Synology DS1515+ 6GB RAM + 5x WD RED 6TB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michaubpl
Amator
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 23, 2016 3:09 pm

Synology DS1515+ 6GB RAM + 5x WD RED 6TB

Post autor: michaubpl »

Witam,
mam do sprzedania dysk sieciowy Synology DS1515+ z rozbudowaną ilością pamięci RAM do 6GB. Z urządzeniem sprzedaję 5 sztuk dysków firmy Western Digital model WD60EFRX 3.5 6TB SATA/600. Zestaw sprzedaję z powodu planowanej przesiadki na nowy zestaw.

DS1515+

Urządzenie, które sprzedaję jest nowym urządzeniem, które dostałem w miejsce odesłanego do serwisu modelu DS1515+. Urządzenie, które wysłałem do serwisu zakupiłem w dniu 03.12.2014 roku. Synology uznało że wymieni moje urządzenie na nowe. Czekam na informację jaką dostanę gwarancję na nowe urządzenie.

Zdjęcia mogę zamieścić ale ma to być nowe urządzenie.


WD60EFRX

Dyski 100% sprawne. Zakupione w dniu 05.12.2014 w sklepie Agito. Gwarancja na 3 lata, ważna do dnia 05.12.2017 rok. Oczywiście dołączam fakturkę na dyski. Jak dotrze urządzenie to wkładam dyski i zamieszczam szczegółowe dane dotyczące dysków

Jeżeli ktoś zaproponuję interesującą cenę na pewno się dogadamy.


Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu.
Ostatnio zmieniony czw sty 09, 2020 10:19 pm przez michaubpl, łącznie zmieniany 2 razy.
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX ext4 (RAID 5)
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Synology DS1515+ 6GB RAM + 5x WD RED 6TB

Post autor: mikhnal »

No właśnie cenę powinieneś sam podać. Przelicz, dodaj, odejmij amortyzację, rabat dla forumowiczów i wyjdzie cena.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
michaubpl
Amator
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 23, 2016 3:09 pm

Re: Synology DS1515+ 6GB RAM + 5x WD RED 6TB

Post autor: michaubpl »

Cena dodana. Oczywiście dla Forumowiczów rabat.
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX ext4 (RAID 5)
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Synology DS1515+ 6GB RAM + 5x WD RED 6TB

Post autor: Przemuss »

Zejdź na ziemię z tą ceną. Nowy serwer po wymianie gwarancyjnej nie ma nowej 3 letniej gwarancji.
Nowy serwer jest wart ok 3200zł a bez pełnej gwarancji może ze 2kzł ( co z tego że fabrycznie nowy). Używane 2,5 letnie dyski max 500zł, a używana pamięć 4GB ok 100zł więc z tą cenę życzę powodzenia w szukaniu klienta/naiwniaka.

Pokaż SMART dysków to może będą więcej warte ale i tak nie więcej niż 600zł.

Ten zestaw jest wart max 4600zł. Chyba że synology po wymienia da ci pełną gwarancję w co wątpię wtem zestaw jest wart ok 5800 zł.

Wg mnie cenę dałeś na odwal się by spełnić wymogi regulaminy, albo chcesz sprzedawać, a nie sprzedać.

ps. serwer już masz czy oczekujesz go? Pytam bo dziś w temacie: viewtopic.php?f=37&t=838 pisałeś zupełnie co innego.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
michaubpl
Amator
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 23, 2016 3:09 pm

Re: Synology DS1515+ 6GB RAM + 5x WD RED 6TB

Post autor: michaubpl »

No i po to była podana taka a nie inna cena, żeby zaczęła się dyskusja. Co do dysków to napisałem, że jak tylko urzadzenie zostanie dostarczone to zamieszczę szczegóły dotyczące dysków. Ale tego juz nie doczytałem.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX ext4 (RAID 5)
veg2
Amator
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 23, 2017 12:43 pm

Re: Synology DS1515+ 6GB RAM + 5x WD RED 6TB

Post autor: veg2 »

Przemuss pisze:Zejdź na ziemię z tą ceną. Nowy serwer po wymianie gwarancyjnej nie ma nowej 3 letniej gwarancji.
Nowy serwer jest wart ok 3200zł a bez pełnej gwarancji może ze 2kzł ( co z tego że fabrycznie nowy).
Przemuss pisze:Ten zestaw jest wart max 4600zł. Chyba że synology po wymienia da ci pełną gwarancję w co wątpię wtem zestaw jest wart ok 5800 zł.
Doucz się, zanim zaczniesz (nie pierwszy zresztą raz) wprowadzać ludzi w błąd.

Samo udzielenie gwarancji przez producenta jest dobrowolne, natomiast jej realizacja (gdy gwarancja została jednak zaoferowana) musi odbywać się w zgodzie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Odsyłam więc do art. 581 KC, którego par. 1 brzmi:

"Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej."

O tym, czym jest "istotna naprawa" wypowiedział się Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 9 marca 1973 r. (sygn. akt I CR 63/73), w którym stwierdził, iż „Ocena, czy naprawa rzeczy w rozumieniu art. 581 k.c. jest istotna czy też drobna, zależy od nakładu pracy niezbędnego usunięcia wady, a ponadto - od rodzaju wady zwłaszcza od wpływu tej wady na użyteczność całej rzeczy. Naprawa więc może być oceniona jako istotna w razie nagromadzenia im drobnych napraw. Tak również i w wypadku, gdy nakład pracy niezbędny do usunięcia wady nie jest duży, jednakże bez usunięcia tej wady użyteczność rzeczy jako całość byłaby zmniejszona."

Jeśli Michałowi (autorowi) wysłano nowe urządzenie, to (wbrew temu co piszesz) termin gwarancji biegnie od nowa. Ma więc "nową", i to nie 3, a 4-ro letnią gwarancję (gdyż Synology w wyniku problemów z procesorami Intela wydłużyło termin gwarancji o dodatkowy rok). Jeśli dokonano istotnych napraw - tak samo. Jeśli wymieniono tylko płytę główną z procesorem - nowy termin dotyczy tylko płyty i procesora, czyli w sumie najdroższych i chyba jedynych elementów, które ewentualnie mogą ulec ponownemu uszkodzeniu (taki zasilacz czy RAM zawsze można wymienić sobie samemu).

Nie komentuję natomiast samej ceny... W mojej ocenie zakup jakiegokolwiek produktu Synology (a już zwłaszcza takiego z Atomem) w obliczu tego, jak Synology podeszło do sprawy z Atomami (= odmawiając napraw wadliwych, ale jeszcze pracujących i niezbrickowanych urządzeń), jest mało rozsądny. Sytuacja ta pokazała, jak firma rozwiązuje ewentualne problemy i co może się stać, gdy np. za rok okaże się, że w naszych serwerach zastosowano nie tylko wadliwe procesory, ale także płyty główne (wtedy też nie będziemy mogli liczyć na ich naprawę, dopóki nasze urządzenia będą jeszcze działały). Autor miał po prostu szczęście, że do zbrickowania jego NASa (= do ujawnienia się znanej od kilku miesięcy wady) doszło jeszcze w okresie gwarancji. Gdyby doszło do tego "dzień po", zostałby z bezużytecznym, plastikowym pudełkiem.
michaubpl pisze:No i po to była podana taka a nie inna cena, żeby zaczęła się dyskusja. Co do dysków to napisałem, że jak tylko urzadzenie zostanie dostarczone to zamieszczę szczegóły dotyczące dysków. Ale tego juz nie doczytałem.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka
Michał... Popatrz na "stopki" (tak to się chyba nazywa) niektórych użytkowników i ich aktywność na forum. Wielu z nich poluje na okazje... Jeśli cenisz swoje urządzenie na 7k zł, to wystaw je za 7k. Dopiero jak nie pójdzie, obniż cenę. Na pewno nie rób tego pod naciskiem "obiektywnych ekspertyz" niektórych "kolekcjonerów"...

I pytanie do Ciebie (jeśli to nie tajemnica)... Mógłbyś powiedzieć, jak korzystałeś ze swojego NASa? Jak mocno go obciążałeś? Jak często rebootowałeś? Synology konsekwentnie odmawia naprawy powszechnie już znanej usterki, więc prawdopodobnie w ostatnim miesiącu gwarancji (DS415+ ma tylko 3 lata) będę się starał wywołać bricka i chciałbym wiedzieć jak do tego podejść... Czy lepiej dać mu do transkodowania 24/7 jakiś film, czy rebootować co kilkanaście minut?

P.S. Założyłem drugie konto, bo na pierwszym (po ostatnich postach, jakieś 2 tygodnie temu) dziwnym trafem mnie wylogowało, a nowe hasło nie przyszło do teraz (nie pamiętam go, korzystałem z opcji "always login").
Awatar użytkownika
michaubpl
Amator
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 23, 2016 3:09 pm

Re: Synology DS1515+ 6GB RAM + 5x WD RED 6TB

Post autor: michaubpl »

veg2 pisze: I pytanie do Ciebie (jeśli to nie tajemnica)... Mógłbyś powiedzieć, jak korzystałeś ze swojego NASa? Jak mocno go obciążałeś? Jak często rebootowałeś? Synology konsekwentnie odmawia naprawy powszechnie już znanej usterki, więc prawdopodobnie w ostatnim miesiącu gwarancji (DS415+ ma tylko 3 lata) będę się starał wywołać bricka i chciałbym wiedzieć jak do tego podejść... Czy lepiej dać mu do transkodowania 24/7 jakiś film, czy rebootować co kilkanaście minut?
Co do korzystania z urządzenia to urządzenie pracowało cały czas. Jak pojawiała się jakaś aktualizacja to była instalowana. W przypadku wymaganego ponownego uruchomienia był ponowny rozruch. Czasami jak coś konfigurowałem to też były ponowne uruchomienia. Przy tym urządzeniu nie chciałem bić rekordów co do długości pracy. Codzienne dorzucałem do niego po kilkanaście GB zdjęć i kilkanaście GB filmów z GoPro więc miał co mielić.
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX ext4 (RAID 5)
veg2
Amator
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 23, 2017 12:43 pm

Re: Synology DS1515+ 6GB RAM + 5x WD RED 6TB

Post autor: veg2 »

Dzięki.
Powodzenia w sprzedaży.
ODPOWIEDZ