RT1900AC vs. RT2600AC

Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RT1900AC vs. RT2600AC

Post autor: BWaliszewski »

U mnie nie ma sieci o tej samej nazwie. W blokowisku zazwyczaj jest problem z kanałami - wszystkie są zapchane po brzegi i nawet jak masz ustawione na AUTO - to router nie ma się w co "wstrzelić"... dlatego co jakiś czas włączam wspomnianego WiFi Analyzer'a i sprawdzam co i jak. Kanał ustawiam ręcznie na najmniej obciążony [po zaniku prądu operacje muszę powtórzyć]. Sprawa tyczy się oczywiście TYLKO 2,4GHz. W przypadku 5GHz nie ma aż takich problemów. Dla mojego RT1900 - zatłoczona sieć to bardzo duży problem. Mam wrażenie, że w przypadku wspomnianego tłoku - router zwiększa stabilność połączenia, kosztem zasięgu. Mogę się jednak mylić.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

RT2600AC

Post autor: krissos »

Udało mi się sprawdzić osobiście możliwości Routera RT2600AC Niżej można przeczytać
http://krissos.co.pl/router-synology-rt2600ac/
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RT1900AC vs. RT2600AC

Post autor: BWaliszewski »

@Krissos - dziękujemy za test... choć, i tutaj bardzo Cię proszę - nie gniewaj się, mało w nim konkretów. W Twoim "teście" można zobaczyć o tym jak wygląda z każdej strony - włącznie z pudełkiem, które potraktowałeś jak modelkę [szkoda, że nie ma zdjęć opakowania od kuriera - zapewne niemieckiego]. Zdjęcie routera z proflu i en face. Super - ale to już mamy na google. No tak, tak - są jeszcze zdjęcia konfiguracji...

Powiem inaczej - po użytkowniku, który ma już swój staż na forum - ocena braku otworów montażowych, to trochę mało, a to jedyny konkret w tym "teście" czy raczej opisie. Spodziewałem się trochę więcej, mogłeś to okrasić K O N K R E T A M I. Pomiary zasięgu - to dla mnie nie tylko porównanie do jakiegoś tam ASUS'a, bo to mi nic nie mówi. Dla mnie to porównanie w metrach, stabilności sygnału [moc], podanej prędkości. Brakuje mi w tym wszystkim opisu transferu danych [z dyskami, kartami SD], opisu najnowszych opcji, których nie ma w starszym modelu...

...a najbardziej żenujące było SKOPIOWANIE opisu aplikacji - mogłeś włożyć w to trochę wysiłku i opowiedzieć trochę o WŁASNYCH doświadczeniach z tymi aplikacjami...

...a tak? Szkoda tam zaglądać, bo wiem, że STAĆ CIĘ NA WIĘCEJ! Nie pisz więc na forum, że "udało Ci się sprawdzić możliwości routera" - bo odnoszę wrażenie, że sprawdziłeś jedynie obecność/brak otworów do powieszenia. Napisz PORZĄDNY test i za miesiąc pochwal się czymś co będzie Ciebie godne na tym forum :-)

Przepraszam - ale tak właśnie jest
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: RT1900AC vs. RT2600AC

Post autor: krissos »

No niestety jak napisałem w tekście z powodu braku czasu napisałem tyle na ile miałem możliwość. To co chciałem sprawdzić pod swoim kątem sprawdziłem i byłem zadowolony z efektów. Więcej nic nie napiszę bo sprzęt już odesłałem. Aplikacji nie mogłem opisać swoimi słowami bo ich nie testowałem osobiście wiec nie będę pisał o nich bzdur. Jak będzie jeszcze okazja na testy, a czas pozwoli to będzie więcej opisane, i też na pewno zasugeruję się Twoimi propozycjami.
Awatar użytkownika
quba
Trochę Wie
Posty: 61
Rejestracja: sob cze 17, 2017 8:44 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: RT1900AC vs. RT2600AC

Post autor: quba »

Tutaj trochę konkretów nt RT2600ac : https://goo.gl/rz6CBC

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam
*******************************
desktop : DS3018xs / DS1621xs+ / DS1815+ @DSM 7
rack : RS2418+ @ RX1217 / RS818RP+ / RS1219+ @DSM 7
Ubiquiti UniFi @UDM-PRO

*******************************
Awatar użytkownika
thorgal
Amator
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 29, 2017 9:26 am

Re: RT1900AC vs. RT2600AC

Post autor: thorgal »

Też mieszkam w blokowisku - około 20-25 sieci na 2,4GHz - u mnie jedynie drukarka ma problem z połączeniem się z ruterem. Telewizor, telefony i komputery łączą się bezproblemowo, telefony do 2 ścian stabilnie utrzymują połączenie. Z odległości około 5 metrów i przez 1 ścianę po wifi 56Mb przy 60Mb łączu to w/g mnie dobry wynik na ZTE f660 (modem światłowodowy z ruterem) było max 20Mb.
Konfiguracja rutera jest banalnie prosta i nawet amator powinien sobie z nią bez problemu poradzić. Kontrola rodzicielska jest bardzo dobrze realizowana co pozwala zapanować nad dziećmi.
Obsługa rutera poprzez aplikację DS ruter na androida pozwala zdalnie wł/wył WiFi, USB, Kontrolki (podświetlanie) zarządzać profilami przepustowością i priorytetami dla poszczególnych urządzeń podłączonych do rutera. Używam kilka razy dziennie.
Transfery po lanie DS215J >>> Komputer z dyskiem 5400 RPM na poziomie 80-85MB a więc bardzo dobre. Na temat MU-MIMO się nie wypowiem bo nie mam karty sieciowej z obsługą tej technologii. Ogólnie przeglądanie sieci po WiFi w porównaniu z LAN-em nie zauważyłem większej różnicy. Komputery wpinam w LAN bo dużo danych przesyłam na serwer więc oszczędzam dużo czasu.
To tyle po 2 miesiącach użytkowania co przychodzi mi na obecną chwilę do głowy. Po niedzieli będę miał montaż modemu od nowego dostawcy więc po testuję trochę Smart WAN i skrobnę coś na ten temat. Sprawdzałem to tylko z modemem USB i działa bez problemu.
DS215j / DSM 7.2-64570 / 2x WD RED 2TB WD20EFRX ext4 (RAID 1) / 512MB RAM
DS720+ / DSM 7.2-64570 / 2 x Seagate IrionWolf ST4000VN008 Btrfs (RAID 1) / 18GB RAM
RT2600ac / SRM 1.3.1-9346 / 64GB Sandisk Ultra USB 3.0
ODPOWIEDZ