Recenzja Synology DS216j oraz Foscam FI9826p

Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Recenzja Synology DS216j oraz Foscam FI9826p

Post autor: krissos »

Kolega w ostatniej recenzji jak dla mnie napisał wszystko co bym chciał zobaczyć. Jak będę w domu to zobaczę filmy. Jak będę miał jakieś pytania to pewnie zapytam. Co do kamer mam duże wymagania może dlatego tak wyszlo.
My jako odbiorcy nie mieliśmy informacji Waszych wytycznych co do recenzji więc napisałem to czego mi brakuje. Wydaje mi się że recenzje maja za zadanie zachęcić lub zniechęcić potencjalnego kupującego. Przeczytanie recenzji powinno mi w tym pomóc. I nie pisałem swoich uwag żeby komuś zaszkodzić czy krytykować, a po to żeby się dowiedzieć jak najwięcej.

Natapatalkane z z5
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Recenzja Synology DS216j oraz Foscam FI9826p

Post autor: Zoltar »

Myślę, że wytyczne były znane - opisał je mikhnal w wątku o poszukiwaniu testerów viewtopic.php?f=20&p=1007#p1007
W tym przypadku myślę, że celem nie było zachęcenie (lub zniechęcanie) do kupna tej konkretnej kamery a raczej zainteresowanie tematem monitoringu jako takim, oczywiście przy wykorzystaniu rozwiązania oferowanego przez Synology. Szczególnie, że wiele osób nie wie czego może oczekiwać od monitoringu, dopóki nie zobaczy tego na własne oczy (ja jestem tego doskonałym przykładem - zabierałem się do monitoringu jak pies do jeża aż wreszcie po tych testach wiem co i jak). Twój punkt widzenia jako osoby doświadczonej i korzystającej z monitoringu jest pewnie inny i stąd te pytania chociaż nadal będę upierał się, że biorąc pod uwagę cele recenzji nie mogłeś oczekiwać że sprostamy Twoim oczekiwaniom :)
Czemu taka a nie inna kamera? Tego nie wiem, domyślam się jedynie że ze względu na to, że ma sporo funkcji i dzięki temu było więcej możliwych scenariuszy do zaproponowania więc można szerzej podejść do tematu monitoringu.
Awatar użytkownika
bochen
Amator
Posty: 45
Rejestracja: pt sty 29, 2016 8:35 pm

Re: Recenzja Synology DS216j oraz Foscam FI9826p

Post autor: bochen »

Witam,

Cieszę się że, moja recenzja spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem, zgodnie z tym co @Zoltar napisał, mieliśmy za zadanie obrać kierunek testów i następnie nasze spostrzeżenia przelać na "elektroniczny papier". Każdy z nas trochę inaczej podszedł do tego zadania, dlatego też czytając trzy opinie można wyrobić sobie własne zdanie na temat rozwiązania jakie daje Synology DS216j wraz z kamerą Foscam FI9826p. Ja zdecydowałem się na styl mieszany (wideo i foto) ponieważ sam lubię jak można posłuchać, pooglądać i czytać.
Od razu powiem że recenzje @Zoltar i @WILU naprawde mi się bardzo podobają, gratuluje chłopaki. Zawarliście dużo merytorycznej wiedzy, która pewnie wynika z waszego znacznie dłuższego doświadczenia z serwerami Synology. Jak będę miał możliwość jeszcze recenzować rozwiązania proponowane przez Naszego ulubionego producenta NAS, to na pewno zaczerpnę z Waszych recenzji. A po za tym już jam będę mądrzejszy. ;)

Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Bochen
------------------------------------------------------------
DS1515+6GB RAM mod //DSM 6.2-23739 Update 2
DS216j mod//DSM 6.2-23739 Update 2
Obrazek
ODPOWIEDZ