Jak zadbać o bezpieczeństwo danych

ODPOWIEDZ
zbeegniev
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 23, 2015 8:19 am

Jak zadbać o bezpieczeństwo danych

Post autor: zbeegniev »

Chciałem podzielić się materiałem o tym jak wykorzystuję serwery NAS firmy Synology do sporządzania kopii zapasowych danych :)

https://youtu.be/gQ4Ebq6wc1c
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Jak zadbać o bezpieczeństwo danych

Post autor: Przemuss »

To co wykonałeś jest OK i godne polecenia wszystkim którym zależy na danych. Ale forma wideo...
Nie podoba mi się aktualny trend by jakiekolwiek poradniki czy to nawet newsy dawać w postaci wideo.
Poproszę to co zamieściłeś na YT w formie pisemnej na forum dla potomnych. Kiedyś materiał z YT usuniesz a tu zostanie bezwartościowy link.
Tyle z mojej strony.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Jak zadbać o bezpieczeństwo danych

Post autor: krissos »

@Przemuss, ale to chyba nie on jest autorem tego filmiku, wiec raczej nie przeniesie na papier (chyba że się mylę) ;)
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zadbać o bezpieczeństwo danych

Post autor: mikhnal »

@krissos, mylisz się. @zbeegniev JEST autorem tego filmu, ma on własny kanał na YT.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
zbeegniev
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 23, 2015 8:19 am

Re: Jak zadbać o bezpieczeństwo danych

Post autor: zbeegniev »

Ano, zachciało mi się na stare lata kręcić jutuby ;)

@Przemuss Zanim skomentujesz i zdislikeujesz kolejny film na YT, wiedz że zrealizowanie takiego materiału kosztuje naprawdę dużo pracy, którą w ten sposób zwyczajnie depczesz.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Jak zadbać o bezpieczeństwo danych

Post autor: Przemuss »

Mam prawo wyrazić swoją opinię.
Co do "deptania"...
Z punktu widzenia osoby która w tym siedzi właściwie to nie przedstawiłeś niczego nowego, i dobrze by było żeby wszyscy którym zależy na bezpieczeństwie tak robili, ale z puntu widzenia "zielonego" przedstawiłeś że coś można w bardzo bardzo dużym skrócie. Już więcej szukający się dowie że strony https://www.synology.com/pl-pl/knowledgebase

Tytuł tego tematu powinien brzmieć "tak dbam o bezpieczeństwo danych" a nie "jak zadbać o bezpieczeństwo danych". Aktualny tytuł mówi że tu jest jakieś rozwiązanie. A po wejściu wielkie rozczarowanie. Coś niczym jak artykuł na wp czy onecie, tytuł jedno a treść o zupełnie czym innym.
Na oklaski i gratulacje zdecydowanie za wcześnie.

Nie wiem może jestem starej daty i nie nadążam za tym jak się media zmieniają, ale newsy w formie wideo wg mnie są dla leniwców którym nie chce się czytać, albo mają problem ze zrozumiem czytanej treści. Co innego jak taki materiał jest formą manuala z których sam korzystam.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Jak zadbać o bezpieczeństwo danych

Post autor: krissos »

mikhnal pisze:@krissos, mylisz się. @zbeegniev JEST autorem tego filmu, ma on własny kanał na YT.
Jeśli piszesz prawdę, a z dalszej rozmowy wygląda że tak, to @zbeegniev sobie na pewno z tym poradzi i fajnie to opisze dla forum :)
ODPOWIEDZ