Jaki polecacie dysk twardy?

Czacha
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 15, 2016 8:50 pm

Re: Jaki polecacie dysk twardy?

Post autor: Czacha »

Po przeanalizowaniu sprawy i przeczytaniu kilku testów wybór padł na Seagate NAS 4TB. Jest szybszy oraz ma dwa razy więcej deklarowanych cykli parkowania głowic w porównaniu do WD. Reszta parametrów podobna, gwarancja taka sama. Nie widziałem o tych dyskach złych opinii, natomiast o serii Red owszem... No i oczywiście tańszy o 100zł. Zobaczymy jak się spisze.
Awatar użytkownika
jjLDN
Amator
Posty: 29
Rejestracja: czw sty 14, 2016 3:58 pm

Re: Jaki polecacie dysk twardy?

Post autor: jjLDN »

Czacha pisze:Po przeanalizowaniu sprawy i przeczytaniu kilku testów wybór padł na Seagate NAS 4TB. Jest szybszy oraz ma dwa razy więcej deklarowanych cykli parkowania głowic w porównaniu do WD. Reszta parametrów podobna, gwarancja taka sama. Nie widziałem o tych dyskach złych opinii, natomiast o serii Red owszem... No i oczywiście tańszy o 100zł. Zobaczymy jak się spisze.
Trudno. Mam nadzieję, że będzie ok.
Pocieszające jest to, że Seagate jest najwyraźniej w tendencji spadkowej i widać, że robi coraz lepsze dyski.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
DS3615xs | XPE - DSM 5.2 - 5967u2
Czacha
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 15, 2016 8:50 pm

Re: Jaki polecacie dysk twardy?

Post autor: Czacha »

Mój jest z listopada 2015, więc biorąc pod uwagę powyższy trend, nie powinno być z nim problemów. Wieczorem montuję go i zobaczymy jak się spisze.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki polecacie dysk twardy?

Post autor: WILU »

tu trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię: czym się zajmuje BackBlaze ;) dyski tam pracują pod znacznie większymi obciążeniami niż w domowych NAS-ach. poza tym zamiast użyć, np w przypadku dysków Western Digital, modeli RE przeznaczonych do pracy w centrach danych i przeznaczonych na duże roczne obciążenia, użyli zwykłych modeli Red, przeznaczonych dla domowych NAS-ów. do tego dyski serii Red nie mają czujników wibracji i nie powinny być przez to montowane w obudowach rackowych (do tych przeznaczone są wcześniej wspomniane modele RE, z czujnikami wibracji i innym servo). nic dziwnego, że dyski tam (zarówno Seagate jak i WD) padają jak muchy...
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
mannix5
Amator
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 24, 2016 2:32 pm

Re: Jaki polecacie dysk twardy?

Post autor: mannix5 »

Przez ostatnie kilka lat w moim NASie siedziały dwa 3TB WD RED-y. Słowa złego nie powiem.
Teraz włożyłem dwa 6TB WD RED PRO i jest ok. Z powyższych wykresów jasno wynika, która firma robi mniej awaryjne dyski. Z 10 lat temu używałem Seagatów, ale niestety popsuła się reputacja dysków tej marki.
DS716+|8GB RAM|2x6TB RAID-1 ext4|FW: DSM 6.1.2-15132|
ODPOWIEDZ