Synology a Qnap szybkość dostępu.

jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Synology a Qnap szybkość dostępu.

Post autor: jacek1008 »

Mam teraz 3 dyski po 4TB Purple + 1 Constellation na kamery. Testowałem dyski Constellation u znajomego zapalonego gracza online. Szły idealnie nie przycinały. Samsung jakiśtam 5400/32MB przycinał. Black 2TB 5400-7200 też idealnie chodził.
Pozmieniałem w ustawieniach zaawansowanych SMB,było SMB2, zobaczymy. Ale czy czasami to nie będzie żadnej różnicy? W końcu SMB to raczej jest widoczne w Windowsie, a ja mam lagi na Applu.
Chyba jednak lag nie dotyczy samego serwera, bo tak jak pisałęm przedtem na kompie z Windowsem zawartość jest ukazywana w sekundzie... a nie po 20 sekundach jak na Applu.
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Synology a Qnap szybkość dostępu.

Post autor: jacek1008 »

Na macu mam OS Sierra 10.12.3. Najnowsza. Listowanie trwa jak pisałem około 20 sekund, natomiast już sam transfer jest bardzo szybki, mniej więcej 1GB-9 sekund. Plik avi. 7.91 GB około 50 sekund -laptop - serwer w sieci po wi-fi.
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Synology a Qnap szybkość dostępu.

Post autor: jacek1008 »

Nie, nie mam żadnych montowanych zewnętrznych serwerów czy innych twardych dysków. Jest już Universal Search a lag dalej występuje.
veg
Amator
Posty: 50
Rejestracja: pn mar 28, 2016 9:37 pm

Re: Synology a Qnap szybkość dostępu.

Post autor: veg »

jacek1008 pisze:Jest już Universal Search a lag dalej występuje.
I lepiej nie będzie (przynajmniej do czasu kolejnej aktualizacji systemu, w której być może wprowadzą szybszą obsługę folderów). Ten typ (Synology) tak ma i nie daj sobie wmówić, że problem jest po stronie Twojej (Twojego routera, serwera, dysków, laptopa, sieci, itp. itd.). U mnie na DS415+ (a więc jednym z wydajniejszych NASów w ofercie) lag również występuje (na pokazanie zawartości folderu z kilkoma tysiącami podfolderów czekam czasem do kilku sekund) i jeśli ktoś twierdzi, że u niego działa to błyskawicznie, to niech pokaże to na filmie. Inaczej nie uwierzę...
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Synology a Qnap szybkość dostępu.

Post autor: Przemuss »

Nie wiem o co wam chodzi.
Do testowego katalogu wrzuciłem ok 9500plików. FS pokazuje zawartość w ok 4s. Moim zdaniem wylistowanie plików jest na dobrym poziomie.
Tym bardziej że taka ilość plików na lokalnym dysku zajmuje też coś koło tego.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Synology a Qnap szybkość dostępu.

Post autor: jacek1008 »

Nie, chyba jednak zrobię film o tym jak długo wyświetla zawartość Synek...
veg2
Amator
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 23, 2017 12:43 pm

Re: Synology a Qnap szybkość dostępu.

Post autor: veg2 »

psmanek pisze:Kilka tysięcy podfolderów... a widziałeś maszynę, która wyświetli kilka tysięcy folderów natychmiast? Nawet lokalne dyski SSD muszą mieć chwilę na wylistowanie takiej zawartości.
A czy gdziekolwiek narzekałem na czas wyświetlenia zawartości? Chciałem tylko wyraźnie napisać, że w Synology takie czasy to norma, że żadne Universal Searche czy inne cuda tego nie zmienią/nie zmieniły (co było wcześniej przez jednego z użytkowników sugerowane) i że nie uwierzę, że u kogoś na Synku zawartość pokazuje się szybciej. Być może na QNAPie wygląda to lepiej (o czym pisał autor w pierwszym poście). Nie mam QNAPa, więc nie wiem.
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Synology a Qnap szybkość dostępu.

Post autor: jacek1008 »

Odgrzeję starego kotleta.
Już wiem co spowalnia wylistowanie zawartości folderów..... Surveillance Station.
Po zatrzymaniu tej usługi, maksymalnie 8 sekund czekam na wyświetlenie zawartości folderów.Każdego. Natomiast średni czas to około 3-4 sekundy.
Natomiast po załączeniu Surveillance i wskazaniu miejsca nagrań na tym samym volumenie jak i przechowywane foldery, wtedy oczekiwanie na wylistowanie wzrasta do...... i jeszcze czekam.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Synology a Qnap szybkość dostępu.

Post autor: Przemuss »

Jakie jest w czasie działania usługi monitoringu jest obciążenie cpu, ram i wolumenu?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Pinki
Trochę Wie
Posty: 101
Rejestracja: sob sty 02, 2016 2:06 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Synology a Qnap szybkość dostępu.

Post autor: Pinki »

A ile masz kamer i jaki system plikow?
U mnie monitoring zabijal uzycie wolumenu juz przy 50 kamerach a dokladniej to proces usuwania starych nagran powodowal ze uzycie wolumenu bylo prawie caly czas na 100%. Pomoglo przejscie na ext4. Btrfs sobie nie radzil w tym konkretnym zastosowaniu. Zeby bylo ciekawie problem byl zglaszany i analizowany przez synology. Najpierw kazali wymienic wszystkie dyski na enterprise bo inaczej nie chcieli podejmowac dalej tematu. Dyski wymienilem. Pozniej doczepili sie ze za duzo klatek per kamera jest ustawione to im pokazalem specyfikacje gdzie jak byk bylo ze jest jeszcze spora gorka. Nastepnie prosili o zmiane juz nie pamietam jakiego parametru na kamerze na 0 jak im naposamem ze sie nie da bo jest zakres od 1 do 255 to stwierdzili ze nie wiedza i przekaza sprawe deweloperom i kontakt sie urwal.
Objaw byl taki ze synek mial obciazony wolumen na 100% i powstawaly luki w nagraniach. Kamery hikvision.
Po przejsciu na ext4 problem ustapil (od miesiaca nic sie nie dzieje).

Troche offtop mi wyszedl :)
ODPOWIEDZ