nośników i postawienia na nich na nowo DSM (też SHR). Po jakimś czasie będę chciał włożyć do środka z powrotem wcześniejsze dyski. Czy po włożeniu wykorzystywanych wcześniej nośników dane, aplikacje i ustawienia DSM przywrócą się do stanu tuż przed ich wyjęciem? Czy instalacja kolejnego DSM na kolejnych nośnikach spowoduje nadpisanie jakiś danych wewnątrz samego Synology, które uniemożliwią proste uruchomienie wcześniejszego systemu?

Przeglądałem poradnik dot. backupu na stronie Synology i forum pronas.pl, nie potrafiłem znaleźć tam jednak informacji dot. sytuacji w której wymieniam po prostu dyski a potem chcę wrócić do wcześniejszych.
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Wymiana dysków w DS216J na inne, następnie powrót do wcześniejszej konfiguracji - ustawienia i dane

Post autor: jacek1008 »

Po wyjęciu starych dysków i włożeniu nowych, instalujesz od nowa system i ustawienia. Po wyjęciu tych nowych dysków i włożeniu sterych, masz wszystkie dane i ustawienia , które były na tych starych. Sam serwer,obudowa, nie ma pamięci danych i ustawień ani oprogramowania.
rad3onpl
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 19, 2017 3:01 pm

Re: Wymiana dysków w DS216J na inne, następnie powrót do wcześniejszej konfiguracji - ustawienia i dane

Post autor: rad3onpl »

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Uspokoiłeś mnie ;)

Mimo wszystko postaram się zrobić backup backupu samych danych.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ